Starý Android nemusí ležet v šuplíku. Aplikace Haven z něj udělá špičkové bezpečnostní zařízení

Znáte jméno Edward Snowden? Tenhle bývalý zaměstnanec CIA a NSA se proslavil, když na veřejnost vynesl informace o masivním sledování veřejnosti ze strany bezpečnostních služeb USA. Američané jej chtějí soudit, a tak se schovává – momentálně v Rusku. Zabývá se různými projekty, které mají ochránit lidské soukromí a jedním z nich je ve spolupráci s Freedom of the Press Foundation vyvinutá aplikace Haven: Keep Watch.

Využívá řadu senzorů integrovaných ve smartphonu pro detekční a sledovací účely. Sami tvůrci napovídají, že stačí využít starý telefon, který by jinak ležel na dně zásuvky. Mobil připojte k internetu, nainstalujte aplikaci a se zanedbatelnými náklady získáte bezpečnostní zařízení, které je schopné detekovat pohyb, vyfotit vetřelce a snímek poslat na váš aktuální telefon. Data putují skrze šifrované kanály Tor nebo Signal.

Ale nemusíte být zrovna novinář zkoumající citlivou kauzu, který čeká návštěvu vládních agentů. Aplikace se stejně dobře dá použít jako dětská chůvička a kuriózně zní zpráva o skupině milovníků durianu ze Singapuru, kterým Haven dá vědět, že jejich oblíbené smradlavé ovoce právě spadlo ze stromu, takže si pro něj mohou dojít. Přitom nevyužívají kameru, ale akcelerometr, který detekuje otřes spojený s pádem.

Snowden představuje Haven:

Haven využije, co mu telefon dovolí. V naprosté tmě může detekovat záblesky světla díky senzoru osvětlení (běžně slouží k regulaci jasu displeje). Pokud vám vadí úzký úhel záběru kamery, stačí nasadit rybí oko, detekce bude fungovat dál a zvládne větší plochu.

Diskuze (9) Další článek: Google pustil rozšířenou realitu do mobilů. Je skvělá a můžete ji vyzkoušet sami*

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Smartphony, Aplikace, Bezpečnost, USA, Zajímavosti, Zabezpečení, Rusko, Snowden, Haven, Bývalý zaměstnanec, Senzor, Šuplík, Freedom, Lež, Bezpečnostní zařízení, Singapur, NSA, Rybí oko, Velká plocha, Signal, Starý telefon, Edward Snowden, Tor


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 32

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 128