Špičková japonská žehlička: NEC 515

Expanze japonských výrobců mobilních telefonů na evropské trhy pokračuje. Důkazem je nový model NEC 515, který bude představen na letošním CeBITu. Naučí NEC dělat mobily „naše“ výrobce?
Špičková japonská žehlička: NEC 515

Mezi favority na titul nejlepší mobilní telefon můžeme směle zařadit novinku od společnosti NEC. Tato firma, známá především v končinách neustálého pití zeleného čaje velmi dobře ví, jak na multimediální telefony a hodlá je nabídnou i evropským zákazníkům. A osobně si myslím, že se bude na co těšit.

Novinka

Zcela „nečekaně“ se opět jedná o rozevírací telefon. Tenhle způsob má své nepopiratelné výhody a zanedlouho na něj určitě přistoupí všichni ostatní výrobci mobilních telefonů. Nový model může pracovat v pásmu 850/900/1800/1900 MHz. Z nabídky pracovních pásem je jasně vidět, že cílem není jen samotná Evropa, ale s nasazením se počítá i jinde. Potěšující je nepřítomnost externí antény - NEC se tak zařadil mezi výrobce, kteří zvládnou integrovat anténu i do modelu, který je rozevíratelný.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  

Barevné plátno

Pomalu ale jistě se barevný displej stává standardem, a proto se nemůžeme divit, že nový model disponuje velkým displejem o úhlopříčce 2,2 palce a dokáže zobrazit až 65 536 barev. Displej je tak velký, že si rezervuje téměř celý prostor jedné odklápěcí části. Na spodní straně je klasické rozmístění ovládacích prvků a číselných kláves. Nejdůležitější je navigační klávesa a dvě postranní kontextová tlačítka. Pro rychlou volbu jsou pod navigačním tlačítkem umístěna další dva „čudlíky“ pro rychlý přístup do telefonního seznamu a do hlasové schránky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  

Na pravém boku objevíme tmavé sklíčko infraportu a gumový špuntík zakrývající konektor pro osobní handsfree. Na horním víku se ukrývá dioda, která dokáže podle situace poblikávat hned v několika barvách.

Video je o krok blíže

Z nabízených technických lahůdek vyzdvihněme podporu multimédií. V telefonu lze nejen prohlížet obrázky, ale také spouštět krátké videoklipy. To vše díky podporované technologii MMS. Krom toho zvládá dnes již standardní EMS zprávy pro posílání obrázků, log a vyzvánění.

Není potřeba lámat si hlavu nad přístupem k Internetu - ten vyřeší wapový prohlížeč ve verzi 2.0 nebo nad délkou prosurfovaného času, kterou omezí datový přenos pomocí GPRS v konfiguraci 4+1 timeslot.

Potřebné aplikace napsané v jazyce Java si opět můžeme stáhnout z Internetu a vybavit tak telefon vším potřebným, a to vzhledem k našim individuálním nárokům.

Jelikož telefon zvládá i organizační procedury – obsahuje jednoduchý organizér, přijde vhod synchronizace s osobním počítačem pomocí protokolu SyncML. Synchronizace probíhá pomocí infra portu nebo kabelu s USB konektorem. Jiný způsob není na skladě.

Hudba blízké budoucnosti

Po seznámení s tímto modelem vypadá blízká budoucnost hned růžověji, neboť je to telefon, který uspokojí všechny požadavky, které na něj můžeme klást v nebližších několika letech. Zamrzí jen absence bezdrátové technologie Bluetooth, pro kterou se dneska objevuje stále více příslušenství. Model 515 nebude jediným telefonem, který NEC představí na CeBITu; můžeme těšit na další modely, ačkoli není jisté, zda se objeví také v Evropě.

Základní parametry

  • Mobilní telefon NEC 515
  • Rozměry: 160 x 40 x 16 milimetrů
  • Hmotnost: 100 gramů
  • Pohotovostní doba: až 120 hodin
  • Doba hovoru: až 5 hodin
  • Síť: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
  • Displej: 2,2", 65536 barev
  • WAP: verze 2.0
  • Vyzvánění: vibrační, 27 melodií + 5 vlastních
  • Další funkce a vlastnosti: IrDA, USB synchronizace, polyfonní vyzvánění, WAP, e-mail klient, MMS, EMS, Java
Diskuze (5) Další článek: Poslední pomoc pro baterii!

Témata článku: Klasické rozmístění, Špičková, Blízká budoucnost


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113