Stříbrný fešák – Panasonic GD 76

Mobilní telefony značky Panasonic se mezi našimi uživateli příliš často nevidí. Ať už je důvod jakýkoliv, vězme, že chystané novinky tohoto výrobce mohou dnešní trend pozměnit. Čím? Především designem a vyrovnanými funkcemi.
Stříbrný fešák – Panasonic GD 76

Před nedávným časem jsme vám přinesli informace o chystaném modelu s označením Panasonic GD 75. Po stránce designové se však u našich čtenářů setkal spíše s kritikou. Vylepšený bratříček s označením GD 76 si dělá ambice na třídu vyšší. Čím? Elegantním designem, funkcemi a hlavně cenou.

Modrá se stříbrnou – to pasuje

Zárukou elegance GD 75 je stříbrné tělo přístroje, navíc „ošizené“ o jakýkoliv špalíček antény. Abychom byli přesní, rozměry jsou shodné s modelem GD 75, tedy 105 x 45 x 22 milimetrů. Převedeno do praxe – GD 76 můžeme velikostí srovnat s Nokií 3210, hmotnost je však příjemně nízká, a to 88 gramů. Ovládání bude probíhat pomocí již ověřeného pětisměrového joystiku ne nepodobného tomu z Alcatelu OT501/701 či Ericssonu T68. Displej je jednou z nejdůležitějších částí mobilního telefonu. Toto si u Panasonicu uvědomují stejně dobře jako nepsané pravidlo, že modrý displej rovná se elegantní displej. Přiznejme si, že zelená, oranžová či červená na modrou prostě nemají.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Umí toho hodně

Začneme zřejmě od toho nejočekávanějšího a to rychlých datových přenosů. GD 76 bude stejně jako GD 96 podporovat rychlé datové přenosy o rychlosti 4 + 1 timeslot, což je v dnešní době nadprůměrné. K HSCSD se japonští výrobci staví macešsky, pro tato rychlá data musíme nahlédnout do nabídky evropských výrobců. O WAPu se zřejmě dnes již nemá cenu zmiňovat, integrace browseru (zde ve verzi 1.2) je v dnešní době samozřejmá stejně tak jako podpora krátkých textových zpráv či samotného volání.

Pro další funkce můžeme klidně nahlédnout k chudšímu GD 75. Jmenujme hlasové ovládání a vytáčení, organizér a upomínky. Nezapomínejme však i na uživatele – hračičky – kteří nepohrdnou možností nahrát si vlastní melodii pomocí mikrofonu (jak je známe u Sony J5 /J6), či se nechat upozornit na příchozí hovor jednou z čtyřiadvaceti polyfonních melodií s možností stáhnout si další z internetu. Vraťme se ale k manažerským funkcím. GD 76 umožní zasílání více textových zpráv určité skupině, podporován bude i emailový klient. A třešnička na konec – špitá se i o Bluetooth. Technické informace známé k dnešnímu dni ještě nejsou úplné, neznáme detaily o paměti telefonu či podpoře českého slovníku T9. Nechejme se však překvapit.

Cenou možná překvapí

Mobilní telefon Panasonic GD 76 bude konkurentem přístrojů Ericsson T39m či Nokia 6210. Uvidíme, s jakou cenovou politikou Panasonic modely GD 75 a GD 76 uvede. Cena levnějšího ze dvojčat by neměla přesáhnout šest tisíc korun a GD 76 by se měl cenou vlézt do mezery mezi modely GD 96 a GD 75, což je hranice deseti tisíc korun. Upřímně řečeno, příliš bych Panasonicu tuto hranici přesahovat nedoporučoval, protože zde totiž číhají ostří konkurenti od Ericssonu, kteří se v naší zemi těší velké oblibě. Stříbrného fešáka bychom se mohli dočkat do konce roku.

V kostce:

  • Mobilní telefon Panasonic GD 76
  • Rozměry: 105 x 45 x 22 milimetrů
  • Hmotnost: 88 gramů
  • Udávaná pohotovostní doba: 190 hodin
  • Udávaná doba hovoru: 5 hodin
  • Zvonění: 24, + možnost zaslání z internetu, nahrání pomocí mikrofonu či kompozice v telefonu
  • Datové přenosy: GPRS 4 + 1 timeslot
  • Vlastnosti a funkce, které přístroj obsahuje nebo podporuje: kalkulačka, vibrační vyzvánění, WAP verze 1.2, hlasové vytáčení, organizér, slovník T9,  zasílání melodií z internetu, hlasový záznamník, chat, integrovaná anténa, hlasité hands-free, Bluetooth
  • Vlastnosti a funkce, které přístroj neobsahuje nebo nepodporuje: HSCSD
Diskuze (21) Další článek: Světový terorista na displeji mobilních telefonů

Témata článku: Panasonic, Ericsson T39m, Nokia 6210 Navigator, Panasonic GD, Nepsané pravidlo

Určitě si přečtěte