Stále čerstvé zprávy do vašeho mobilu a vánoční hra zdarma

Potrpíte si na čerstvé informace? Pak vyzkoušejte prohlížeč teletextových stránek přímo ve vašem mobilním telefonu. V dnešním Symbianovém přehledu nezapomeneme ani na aktualizace a protože jsou Vánoce časem odpočinku, několik příjemných her jistě přijde vhod.
Stále čerstvé zprávy do vašeho mobilu a vánoční hra zdarma

Aktualizace

AvantGo for Series 60

Pokud ještě neznáte AvantGo a často surfujete se svým mobilním telefonem po internetu, pak si jistě o této technologii přečtěte článek, který vyšel již dříve na Mobilmanii. Díky AvantGo si všechny novinky z vašich oblíbených serverů stáhnete přímo do mobilního telefonu a kdykoliv během dne, až bude chvilka času si je v režimu offline můžete přečíst. Podrobnější informace o použití AvantGo najdete na domovských stránkách služby. Pokud i Mobilmania patří mezi vaše oblíbené servery, pak výchozí stránkou pro tuto technologii je adresa /avantgo.asp.

Domovské stránky
Registrace
Cena: zdarma

WebViewer

Nové verze 4.0 se dočkal i jeden z nejpopulárnějších a nejlepších internetových prohlížečů napsaný v Javě. Autor produktu, společnost Reqwireless zároveň oznámila, že tato verze jé zásadním vylepšením všech předchozích. O tom, co všechno vám instalační soubor o velikosti 51 kB nabídne si můžete přečíst v bleskovce. Trial verzi lze používat deset dnů s tím, že každý den si prohlédnete maximálně deset internetových stránek.

Autor: Reqwireless (stránka programu)
Download (trial)
Cena: $19.99

Lighthouse

Pokud přestanete s mobilním telefonem pracovat, po určitém časovém intervalu se podsvětlení displeje automaticky vypne. Jsou však situace, kdy šetření baterie zhasnutím celého telefonu není příliš žádoucí. Za všechny uveďme třeba sledování filmu nebo čtení elektronické knihy na displeji telefonu. V tomto případě pomůže utilitka Lighthouse od společnosti Steelsoft. Ponechá podsvětlení displeje aktivní tak dlouho, jak jen budete chtít a potřebovat.

Autor: Steelsoft
Download (trial)
Cena: $5.99

Futublog

Asi nejpopulárnějším blogem na Mobilmanii je Nokia Lifeblog. Nesmíme však zapomínat ani na konkurenci, a proto je tu aktualizace produktu společnosti Futurice. Na rozdíl od Lifeblogu, který je kompatibilní jen s několika mobilními smartphony společnosti Nokia, Futublog podporuje kromě Nokií i většinu ostatních značek. Všechny „blogované“ poznámky a fotografie lze navíc s ostatními sdílet prostřednictvím internetu. Zdarma je služba dostupná po dobu dvou týdnů. Pokud budete chtít Futublog využívat i potom, připlatíte si 4 € za každý další měsíc.

Domovská stránka programu
Download (trial)
Cena: 4 €/30 dnů


Nowire Smartphone Teletext II

Teletext zná jistě každý. S příchodem digitální televize tento zdroj informací sice trochu ztrácí, stále se ale jedná o jednu z nejrychlejších a nejlevnějších forem, jak informovat uživatele. Smartphone Teletext II je jeden z nejlepších prohlížečů teletextových stránek pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian. Nabízí okamžité zprávy z domova i ze světa, informace o počasí, sportu a mnohé další z teletextových kanálů více než 70 společností z 22 zemí světa. Mezi nimi najdete samozřejmě i Českou republiku. Navíc díky nízkým přenášeným datovým objemům je Smarthone Teletext II jednou z nejlevnějších metod získávání přehledných aktuálních informací. Aplikace však nabízí ještě mnohem víc. S pomocí několika internetovým informačním kanálům lze získat přístup k meteorologickým satelitním snímkům nebo webovým kamerám umístěným po celém světě.

 
Možnosti informačních kanálů • české kanály • je libo sport • oblacnost nad Evropou

Autor: Nowire (stránka programu)
Download (trial)
Cena: 18,95 €

NewsGrabber

Pokud se na Mobilmanii mluvilo o čtečce kanálů RSS, pak byla většinou řeč o aplikaci HeadLine. NewsGrabber je dalším přírůstkem do řady konkurentů této výborné aplikace. Kromě čtení nejpoužívanějších verzí RSS kanálů (0.9, 1.0, 2.0 a ATOM) zvládá také u nás zatím nepříliš používané News kanály. Všechny stažené zprávy jsou ukládány do přímo mobilního telefonu, takže si je můžete kdykoliv v režimu offline znovu přečíst. A pokud byste snad měli strach o kapacitu volného místa na disku, k dispozici je nástroj, díky němuž získáte okamžitý přehled o kapacitě všech jednotek.
Díky RSS už ani na Mobilmanii nezmeškáte žádný článek.

 
Adresa RSS zdroje • nastavení připojení • seznam aktivních kanálů • možnosti práce se složkou

Autor: Odendahl SEPT-Solutions (stránka programu)
Download (trial)
Cena: 24.99 $

Chess Problems

Šachy jsou jednou z nejoblíbenějších, ale zároveň nejsložitějších her na světě. Pokud i vy patříte k milovníkům této logické hry, pak tento balíček bude jistě určen právě pro vás. Sice si nezahrajete ani proti umělé inteligenci v mobilním telefonu, ani proti kamarádovi, který sedí vedle vás a je připojen přes bluetooth, ale řešení problémových situací jako mate-in-one apod. k tréninku také patří. V demoverzi je k dispozici jen 20 problémových partií, ale zakoupením plné verze získáte hned 100 problémových cvičení o různých stupních obtížnosti.

 
Úvodní displej • hlavní menu • hrací plocha • nejlepší výsledky

Autor: AG
Download (demo)
Cena: 2.99 $

Li-Nuggz X-Mas

Hra, díky níž na vás už stoprocentně dolehne pravá vánoční nálada. Protivníkem malého Li-Nuggze jsou tentokrát poskakující nafukovací balónky. Jeho jedinou zbraní na obranu je harpuna v podobě vánočního špalíku. Úkolem je nejen sesbírat co nejvíce hvězdiček, ale hlavně zničit všechny poskakující balónky. Ve vyšších kolech balónky nabývají na rozměrech a s každým zásahem se štěpí na dva menší. Přestože to vypadá až příliš jednoduše, nakonec zjistíte, že páté kolo bude pro většinu z vás vytouženou metou. A protože jsou Vánoce, je tato verze nabízena zcela zdarma.

 
Úvodní displej • hlavní menu • začátek hry • balónek vás nesmí zasáhnout

Autor: Elements Interactive (stránka programu)
Download
Cena: zdarma

Diskuze (1) Další článek: Motorola MPx200 vs. Siemens SX1: který je chytřejší?

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zdarma, Hra, Mobil, Zprávy

Určitě si přečtěte