Střípky z rubriky "Klípky"

Zábavná rubrika "Klípky" časopisu Mobility načíná další rok své existence. Přinášíme vám výběr toho nejzajímavějšího společně s tím, co se do ní už nevešlo.
Střípky z rubriky "Klípky"

Vypěstujte si popovou hvězdu

Vítězem soutěže Nokia Mobile Challenge o nejlepší javovou aplikaci se stala hra Popstar. Vaším úkolem je přivést svoji postavu až na hudební hvězdné nebe. Budete s ní jíst, pracovat, pomalu budovat její slávu, absolvovat koncertní turné, nakupovat nové vybavení a nové kostýmky. Jednoduše si budete žít jako hvězda. Licenci na provozování této hry získala společnost Legend Mobile a hodlá ji upravit tak, aby hlavní postavou byla Christina Aquilera. Očekává se nadšené přijetí na americkém trhu.
Další informace: www.kiloo.com

Hraní her v letadle přivedlo pasažéra za mříže

Na let z Egypta do Manchesteru nebude v dobrém vzpomínat mladík Faiz Chopdat (23 let). Času na přemýšlení nad svým činem měl dost, odseděl si čtyři měsíce v base. Co se během letu stalo? Mladík si na svém mobilním telefonu Ericsson T28 krátil čas jednou z vestavěných her. To neuniklo pozornosti obsluze letadla, která jej rázně vyzvala k vypnutí telefonu z důvodů možného rušení palubních přístrojů. Zanedlouho byl mladík opět spatřen v živé zábavě s telefonem. Když ani po několika následujících upozorněních s hrátkami neskončil, bylo mu po přistání v Manchesteru sděleno obvinění z ohrožení a putoval na čtyři měsíce do vězení. S rostoucí nabídkou zábavy v mobilních telefonech se většina zainteresovaných lidí přiklání k speciální funkci telefonu, která by v době hraní vypnula funkční část samotného telefonu.  

Zubatý kufr

Technologie Bluetooth proniká i do odvětví, kde to nikdo nečekal. Známý výrobce kufrů Samsonite nedávno představil speciální kufr vybavený touto technologií. Ta má za úkol pomoci roztržitým majitelům v tom, aby kufr neztratili nebo jim nebyl ukraden. Chytrý kufr pozná, když je s ním manipulováno a umí o tom dát vědět svému majiteli. Ten má v kapse ukryt klíček, který v tomto případě spustí povyk. Stejným, ale jemnějším způsobem vám dá najevo, že jste se od kufru vzdálili více, než je únosné. Klíč ukrytý v kapse slouží i k otevírání kufru, ale jiným způsob než předpokládáte. Funguje stejně jako dálkové ovládání u automobilu. Inteligentní kufr se objeví na trhu na konci roku.
www.samsonite.com

Policie odhalena

O tom, že i mistr tesař se může utnout, mohou vykládat němečtí policisté. Vinou operátora bylo odhaleno jejich tajné odposlouchávání některých zákazníků sítě O2. Těm bylo podezřelé neznámé číslo v měsíčním vyúčtováním, na které měli údajně volat. Ovšem po jeho vytočení zjistili, že do této hlasové schránky nemají přístup. Patřila totiž německé policii. Tento nepříjemný omyl způsobila instalace nového softwaru. Policie se nyní snaží zjistit, kolik takto postižených zákazníků ví, že je odposloucháváno. O tom, že je čeká nelehká práce, svědčí i neoficiální údaj o počtu „napíchnutých“ zákazníků – 20 000.   

Mobil jako sebeobrana

Když spatříte křehkou dívku tahající všude sebou obří a zastaralý mobilní telefon, raději se ji vyhněte. Může se jednat o účinný paralyzér stylizovaný do mobilního telefonu. Výrobek tchajwanského výrobce Motedo vypadá jako starší mobil, ale protivníka dokáže překvapit dávkou 180 000 Voltů. Dále může nabídnout i výkonnou sirénu s výkonem 130 dB, kterou na sebe dokážete v nouzi upozornit. To vše v těle mobilního telefonu o rozměrech 150x48x30 mm a hmotností 150 g. Jediné, co přístroj nezvládne, je obyčejné telefonování.  

Celebrity nadávají na mobily s kamerkou

Přímo hon na celebrity uspořádal server www.celebsnapper.com. Jeho fanoušci mohou zasílat obrázky celebrit, které vyfotili svými mobilními telefony nebo si naopak nechat zasílat obrázky, které pořídil někdo jiný. Vedení serveru nyní hledá partnery i v oblasti tištěných médií, aby mohlo nejlepší fotografie pravidelně publikovat. Do budoucna se plánuje zprovoznění video verze Celebsnapper. Fanoušci, kteří stále nemají mobil s kamerkou, mohou využít služby CelebAlerts a textovkou informovat ostatní uživatele mající mobil s kamerkou o místě pobytu celebrity.

Do budoucna s CD kvalitou

Společnosti Coding Technologies, Panasonic a NEC představili nový způsob dekódování formátu MPEG4, který příliš nezatěžuje procesor. S nasazením se počítá u telefonů 2,5 a 3 generace, které budou nabízet kvalitu zvuku srovnatelnou s CD. Velkou výhodou tohoto řešení je nízký odběr energie a tak vyšší výdrž na jedno nabití.

Váš názor Další článek: Legendy i novinky na displejích mobilních telefonů

Témata článku: Nové vybavení, Zastaralý mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39