Spectronic TS 2000 – mobilní internet v jedné ruce

Je těžké najít vhodné pojmenování pro Spectronic TS 2000. Toto zařízení v sobě spojuje PDA, mobilní telefon, WAP i HTML browser a co víc, má i vlastní miniaturní fotoaparát. Výjimečnost je podtržena velmi originálním způsobem ovládání. Chcete se o něm dozvědět více? Pak neváhejte a přečtěte si náš článek.
Spectronic TS 2000 – mobilní internet v jedné ruce
 

Jeden velký displej

Klepněte pro větší obrázekSpectronic zaujme již na první pohled ohromným displejem. Ten pokrývá celou přední stranu přístroje, jako u Ericssonu R380s. Displej s rozlišením 640 x 200 pixelů není barevný, umí rozlišit jen stupně šedi. Otázkou ale zní, zda-li je barevný displej, vzhledem k vyšší spotřebě energie, vhodný pro mobilní zařízení nebo ne. Je samozřejmé, že barevné displeje jsou lákavější, jak to dokazuje Nokia 9210, ovšem nemusí vždy znamenat výrazně pohodlnější práci. Jako velmi neobvyklá se, jistě nejen mně, jeví anténa. Nejen, že je dlouhá téměř jako samotný přístroj, ale je ohebná. Budete-li se Spectronicem ohánět, může přístroj navodit dojem vysílačky s gumovou anténou. Ještě jsem se nezmínil o rozměrech. Ty jsou 143 × 59 × 25 milimetrů. Přirovnat jej můžeme k již zmiňovanému Ericssonu R380s, je dokonce o chlup menší než Nokia 9210. Hmotnost činí 190 gramů. Spectronic bude napájen Li-Pol akumulátorem o kapacitě 960mAh. Dle výrobce udrží akumulátor přístroj až sto hodin v pohotovosti (se zapnutým displejem) nebo až šest hodin ať už hlasové či datové komunikace.

Ovládání - velká neznámá

Jistě vás při prvním pohledu na obrázky Spectronicu napadlo, že má dotekový displej. I já si to myslel. Ovšem opak je pravdou. Spectronic nemá ani dotekový displej, ani žádná tlačítka. Ovládání probíhá pomocí dotykových proužků po stranách přístroje. Ovládání tak bude stejně pohodlné pravou i levou rukou. Přístroj jsme zatím bohužel neměli možnost vyzkoušet, ovšem ve Švédsku se již prodává. Ohlasy na internetových diskusích jsou, co se ovládání týče, kladné. Možná se tento způsob ovládání uchytí a začnou jej využívat i jiné značky.

Ukaž co umíš

Funkce telefonu na jedné straně potěší, na straně druhé zarazí. Samozřejmostí je WAP. Ten konečně dostane na tak velkém displeji ten správný šmrnc. Horší je to s HTML prohlížečem. Ten neumí Javu, čímž se použitelnost hodně snížila. Doufejme, že si výrobce tuto hrubku uvědomí a podporu dodělá. Navíc, přístroj podporuje přenosovou rychlost jen 14,4 kb/s. Žádné HSCSD, žádné GPRS. Tato skutečnost zamrzí ještě víc z následujících důvodů. Spectronic má barevný fotoaparát, fotky můžete přikládat k emailům. Jako přílohu můžete poslat i zvukovou nahrávku. Výsledná velikost emailu je tedy neúměrná k rychlosti přenosu.

To nejhorší jsme již vyřknuli, podívejme se dál, co Spectronic nabídne. Operačním systémem je MTM (Mobil Total Multimedia). Tento OS je otevřený, a tak se Spectronic může dočkat mnoha zajímavých prográmků od tvořivých uživatelů. Na obrázky, zvuky a ostatní programy bude k dispozici celkem 16MB sdílené paměti. Synchronizace s Outlookem je samozřejmostí. 

Přístroj bude samozřejmě umět všechny standardní aplikace PDA i mobilního telefonu, jako poznámkový blok, plánovač, vícepoložkový telefonní seznam apod.

Zajímavý, ale…

Klepněte pro větší obrázek

Spectronic je bezesporu zajímavým přístrojem. Jak svým vzhledem a ovládáním, tak nadstandardními funkcemi. Přístroj má být hlavním konkurentem Nokie 9210. Spectronic má navíc digitální fotoaparát, Nokie barevný displej a rychlé datové přenosy. A cena? Ta se u Spectronicu předpokládá na 1090 EUR. V přepočtu tedy téměř stejně, co Nokie. Jakmile se u nás Spectronic objeví, připravíme o tomto velmi zajímavém přístroji podrobnou recenzi.

 

 V kostce:

 • Mobilní telefon kombinovaný s PDA Spectronic TS 2000
  Předběžná cena: 1090 EUR
 • Rozměry: 143 x 59 x 25 milimetrů
 • Hmotnost: 190 gramů
 • Baterie: 960 mAh Li-Pol
 • Udávaná pohotovostní doba: 100 hodin se zapnutým displejem
 • Udávaná doba hovoru: 6 hodiny
 • Operační systém: MTM (Mobil Total Multimedia) s otevřeným zdrojovým kódem
 • Vlastnosti a funkce, které přístroj obsahuje nebo podporuje: budík, kalkulačka, vibrační vyzvánění, WAP, HTML prohlížeč, organizér, synchronizace s MS Outlookem, hardwarový modem 14,4kb/s, digitální kamera, mail klient, možnost zasílání obrázků i zvukových zpráv
 • Vlastnosti a funkce, které přístroj neobsahuje nebo nepodporuje: Bluetooth, HSCSD, GPRS, zatím není podpora Javy v prohlížeči

 

Diskuze (4) Další článek: Všechny způsoby, jak dobíjet Twist

Témata článku: Mobilní internet, Internet, Mobil, Následující důvod

Určitě si přečtěte