Staycon+: balíček plný energie pro vybitý mobil

Kolikrát se vám telefon vybil v tu nejméně vhodnou chvilku? Pokud alespoň jednou, jistě byste rádi podobným nepříjemnostem předcházeli. K tomu pomohou nové balíčky plné energie - nouzové baterie Staycon+.
Staycon+: balíček plný energie pro vybitý mobil

Energetický nápoj pro váš mobil

Pro výrobek, který jsme tentokrát testovali, by se hodil slogan z reklamy na oblíbené oplatky: „Energie sbalená na cesty“. Jedná se o jednorázové nouzové baterie Staycon+ určené pro mobilní telefony.

Baterie je zabalená do průhledného pouzdra, podobnému obalu na průkazky. Samotný zdroj energie je však samozřejmě ještě ukrytý pod papírovým obalem s potiskem. Rozměry pouzdra jsou 89 × 72 × 1,8 mm, jedná se tedy o velmi tenký balíček, který se vejde do kapsy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Energetická spása pro váš vybitý mobil

Z pouzdra vyčnívá pouze konektor na velmi krátkém kabelu. Konektor je pochopitelně určený pro zasunutí do zdířky pro nabíječku v mobilu a je tedy různý pro různé typy telefonů. Výrobce své nouzové baterie nabízí s konektory určenými pro většinu modelů značek Motorola, Nokia, Samsung, Siemens a Sony Ericsson.

Výrobek je určen v podstatě na jedno použití. Dá se sice použít opakovaně, dokud se energie nespotřebuje, ale poté nelze baterii znovu nabít. Musíte ji vyhodit. Výrobce uvádí, že veškeré použité materiály jsou ekologicky nezávadné a vypotřebovaný Staycon+ můžete s klidným svědomím hodit do odpadkového koše. Baterie neobsahuje závadné kadmium, rtuť nebo olovo, jedná se o běžnou zinko-uhlíkovou baterii. Životnost nabitého výrobku je pět let. Po celou tuto dobu by energie v baterii měla zůstat připravena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Balíček je skladný 

Co se do něj vejde

Staycon+ jsem otestoval s půl roku používaným telefonem Nokia 3220. Baterie by tedy měla být ještě ve slušné kondici. Výrobce udává, že by se telefon měl před použitím Stayconu alespoň jednou řádně vybít a plně nabít, tuto podmínku jsem tedy splnil.

Na obalu baterie je uvedeno, že obsažená energie by měla vystačit na 120 minut hovoru a 480 minut výdrže v pohotovostním režimu. Hodnoty se pochopitelně liší v závislosti na typu telefonu, jeho spotřebě a také například na síle signálu sítě.

Testovací telefon jsem nechal zcela vybít, až se sám vypnul z pohotovostního režimu a nebylo možné ho zapnout. Následně jsem připojil baterii Staycon. Po krátkém zaváhaní se energie začala přelévat do mobilu, který se choval stejně jako při zapojení nabíječky. Výrobce udává, že při plně vybitém mobilu je vhodné nechat baterii minimálně dvě minuty připojenou. V rámci testu jsem ji nechal připojenou pět minut. Následně jsem telefon odpojil začal s ním telefonovat. Po téměř dvanácti minutách hovoru se znovu odporoučel. Telefon jsem nechal opět zcela vybít a pokus opakoval se stejným výsledkem i přesto, že byl Staycon používán již podruhé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Připojení k mobilnímu telefonu

Výhoda baterie Staycon+ spočívá v možnosti použití i během hovoru. Například s nouzovými nabíječkami „na kličku“ by to bylo jen těžko možné. Vzal jsem proto nové balení Stayconu a opět jsem zcela vybitý telefon nechal doplňovat energií. Po dvou minutách jsem ho aktivoval a začal telefonovat; baterie je velmi lehká, takže o ni skoro nevíte. Testovat telefon na výdrž 120 minut hovoru mi přišlo zbytečné, po třech minutách jsem hovor ukončil a nechal telefon nabíjet až do třiceti minut, což je výrobcem udávaná maximální vhodná délka jednoho nabíjení. Do telefonu však přestala proudit energie již o dvě minuty dříve.

Telefon následně vydržel v pohotovosti déle než 24 hodin a přitom jsem přijal několik SMS zpráv a uskutečnil krátký hovor. Myslím, že se jedná o poměrně slušný výkon, nicméně z baterie jsem už další energii nedostal.

Nakonec jsem stejný test provedl s již deset minut využívaným kusem. Nabíjení skončilo po necelých 25 minutách a telefon vydržel opět do druhého dne. Před nabíjením bylo většinou třeba baterii pořádně prohmatat, aby došlo k jejímu „oživení“. Je to normální, výrobcem doporučený postup.

K čemu je to dobré?

Říkáte si: nápad dobrý, ale co to bude stát? Cena Staconu by se měla pohyboval mezi dvěma až třemi sty korunami. Za výrobek tohoto charakteru je to poměrně dost. Pro mnohé tak bude výhodnější koupit náhradní neoriginální baterii, kterou lze pořídit za podobnou cenu. Někteří zase raději šáhnou po mechanické nabíječce na kličku.

Přesto má Staycon+ šanci na úspěch. Kromě toho, že se jedná o další vhodný reklamní předmět, najde své praktické využití. Skladnou baterii můžete takřka neustále nosit s sebou spolu s vědomím, že nikde nezůstanete „viset“ bez mobilního spojení. Podobná chvilka zastihla již většinu z nás a následné výmluvy na vybitý telefon mnohdy již nic nezachrání. Staycon+ se bude nabízet kromě specializovaných obchodů s mobilními telefony také na čerpacích stanicích, v trafikách nebo supermarktech, abyste si ho mohli kdykoli koupit, ocitne-li se váš mobil bez energie.

K testu zapůjčil:

Zámek Lechovice, s.r.o.
www.lechovice.cz

Více informací:

Diskuze (15) Další článek: Nokia představila Series 60 třetí generace: co umí?

Témata článku: Příslušenství, Nokia 3220, Specializovaný obchod, Energie, Vybitý telefon, Balíček, Používaný telefon, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41