Stíháte metro? Metroji vám to poví nově i widgetem na ploše

Metroji (zdarma pro Android a iOS) je česká aplikace, která vám ukáže nejbližší odjezdy metra a zároveň napoví, jestli a jak je máte šanci stihnout. Titul zobrazuje časy odjezdů na základě jízdního řádu a vzhledem k němu jim přiřadí emoji. Ty tak jasně ukazují, zda metro ještě stíháte pohodovou chůzí, anebo byste měli spíše přidat.

Napovídání pomocí emoji samozřejmě neplatí z vašeho obýváku. Je počítáno od turniketů, u kterých, když se na ně podíváte, víte, jestli nejbližší spoj stíháte. K dispozici jsou čtyři – úplná pohoda, v klídku, přidej a bez šance. Protože v metru často není dobrý signál, funguje aplikace i off-line. K tomu si stačí jednou za týden stáhnout nová data, která mají kolem 600 kb, aby byly řády aktuální. Aktualizace ale mohou být i automatické, abyste se nemuseli o nic starat.

Díky možnostem iOS 14 je v nové verzi aplikace přítomen i widget. Ten si kamkoli na plochu zařízení umístíte tak, že na ni dlouze podržíte prst a vlevo nahoře vyberete symbol plus. Poté už jen vyberete Metroji a napolohujete si widget dle potřeb. Když na něm poté podržíte dlouze prst a zvolíte nabídku Upravit widget, lze si vybrat preferovanou stanici. Aplikaci nechybí ani podpora pro Apple Watch.

Diskuze (5) Další článek: Hledáte způsob, jak obnovit ztracená data? EaseUS to dokáže snadno a rychle!

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, iOS, AppStore, Metro, Widget, Plocha


Určitě si přečtěte