Stručně ze světa mobilů

Chcete vědět, co je ve světě mobilů nového a nemáte přes týden čas? Zajímají vás novinky, které nikde jinde nenajdete? Nevadí, na každou neděli jsme je pro vás připravili na MobilManii.
Stručně ze světa mobilů
Mobilní svět je jedním velkým divadlem s obrovským jevištěm, které z vašeho sedadla nikdy celé neuvidíte, nepoznáte. Z jednoho místa však máte možnost vidět vše. Posaďte se, prosím.

Mobilní univerzita

Univerzita v Jižní Dakotě se oznámila svůj úmysl vybavit všechny studenty prvního ročníku kapesními počítači do dlaně značky Palm. Studenti musí splnit pouze jednu jedinou podmínku – postoupit do dalšího semestru.

Vedení univerzity předpokládá, že požadavku vyhoví asi 1300 studentů – každý pak obdrží svůj Palm. Svůj záměr hodlá univerzita uhradit ze zvláštních finančních fondů. Také samotný Palm nezůstane lhostejný a nabídlu univerzitě velmi výhodnou cenu.

Dočkáme se podobné akce i v Čechách?

Vražedné textovky

Pokud vlastníte mobilní telefon, jistě jste na displeji svého mobilu spatřili nejednu podivnou textovou zprávu. Že tyto „žertovné“ textovky mohou někteří lidé vzít opravdu vážně, dokazuje příklad mladíka z malého Norského městečka. Jednoho dne mu totiž přišla textovka tohoto znění: „Tenhle rok zemřeš. Víme kdo jsi a víme také, kde bydlíš“. Mladý muž oznámil zcela zdrcen tuto zprávu své rodině, která vše ohlásila místní policii. Odesílateli hrozí až 2 roky vězení.

Humorné mobily ano, ale všeho s mírou!

Budou mobily na klíček?

Zapoměňte na nabíjení z elektrické sítě. Zapoměňte na solární energii nebo vodíkové články. Energie budoucnosti je známa již několik let – stane se jím klasický hodinový strojek?

Ano, mechanický hodinový strojek, který máte například v budíku dokáže díky energii ukrytou v obyčejném ocelovém peru pohánět mobil. Nevěříte? V Anglii se již podařilo uskutečnit několikaminutový hovor s Nokií 6210, kterou napájel pouze hodinový strojek s malým generátorem. Kdo ví, třeba za pár let každé ráno natáhneme mobily klíčkem a celý den budeme vesele telefonovat.

Budou jednou na klíček i počítače?

Diskuze (16) Další článek: Ceny mobilů Paegasu na květen

Témata článku: Ostatní, Svět, Mobil, Rok vězení

Určitě si přečtěte