Spotřebitelé ve slepém testu zvolili smartphone s nejlepším displejem. Vítězem je...

Spotřebitelé ve slepém testu zvolili smartphone s nejlepším displejem. Vítězem je...

Displej je u smartphonů nejdůležitější komponentou celého zařízení. Přes dotykový panel probíhá naprostá většina interakcí mezi uživatelem a zařízením. Proto je žádoucí, aby byl displej kvalitní, měl dobré parametry a pozorovací vlastnosti. Kvalitu displeje hodnotí mnoho profesionálních subjektů a organizací, mezi nejznámější patří například test DisplayMate.

Klepněte pro větší obrázek
Dobrovolníci vybírali nejlepší displej mezi šesti smartphony

Společnost Stategy Analytics provedla ve svém výzkumném středisku v britském Milton Keynes trochu jiný typ testu. Neporovnávaly se pouze exaktní hodnoty ze sond a dalších měřicích přístrojů, ale zapojen byl také lidský faktor. Skupina zhruba dvou stovek testérů–laiků vybírala ve slepém testu nejlepší panel v několika oblastech (jas, barevnost, kontrast, živost atd.). Výsledek překvapil.

Klepněte pro větší obrázek

Jako nejlepší displej zvolili spotřebitelé panel ve zbrusu novém modelu Sony Xperia XZ3. Připomeňme, že jde o první OLED panel na smartphonu od Sony. S jeho laděním pomáhali odborníci z televizní divize Sony Bravia, panel samotný si ale Sony nevyrábí a svého dodavatele odtajnit nechce.

Ve slepém testu byla „totožnost“ jednotlivých telefonů ukrytá za černou deskou, o sympatiích tedy nerozhodovala značka zařízení. Xperia XZ3 vyhrála poměrně drtivě ve všech disciplínách – trochu slabší výsledek byl u věrnosti barev, ale i zde Xperia XZ3 porazila jinak celkově druhý Apple iPhone X. Na třetím místě skončilo LG V30. Podrobnější výsledky testování naleznete zde.

Na kvalitě displeje Xperie XZ3 si Sony dalo mimořádně záležet:

Diskuze (48) Další článek: Znovuzrození miniaturního Palmu. Toto je první tisková fotografie chystané novinky

Témata článku: Apple, Huawei, LG, Samsung, Sony, AMOLED, Xperia, OLED, Displeje, Měření, Apple iPhone X, Huawei P20, LG V30, Samsung Galaxy S9, Sony Xperia XZ2, Displej, Panel, Spotřebitel, Test, Nový model, Kvalita displeje, Lidský faktor, Slepý test, Pozorovací vlastnost, Nejlepší panel


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137