Strava má novou vychytávku. Navrhne trasu podle toho, co načrtnete prstem do mapy

Sportujete? Nová funkce od Stravy se vám bude líbit. Do mapy teď stačí prstem nakreslit přibližnou trasu a aplikace ji transformuje na přesnou trasu po vyznačených ulicích a stezkách. Typické použití? „Chci oběhnout tohle jezero a podívat se k těmto skalám.“ Algoritmy zařídí zbytek...

Cíl je jasný. Strava chce nabídnou jednoduchý a rychlý způsob plánování trasy. Navíc čerpá ze své široké databáze, takže by se nemělo stávat, že vás zavede do lokality s hustým provozem. Přednostně totiž nabízí trasy už v minulosti ověřené jinými sportovci.

Funkce se nazývá Route Builder for Mobile a bohužel je dostupná pouze jako součást placeného programu Strava Summit. Použití bude velice snadné. Spustíte požadovanou aktivitu, vyberete ikonu funkce a hned kreslíte do mapy. Tvar se během sekundy uchytí k blízkým sportovci osvědčeným trasám. Pak už se můžete vydat na cestu.

  • Tip závěrem: Líbí se vám funkce, ale nechcete za ni platit? Zkuste aplikaci Footpath, která umí to samé (a její tvůrci viní Stravu z ukradení nápadu).

Jak nová funkce vypadá v praxi, ukazuje následující video:

Via Wired.com

Diskuze (1) Další článek: Pustíte si roztavený plast na displej? Aplikace 3Doodler jsou hmatatelné 3D omalovánky

Témata článku: Mobilní aplikace, Zdraví, Sport, Navigace, Aplikace, Trasa, Mapa, Funkce, Vychytávka, Nová funkce, Prst, Nová vychytávka, Strava