SPB Shell: převlékněte Androida do 3D

Nejrůznější udělátka, klikátka a vychytávky na domovské stránce Androida? Všechno to a ještě a třetí rozměr jako bonus nabídne nová generace SPB Shell.

Co je SPB Shell 3D a jak by se dala shrnout jeho funkčnost? Odpověď je jednoduchá. Tento sofistikovaný software vám nabídne bez jakékoliv nutnosti superuživatelských práv (root) kompletně změnit uživatelské rozhraní vašeho telefonu s Androidem. Vaše domovské stránky se promění v 3D objekty, stejně tak i oblíbené widgety - hodiny, počasí, kalendář, atd. Výčet změn je obrovský, předně se ale podíváme na video přímo od společnosti SPB.

Působivé, že? Pojďme si ale jednotlivé změny, dá-li se to tak nazvat, popsat podrobněji.

Domovské obrazovky

Velké, opravdu velké množství různých možností úprav, přesně to zde jako uživatel dostanete. Na své domovské obrazovky můžete libovolně přidávat a odebírat kvanta objektů jako jsou widgety, zkratky, miniatury, atp. Všechny lze sdružit do adresářů, které buďto můžete mít zobrazeny přes celou obrazovku, nebo pouze jako jednu ikonku. Tu lze kdykoliv jedním klikem proměnit ve zvětšeninu přesně tak jak jí dovoluje stávající místo na obrazovce. Všechny domovské obrazovky se jedním klikem zobrazí jako pomyslný 3D kolotoč, který lze označit za opravdu prudce funkční. Sám o sobě skýtá také velké množství různých úprav, lze upravit vše od názvů obrazovek, přes jejich barvičky, až po kompletní změnu díky skinu. Fantazii se meze nekladou.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Panely

Panely jsou v podstatě widgety přes celou obrazovku. Uživatelé, kteří mají na svém telefonu prostředí HTC Sense (a podobná) je jistě znají. Animované počasí, interaktivní kalendář, skinovatelné hodiny, atd. Pro telefony bez výše zmíněných nástaveb může toto představovat lákavou volbu.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Widgety

Ke standardní formě widgetů, tak jak je všichni známe, přidává SPB Shell další netušené možnosti. Není problém si prohlížet došlé zprávy v trojrozměrné roletce, listovat fotoalbem jako ve skutečnosti, nebo sledovat počasí v různých koutech zeměkoule přesně tak, jak to známe z Google Earth. Klasický vzhled widgetů je přitom zachován, trojrozměrné orgie se rozpoutají až poté, co widget aktivujete.

Samotná organizace widgetů a dalších ikonek na domovských obrazovkách je také přepracovaná. Určitě se vám někdy stalo, že jste na stávající plochu chtěli umístit widget a ten se prostě nevešel, nebo se vám přestalo líbit jeho umístění a chtěli jste ho dát jinam. V druhém případě bylo nutné překážející ikonky složitě přeskupovat, nebo je smazat a následně přidat znovu. SPB Shell na to jde od lesa. Je úplně jedno jestli ikonky vadí v prostoru, kam chcete widget umístit. Prostě a jednoduše ho někam prsknete, „chytnete“ prstem a jedete na požadované místo. Ostatní ikonky samy ustupují a přemisťují se na volné pozice. Dolní lišta zase zajistí jednoduché přesouvání objektů mezi jednotlivými obrazovkami. Požadovaný objekt do ní přesunete, zatočíte kolotočem na požadovanou obrazovku a tam si ho z lišty opět tažením prstu jednoduše vyvoláte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Menu

SPB Shell do klasického Andoidího menu přidává velmi užitečnou položku pro odinstalování aplikací. Zmáčknete tlačítko pro vyvolání menu a zvolíte „Uninstall“, aplikace, které je možné odstranit se „vysvítí“, dostanou do pravého rohu ikonku bílého křížku v červeném poli a následně už na ně stačí jen kliknout a odstranění potvrdit. Jednoduché, funkční, geniální.

V normálním „módu“ se u ikonek menu zobrazuje také jistá ikonka, ta však nemá za úkol odinstalování, jako v minulém případě, ale po jejím stisku je uživatel naveden přímo na tu hlavní obrazovku, kde umístěna aplikace, která k inkonce přísluší.

Dostupnost, cena, aneb co a jak 

Aplikace SPB Shell 3D je dostupná pro telefony s operačním systémem Android ve verzi 2.1 a vyšší a je omezena na přístroje s OpenGL ES 2.0 kompatibilním GPU. Dostupnost přímo pro váš model zjistíte jednoduše na Android Marketu. Tablety nejsou v tomto případě podporovány vůbec. Velikost instalace je 9,1MB a to hlavní, co vás asi bude zajímat, je cena. Přiznejme si, ta není nejnižší. Celé to vyjde na 14,49 USD (cca 260 Kč).

Ani majitelé telefonů několika dalších platforem nemusí být nijak smutní, verze bez přídomku „3D“ jsou k dispozici pro Symbian (verze ^3, S60 5. edice a vyšší) a Windows Mobile. Uživatelé využívající iOS, BlackBerry, webOS, Maemo, Badu a WP7 si budou muset ještě chvíli počkat. Vše lze detailně prostudovat na webu SPB produktů a seznámit se tak s dalšími produkty z dílen této firmy. Ale o těch zase třeba někdy příště. 

Aplikaci ve verzi pro OS Android lze nalézt na tomto odkazu, nebo se k ní lze dostat prostřednictvím následujícího QR kódu. Zkušební verzi aplikace najdete zde.

 Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (11) Další článek: Sony Ericsson Xperia Arc: megarecenze

Témata článku: Android, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Požadovaný objekt, Shell, Uživatel využívající, Klasický vzhled, Zeměkoule, #Android, Dolní lišta


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 67

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 90

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 27