Splinter Cell - výborná akční hra v Javě

Tiché našlapování, zrychlený dech, příval adrenalinu a smysly vybičované na nejvyšší úroveň – takový je život Sama Fishera, hlavního hrdiny hry jedné z nejlepších akčních her pro mobily.
Splinter Cell - výborná akční hra v Javě

Nejen pro zabijáky

Samotná hra Splinter Cell je velmi dobře známá většině počítačových hráčů a díky společnosti Gameloft se dostává i na displeje našich mobilních telefonů v podobě 2D akční hry. Jste polní velitel tajné operace a vaším úkolem je v devíti misích dojít vždy až k východu. Úspěšnost mise se posuzuje podle rychlosti, počtu vyhlášených či nevyhlášených poplachů a podle počtu zabitých nebo omráčených nepřátel. Ano, pro mírumilovnější povahy je zde totiž možnost projít celou hru bez nutnosti zabít kohokoli z protivníků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tvým posláním je vykonání beznadějné mise na pokraji legálnosti i mravnosti.

Možnosti likvidace oponentů jsou dva, respektive tři. Buď můžete použít automatickou pušku a nepřátele zastřelit (nejhlasitější způsob, kterým prakticky vždy spustíte poplach). Dále je můžete omráčit chvatem či pádem z výšky přímo na jejich hlavu. Pokud se vám podaří projít všechny úrovně, dostanete „odměnu“ v podobě dalšího stupně obtížnosti, kdy k hlavnímu úkolu (projít úroveň) přibývá ještě jeden – nezpůsobit vyhlášení poplachu.

Zábava za šedesát

Grafika hry je velice povedená a naštěstí netrpí nešvarem, který já osobně nazývám „miniaturizací“. Vaši nepřátelé, miny i okolí - vše je dostatečně přehledné, zpozorovatelné a zároveň velice hezky prokreslné. Stačí se podívat na okolní obrázky. Zvuky jsou podobně povedené a do hry prostě „padnou“. Ovládání hry je velice jednoduché a není problém to okamžitě dostat do rukou. Vše je popsáno v praktickém návodu na začátku hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nepřátelští vojáci jsou na každém rohu, je potřeba dobrý zrak a pevné nervy

Splinter Cell ve verzi pro mobilní telefony rozhodně své počítačové předloze ostudu neudělá. Jedná se bez nadsázky o jednu z nejlepších akčních her pro mobily. U nás ji najdete v nabídce Eurotelu a T-Mobilu za cenu šedesát korun. Hra je určena zejména pro Nokie s barevným displejem a z paměti přístroje si ukrojí 60 - 100 kB (záleží na typu mobilu). Pro všechny, které již tato hra zaujala, mám příznivou zprávu. V těchto dnech je již na světě pokračování pod názvem Splinter Cell Extended OPs.

Témata článku: Software pro mobily, Hra, Akční hra

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 9