Stručně ze světa mobilů: textovkou k volbám

Nokia se chystá zahltit americký trh svými mobilními komunikátory. Nové Palmy budou umět komunikovat bez drátů a politické strany zvou k volbám voliče prostřednictvím mobilních telefonů.
Stručně ze světa mobilů: textovkou k volbám
Nokia se chystá zahltit americký trh svými mobilními komunikátory. Nové Palmy budou umět komunikovat bez drátů a politické strany zvou k volbám voliče prostřednictvím mobilních telefonů.

Americká Nokia

Nokia vstoupila na americký mobilní trh a přinesla na něj mobilní telefon s podporou plnohodnotné Javy. Vedení Nokie věří, že by Nokia na americkém trhu mohla dosáhnout až čtyřicetiprocentního pokrytí trhu s mobilními telefony. V současné době má Nokia celosvětově přibližně 37 procent trhu, přičemž v některých – především severských – zemích používá telefony se značkou Nokia až 70 procent zdejších mobilních uživatelů.

Nokia bude za velkou louží nabízet svůj nový komunikátor 9290, který je určen pouze pro místní sít 1900 MHz. Použitý operační systém Epoc pochází od sdružení Symbian, kterého je Nokia členem, stejně jako například Ericsson nebo Motorola.

Nová Nokia pro strýčka Sama.

Textovkou k volbám

Britská vládnoucí Liberální strana použila před parlamentními volbami velmi zajímavý a na konzervativní Anglii docela nezvyklý postup – rozeslala všem britským voličům mladším pětadvaceti let informativní textovou zprávu.

V této textovce byli mladí voliči pozváni k parlamentním volbám a samozřejmě vyzýváni k volbě vladnoucí strany premiéra Tonyho Blaira. Vzhledem k tomu, že tato strana zřejmě tyto volby vyhraje budou textovky dobrým volebním tahákem.

Dočkáme se něčeho podobného i u nás?

Bluetooth bude i pro Palmy

Výrobce kapesních počítačů Palm připravuje ve spolupráci se společností Toshiba (která bude tyto karty vyrábět) na konec tohoto roku první digitální kartu s podporou bezdrátové technologie Bluetooth.

Tato karta je velká příbližně jako běžná poštovní známka a bude možné ji použít v nových modelech Palmů (m500 nebo m505). Současná verze operačního systému sice tyto bezdrátové pojítka na krátkou vzdálenost ještě nepodporuje, ale současně s kartami má být uvolněn i update operačního systému, který tuto konektivitu umožní.

Jen aby nám z Modrých zubů nezbyly pouze krvavé dásně.

Diskuze (2) Další článek: První síť třetí generace byla konečně spuštěna

Témata článku: Ostatní, Text, Mobil, Svět

Určitě si přečtěte