Splnila se očekávání? Mobilní telefon Nokia 3210

Delší zkušenosti s mobilem Nokia 3210
Dá se říct, že telefon Nokia 3210 jsem si pořídil také ze zdravotních důvodů. Ne, že by na tom přímo trval můj osobní lékař, ale z mobilního telefonu Ericsson GF 768, který jsem před tím používal, se mi na prstech pravé ruky dělaly nefalšované mozoly. Mohly za to tuny textových zpráv, které denně zpracuji, a velmi tuhá tlačítka Ericssonu.

Spolužití
Nejvíc jsem byl zvědavý a zároveň jsem se nejvíc obával nejviditelnější vlastnosti telefonu – integrované antény. U prvního modelu s touto konstrukcí Nokia vestavěnou anténu příliš nezvládla, proto obavy byly na místě. Řekl bych, že byl zvolen velice dobrý kompromis. Za cenu jen mírně snížené citlivosti a směrovosti je výsledkem velice kompaktní telefon, který v kapse nepíchá a nehrozí mu ulomení antény. Kdo se pohybuje v místech s průměrným pokrytím, nemusí mít z citlivosti žádné obavy, nesetká se s problémy. Pokud jste ale už teď při telefonování nuceni chodit k oknu či lézt na půdu, raději se poohlédněte po jiném mobilu.

Velikost displeje a použitelnost tlačítek – tyto tak důležité vlastnosti pro každého textovkáře jsou již dlouho doménou finského výrobce a ani tento model nezklamal. Displej je mezi předplacenými sadami (Nokia 3210 nabízí Paegas Twist i EuroTel Go) asi největší a nejlepší. Protože je velmi šikovně zapuštěn, ani po mnohaměsíčním intenzivním používání na něm nenajdete škrábanec.

Rovněž tlačítka postrádají sebemenší známku opotřebení a totéž můžu prohlásit o originálním krytu Nokia. Varovat však musím před neznačkovým zbožím. Krásný červený kryt, který byl díky absenci nálepky Nokia o polovinu levnější, se po měsíci ošoupal do takového stavu, že se na něj už nedalo dívat.

Jestliže budete mít telefon hlavně na příjem a volat budete jen málo, s nočním vypínáním budete nabíjet jednou týdně. Z příslušenství můžu doporučit rychlonabíječku, se kterou se nabíjení telefonu zkrátí z pěti na necelé tři hodiny.

Nokia 3210 oficiálně nepodporuje datové přenosy. Zvídavější majitelé telefonu ale už objevili možnost připojení konektoru na plošky pod zadním krytem. Firma Nokia ovšem takovéto experimenty nepodporuje a kablík si buď musíte vyrobit sami nebo koupit od nějakého místního výrobce.

Něžný telefon
Ovládání mobilu ani nemůže být jednodušší. Je intuitivní a pohodlné. Technické typy, které rády všemu přichází na kloub, Nokia 3210 na dlouhou dobu z důvodu své jednoduchosti nezaujme (jedině, když si na ní aktivují menu Net Monitor pro sledování mobilní sítě). Pro ostatní, které naopak přemíra možností rozčiluje nebo nezajímá – typicky ženy, je ale Nokia 3210 ideální.

Z ne zcela běžných možností telefonu se mi velice osvědčila funkce, která dokáže ke každému jménu přiřadit jedno ze čtyřiceti zvonění. Je příjemné vědět, kdo právě volá, aniž bych musel mobil vytáhnout z aktovky.

Rychlost práce s telefonem jen trochu zdržují animace. Tuto vlastnost lze ale obejít dalším stisknutím tlačítka, po kterém se animace zruší. Pokud se vám i tak telefon zdá pomalý, může to být starší kartou SIM. Nové multibankingové karty RadioMobilu a karty Oskara pracují znatelně rychleji.

Resumé
Nokia 3210 se nijak nevymyká z typické produkce finského výrobce. Je vhodný pro čile komunikující všemi formami, zejména pak pro příznivce krátkých textových zpráv, které se na něm píšou opravdu velmi dobře.

Cena telefonu se ale stále drží velmi vysoko a třeba v předplacených sadách dražší telefon nenajdete. Existují proto jiné mobilní telefony s výhodnějším poměrem ceny k výkonu, ale jestliže se vám Nokia 3210 líbí, je to určitě dostatečný argument pro pořízení.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Váš názor Další článek: Do vyšší společnosti - Motorola V.3690

Témata článku: Nokia, Nokia 3210, Dlouhá zkušenost, Drahý telefon, Zadní kryt, RadioMobil, Snížená citlivost, Textová zpráva, Dlouhá doba, Kompaktní telefon, Tlačítko, První model, Datový přenos, Oskar, Výhodný poměr, Místní výrobce, Telefon, Kryt, Mobil, Pravá ruka, Noční vypínání, Dobrý kompromis, Mobilita, Necelá hodina, Eurotel Go


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11