Střípky a novinky ze světa Palmů

Palm sice podřimuje, ale stále žije a okolo Palm OS se stále něco děje. Máme pro vás přehled nejzajímavějších novinek.
Střípky a novinky ze světa Palmů

Demonstrace ALPu

Příští rok bude patrně ve znamení souboje linuxových systémů. Vedle Google Androidu bychom se měli dočkat konečně také linuxového Palm OS, ovšem nejdále je momentálně ACCESS se svým ALP. O tom jsme u nás psali již mnohokrát, vždyť původně to měl být systém nahrazující Palm OS Garnet v přístrojích od Palmu. Že je ALP skutečně prakticky dokončen, ACCESS demonstroval na následujícím videu pro server MyTreo.com:

Poslechnout si můžete také rozhovor se zástupcem ACCESSu:

 

Nová verze Locale pro updatované Treo 680

Od doby, kdy byl zveřejněn nový firmware pro Treo 680 (viz update 1.12), již uplynuly dva měsíce. Po celou tu doby musí uživatelé bojovat s problematickou funkčností lokalizace. Koncem února jsme se přeci jen dočkali malého příslibu zlepšení, když RedGrep uvolnil updatovanou malou verzi Locale. Jedná se sice jen o betaverzi, ale dle našich poznatků pracuje bezproblémově. Na plnou lokalizaci zatím žel stále musíme čekat.

Centro zdarma?

Ano je to tak, ale nikoliv pro našince. Podmínkou je totiž písemný úvazek u Sprintu nebo AT&T a touto nabídkou momentálně oslňuje známý server Amazon.com. Američané tak nyní mohou získat oblíbený smartphone zcela zdarma a na rozdíl od nás si navíc mohou vybírat mezi bílým, červeným a černým provedením.

Na PocketGear i na Handangu znovu zajímavé slevy, PocketGear na prodej

Již se stává pomalu tradicí, že velké softwarové servery vyhlašují na každý měsíc nové prodejní akce a tak za plnou cenu nakupují jen nepozorní uživatelé. Zvláště Handango je v tomto směru velmi aktivní. Jejich poslední akcí je "Lucky Day" na svátek svatého Patrika, který připadá na 17. března, tedy na dnešek. Pokud si tedy ještě dnes objednáte a budete mezi první tisícovkou objednávajících, můžete po vyplnění slevového kódu "LUCKYDAY" získat 17% slevu.

Zašlá sláva konkurenčního PalmGearu se již nikdy nevrátí, přesto má tento server stále co nabídnout. Celá řada aplikací je totiž nadále nabízena exkluzivně na nástupnickém PocketGearu a i šíře sortimentu postupně přeci jen narůstá. Koncem února přibylo hlavně mnoho freewarových aplikací a celkový počet titulů se již přiblížil ke 4 500. Co je na tomto serveru ale nebývale zajímavé, je právě poslední slevová akce. Vyplníte-li do objednávky slevový kód "UTIL25", můžete si objednat libovolný software z bohaté kategorie "Utility" se slevou 25 %! Jinak ohledně PocketGearu se před několika dny objevila zajímavá zpráva. Majitel tohoto serveru, společnost Motricity Inc., se hodlá zbavit prodělečných divizí, mezi něž patří i PocketGear. Tento významný softwarový portál je tak nyní na prodej (minule jsme vás přitom informovali, že Motricity již prodala slavný server eReader). Zdá se, že Handango má slušnou šanci získat takřka monopolní postavení na trhu...

Poslední mohykán odchází

Garmin byl jedním z posledních mohykánů Palm OS světa, i on již s Palm OS ale definitivně končí. Hned dva modely řady iQue byly postaveny na palmovském systému, ale jejich výroba byla nedávno ukončena. Model iQue 3000 je nyní doprodáván, model iQue 3600 již není ani v prodeji.


 
Článek vyšel na webu PalmHelp.cz

Diskuze (4) Další článek: Většinu Nokií nyní koupíte levněji (ceník)

Témata článku: Palm Treo 680, Svět, Slevová akce, Monopolní postavení, Oblíbený smartphone, První tisíc, Zajímavá zpráva


Určitě si přečtěte