Specialista na seniorské telefony pořádá bezplatné kurzy pro ty, kdo se stále bojí chytrých mobilů

Švédská společnost Doro se specializuje na telefony (nejen) pro seniory a svoji aktivitu na českém trhu podpoří bezplatnými kurzy mobilní a počítačové gramotnosti. Seniorům tato setkání pomohou překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či chytrým telefonem je výhradně pro mladší ročníky.

Účastníci kurzu budou své schopnosti tříbit na chytrém telefonu Doro 8040, který jsme v redakci otestovali (viz odkaz výše) a náramně se nám líbil. Je uzpůsobený slábnoucím smyslům a díky unikátním funkcím mohou děti a vnoučata na dálku pomoct s ovládáním a nastavením.

„Naše kurzy budou především pozvolné. Telefony pro seniory se oproti klasickým mobilům liší zejména jednodušším prostředím, v němž je uživatel ušetřen nadbytečných aplikací, ikon a složitého hledání. Navíc se s nimi výborně manipuluje a mají dobře čitelný displej. Pro účely kurzu se skvěle hodí, protože v člověku rychleji budují tolik důležitou sebedůvěru při zacházení s telefonem,“ vysvětluje Lenka Zemanová ze společnosti Doro.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý telefon Doro 8040 lze koupit za 5 499 Kč, aplikace My Doro Manager je zdarma.
Klepněte pro větší obrázek
Nejjednodušší Doro 1360 je k dostání za 899 Kč.
Klepněte pro větší obrázek
Véčkové Doro 2404 přijde na 999 Kč. Telefony budou k dispozici u vybraných prodejců (Alza.cz, CZC.cz, Mall.cz, Electro World, Smarty adal.).

Kurzy povede Ing. Martin Bek z organizace Point 50+, počet účastníků nebude vysoký, protože je důležitý individuální přístup – někdo zápasí s psaním SMS, pokročilejší uživatele může zajímat, jak se stahují aplikace. Senioři se dozvědí, jak mobil správně nastavit, jak maximálně využít jeho funkce navržené speciálně pro ně, ale i to, jak poslat vnoučatům fotku z dovolené. Pokud si někdo na práci se smartphonem přece jen netroufne, dostane možnost vyzkoušet jednoduché tlačítkové telefony Doro.

Hodinová setkání probíhají od druhé poloviny května, vždy ve středu od 10 hodin, a to dvakrát do měsíce v centru neziskové organizace Point 50+ (Ostružinová 3/2936, 106 00, Praha 10). První seminář proběhl ve středu 16. května, další bude 30. května. Zájemci se mohou hlásit telefonicky na +420 731 745 118, +420 731 774 172 nebo prostřednictvím e-mailu: jarmila.nevarilova@revue50plus.cz. Kurzy jsou zdarma.

Představení telefonu Doro 8040, se kterým budete zacházet v kurzech:

Diskuze (1) Další článek: Když objednávka z Číny dorazí hned druhý den. Gearbest oznámil nový dopravní kanál pro Česko

Témata článku: Doro, Pro seniory, SMS, Chytrý telefon, Alza, Doro 8040, Point, Druhá polovina, Specialista, Jednoduché prostředí, Chytrý mobil, Nezisková organizace, My Doro Manažer, Mobil, Český trh, Švédská společnost, Telefon, Senior, Čitelný displej, Praha, Electro world, Vybraný prodejce, Pokročilý uživatel, Slábnoucí smysl, Unikátní funkce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola Moto G6 Plus jde do boje s čínskými dravci

RECENZE: Motorola Moto G6 Plus jde do boje s čínskými dravci

** Moto G6 Plus chce oslovit zejména středně náročné zájemce ** Zajmout bude chtít zejména svým povedeným duálním fotoaparátem ** Funkce Moto jsou zaměřené na praktické denodenní používání

Milan Měchura | 18

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 16