Spekulace: Vodafone připravuje volání zdarma!

Vodafone chystá něco velkého, pokusili jsme se odhalit co. Máme výpověď, screenshoty a dali jsme dohromady detaily.
Spekulace: Vodafone připravuje volání zdarma!

Představení služby „Student SMS Grátis“ bylo velkým krokem českého Vodafonu. Za shlédnutí reklamy operátor studentům nabízí posílání SMS zdarma. Ještě před představením této konkrétní služby jsme si zaspekulovali, kam až může zajít nahrazování plateb od uživatele platbami od sponzora/inzerenta. Pomyslným vrcholem je zřejmě nabídnout volání zdarma. Už s představením pilotní eSeMeSkové služby bylo jasné, že tím reklama v mobilu pro Vodafone nekončí a připravuje se pokračování. Vše mělo záležet na úspěchu Student SMS Grátis, ohlasech a zkušenostech všech tří zúčastněných stran (operátor, uživatel, inzerent).

Dnes, po dvou měsících od startu, jsme dostali do ruky indicii, která naznačuje, že se vše ubírá tím správným směrem. Náš čtenář Jan Holzer nám napsal toto:

„…nedávno mi přišla anketa z firmy provádějící průzkumy - tentokrát ohledně nové služby operátora, jméno neuvedeno. Měl jsem posuzovat dvě varianty:
1) volat číslo s předvolbou 0800 , poslechnout si 15 sekund reklamy a pak za to volat minutu zdarma na libovolné číslo v ČR
2) zadat číslo s předvolbou xxxx, zase reklama a minuta hovoru“

Jan neměl jasno o tom, kam dotazník míří, přesto mu otázky přišly zajímavé a napsal nám. Já si myslím, že vím, kam dotazník míří. Samozřejmě se mohu mýlit, ale do mozaiky to zapadá. Vodafone sonduje, zda pro nás má připravit volání zdarma!

Víme více

Výše uvedené informace byly následně potvrzeny z dalšího zdroje, ze kterého se dají vydedukovat podrobnější detaily o uvažovaných variantách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vybrané otázky z dotyčného dotazníku
 • Zákazník zavolá na jednotnou bezplatnou zelenou linku. Vyslechne si stručné informace o zadavateli reklamy a následně na klávesnici vyťuká požadované číslo s kterým se chce spojit. Po tomto kroku bude zákazníkovi přehrána reklama inzerenta v délce 15 sekund. Pokud ho reklama zaujme, bude mít možnost nechat si poslat informační SMS či se rovnou spojit s inzerentem. Nakonec bude spojen se zadaným telefonním číslem a od této chvíle bude mít k dispozici 60 sekund na bezplatný hovor (po 45 sekundách bude upozorněn na blížící se konec hovoru).
 • Druhý model je jednodušší a pohodlnější. Volající před číslem, na které chce volat zdarma, pouze zadá speciální předčíslí. Před samotným spojením s volaným účastníkem mu bude přehrána 15 sekundová reklama. Jednoduchým zmáčknutím určité klávesy odpoví na otázku související s reklamou, poté má možnost nechat si zaslat textovou zprávu s informací inzerenta či se na něj rovnou spojit. Na konci procedury bude spojen s požadovaným číslem a i v tomto případě má na hovor jednu minutu.

Vodafone (pokud opravdu jde o Vodafone) tedy přemýšlí o minutě volání zdarma, o ničem větším. Na druhou stranu je to vcelku pochopitelné. I takto bude služba jedinečná, atraktivní a pro mnoho případů reálně využitelná, minuta pro stručné sdělení zprávy určitě stačí. Druhý model by byl přijatelnější, protože číslo lze uložit do telefonního seznamu včetně speciální předvolby. Masové šíření služby bude brzdit zvýšená složitost postupu, zdlouhavost a především pak omezení délky.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zdarma

44 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Anonymous_ 30. 11. 2007 15:19:32
  a take uz tu byla servisni cisla pro techniky, zavolalo se na cislo typu...
 • jájá 28. 11. 2007 22:40:23
  To by mě mohlo zvohrát, když potřebuji zavolám a nevymejšlím hovadiny, bo...
 • radim 28. 11. 2007 8:15:43
  I na mobily, jo? A vezmeš si tu pevnou s sebou i někam ven, že? :-D
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení