Srovnání technologií pro rychlé nabíjení. Tu skutečně nejrychlejší má Huawei

Když už vývoj baterií nepokračuje žádným závratným tempem, jsou to alespoň výrobci smartphonů a čipsetů, kteří se snaží stávající akumulátory nabíjet co nejrychleji. A každý z nich má svůj přístup. Srovnání se tak účastnilo hned osm systémů, které server Hometop otestoval a přinesl překvapivý výsledek. Nejrychlejší rychlonabíjení má Huawei.

Použitý systém Zařízení Rychlost dobíjení Čas 100% dobití
Huawei Super Charge Honor 10 (3400mAh) 46,6mAh/min 73 minut
OnePlus Dash Charge OnePlus 6 (3300mAh) 41,3mAh/min 80 minut
Motorola Turbo Charge Moto Z2 Force (2730mAh) 33,3mAh/min 82 minut
Qualcomm Quick Charge LG G7 ThinQ (3000mAh) 30mAh/min 100 minut
Samsung Adaptive Fast Charging Galaxy S9+ (3500mAh) 33,3mAh/min 105 minut
Apple iPhone X (2716mAh) 21,7mAh/min 125 minut
MediaTek Pump Express Ulefone T1 (3680mAh) 25,6mAh/min 144 minut
USB Power Delivery Pixel 2 XL (3520mAh) 23,2mAh/min 152 minut

Pomocí Huawei Super Charge byla 3 400mAh baterie Honoru 10 dobita z nuly na sto za 73 minut. Nabíjecí výkon byl na úrovni 22,5 W. Na druhém místě se umístil Dash Charge, který OnePlus 6 dobil za 80 minut. O dvě minuty více potřebovala Moto Z2 Force se svým Turbo Charge. Kapacita jeho baterie je však výrazně nižší, než u Honoru 10.

Až čtvrtou pozici obsadil „průkopník“ rychlého dobíjení, Qualcomm se svým Quick Charge u LG G7 ThinQ. Samsung Adaptive Fast Charging obsadilo příčku pátou, na šesté pozici se umístil iPhone X s nabíjecím výkonem 18W, který však k jeho dosažení potřebuje 29W nabíječku.

Představení rychlonabíjení Huawei Super Charge:

Chvost uzavírá Pump Express od MediaTeku a USB Power Delivery. Test však není úplně kompletní, protože své vlastní rychlonabíjení používá i Meizu (mCharge z nuly na sto za 20 minut) nebo Oppo (Super VOOC Flash Charge), z něhož však primárně vychází Dash Charge u OnePlus. Výsledky však ukazují, že jsou na tom nejlépe rychlonabíjecí systémy, u nichž je stěžejním bodem samotná nabíječka. A to se týká první nejrychlejší trojice, jejíž adaptéry se spoléhají na vyšší dodávaný proud. Zbytek je postaven či odvozen od technologie Quick Charge od Qulacommu, která se spoléhá na větší napájecí napětí.

Diskuze (12) Další článek: Pamatujete si heslo z dnešního rána? Apple má krásnou reklamu na Face ID

Témata článku: Apple, Honor, Huawei, LG, Motorola, Samsung, Qualcomm, Baterie, Nabíjení, Quick Charge, Rychlé dobíjení, SuperCharge, Čtvrtá pozice, Super Charge, Použitý systém, Oppo a, Šestá pozice, Druhé místo, Power Delivery, Turbo Charge, Napětí, Super VOOC, USB power Delivery, Huawei huawei, Qualcomm Quick Charge


Určitě si přečtěte

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 66

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 31

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

RECENZE: Samsung Galaxy A70 – Střední třída dospěla, do akce jde 25W nabíjení

** Testujeme letošní druhý nejvybavenější model řady Galaxy A ** Super AMOLED displej narostl do větších rozměrů a trochu zasáhl i do poměrů stran displeje ** Vůbec poprvé jsme se u Samsungu dočkali 25W kabelového nabíjení

Martin Chroust | 18

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157