Sony Xperia Z5: nové Zetko na živých fotkách [IFA]

Hlavní zbraní Xperie Z5 je fotoaparát, který má ve světové špičce ty úplně nejvyšší ambice. Nové „Zetko“ vypadá skvěle!

Sony Xperia Z5 se dostává do zvláštní situace. Předchozí generace představovaly špičku portfolia, tentokrát je to poprvé jinak. Je zde 5,5" Xperia Z5 Premium (první mobil se 4K displejem), která se ujímá hlavní role. A je zde 4,6" Xperia Z5 Compact, která je výjimečná svými kompaktními rozměry. Nebude teď základní 5,2" Xperia Z5 vypadat poněkud nevýrazně?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Z5 můžete mít v bílé, grafitové černé, zlaté nebo zelené barvě.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Uvidíme, jaká bude cenová politika, ale na tu nejostřejší konkurenci má Z5 vyzbrojeno zdatně. Chybí jí snad jen bezdrátové nabíjení. Naopak konkurenci převyšuje už tradiční vodotěsností.

Mocným trumfem má být nový 23MPx fotoaparát Sony Exmor RS. Sony vyrábí foťáky pro řadu špičkových smartphonů jiných značek, ale nový model poprvé použijí ve své Xperii. V ostření je prý nejrychlejší ze všech fotomobilů, výrobce uvádí hodnotu až 0,03 sekundy. Nový je i rozměr čipu, povyrostl na 1/2,3, světelnost vyskočila na F2,0. Nový je i engine pro zpracování obrazu, lepší by měly být fotky za horších světelných podmínek, Sony SteadyShot znamená účinnější stabilizaci obrazu a vůbec je tisková zpráva plná fotografických superlativů. Sony také říká, že po postupné evoluci od modelu Z1 je to poprvé zcela nový fotoaparát. Počkejme si na reálné výsledky, na skutečnou obrazovou kvalitu, ale Sony je špička v oboru a neočekávám nic menšího, než nejlepší fotomobil letošního podzimu!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní Z5 v plné kráse.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rámeček je kovový, záda z matného skla.

Výkon nové Z5 dodá 64 bitový osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 810. Kontroverzní pověst budiž zapomenuta, toto je v2.0, která by se neměla přehřívat tak, jak to předváděla první generace. Také Sony využívá technologii Qualcomm Quick Charge 2.0 pro rychlé nabíjení a slibuje, že za 10 minut (s certifikovanou nabíječkou) získáte 5,5 hodiny provozu. Lehce nekonkrétní údaj, ale že toto opravdu funguje, ukazuje i náš článek z minulého týdne.

Klepněte pro větší obrázek
Také Sony se sveze na módě čteček otisků prstů, u nových Xperií je integrovaná do rozměrného za/vypínacího tlačítka na boku. Mimo jiné podporuje standard FIDO, tj. ověření totožnosti pomocí otisku prstů pro účely online plateb.

Pak je zde série technologií, na kterých je vidět know-how Sony získané v jiných oborech. High-Res Audio je zvukový procesor, který má z přehrávaných souborů vytěžit maximum. PS4 Remote Play zase umožní propojit Xperii s PlayStationem a v dosahu domácí Wi-Fi pak můžete hrát oblíbené hry s nevídanou volností.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Bezdrátový ovladač Dualshock 4 počítá s upevněním menších tabletů či smartphonů (a nemusí to být jen) Sony.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
K celé řadě Z5 bude možné přikoupit ochranný kryt Style Cover Window sladěný s barvami zařízení. Umožní přístup k nejoblíbenějším widgetům přes „chytré okénko“.

Celosvětová distribuce Xperie Z5 začne v říjnu, k dispozici bude také varianta se dvěma sloty na SIM karty. Kdy a za jakou cenu se dostane na český trh zatím není známo.

Diskuze (10) Další článek: Kreditky na displeji. Vyzkoušeli jsme Samsung Pay

Témata článku: Sony, Smartphony, IFA, Xperia, Sony Xperia P, Sony Xperia Z5, Sony Xperia Z5 Compact, Sony Xperia Z5 Dual, Sony Xperia Z5 Premium, Sony Xperia Z5 Premium Dual, SteadyShot, Domácí wi-fi, Hlavní role, High-res audio, Nový fotoaparát, Son, Cenová politika, Letošní podzim, Bezdrátový ovladač

Určitě si přečtěte