Splinter Cell - výborná akční hra v Javě

Tiché našlapování, zrychlený dech, příval adrenalinu a smysly vybičované na nejvyšší úroveň – takový je život Sama Fishera, hlavního hrdiny hry jedné z nejlepších akčních her pro mobily.
Splinter Cell - výborná akční hra v Javě

Nejen pro zabijáky

Samotná hra Splinter Cell je velmi dobře známá většině počítačových hráčů a díky společnosti Gameloft se dostává i na displeje našich mobilních telefonů v podobě 2D akční hry. Jste polní velitel tajné operace a vaším úkolem je v devíti misích dojít vždy až k východu. Úspěšnost mise se posuzuje podle rychlosti, počtu vyhlášených či nevyhlášených poplachů a podle počtu zabitých nebo omráčených nepřátel. Ano, pro mírumilovnější povahy je zde totiž možnost projít celou hru bez nutnosti zabít kohokoli z protivníků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tvým posláním je vykonání beznadějné mise na pokraji legálnosti i mravnosti.

Možnosti likvidace oponentů jsou dva, respektive tři. Buď můžete použít automatickou pušku a nepřátele zastřelit (nejhlasitější způsob, kterým prakticky vždy spustíte poplach). Dále je můžete omráčit chvatem či pádem z výšky přímo na jejich hlavu. Pokud se vám podaří projít všechny úrovně, dostanete „odměnu“ v podobě dalšího stupně obtížnosti, kdy k hlavnímu úkolu (projít úroveň) přibývá ještě jeden – nezpůsobit vyhlášení poplachu.

Zábava za šedesát

Grafika hry je velice povedená a naštěstí netrpí nešvarem, který já osobně nazývám „miniaturizací“. Vaši nepřátelé, miny i okolí - vše je dostatečně přehledné, zpozorovatelné a zároveň velice hezky prokreslné. Stačí se podívat na okolní obrázky. Zvuky jsou podobně povedené a do hry prostě „padnou“. Ovládání hry je velice jednoduché a není problém to okamžitě dostat do rukou. Vše je popsáno v praktickém návodu na začátku hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nepřátelští vojáci jsou na každém rohu, je potřeba dobrý zrak a pevné nervy

Splinter Cell ve verzi pro mobilní telefony rozhodně své počítačové předloze ostudu neudělá. Jedná se bez nadsázky o jednu z nejlepších akčních her pro mobily. U nás ji najdete v nabídce Eurotelu a T-Mobilu za cenu šedesát korun. Hra je určena zejména pro Nokie s barevným displejem a z paměti přístroje si ukrojí 60 - 100 kB (záleží na typu mobilu). Pro všechny, které již tato hra zaujala, mám příznivou zprávu. V těchto dnech je již na světě pokračování pod názvem Splinter Cell Extended OPs.

Diskuze (59) Další článek: LG: první chytrý telefon s megapixelovým foťáčkem

Témata článku: Software pro mobily, Hra, Akční hra, Výborná


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31