Studená válka budoucnosti a nejlepší fotbal (Java hry)

Jako robot Yuri bojujte proti kybernetickým nepřátelům. Vyzkoušejte jeden z nejlepších dostupných fotbalů pro mobil.

V roli ruského robota Yuriho budeme plnit akční mise za studené války, zahrajeme si fotbal s podporou bluetooth multiplayeru a pěknou grafikou, poté vyzkoušíme napínavé závody Sega Rally a nakonec si procvičíme prsty a hbitost v logické hře Wedding Dash. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Norbert Lapčák


Urban Attack

Zcela netradiční, ale zato zajímavá futuristicky naladěná akční hra, která vás chytne a jen tak lehce nepustí. Příběh se týká pozdní Studené války, konkrétně je situován do roku 2037, kde se vžijete do role bojového robota zvaného Yuri, patřícího nejvlivnější ruské mafii, který byl vysazen na speciální misi na americkém kontinentu. Hra využívá pohledu z první osoby a kromě zajímavé filmové zápletky s nukleární příchutí se vyznačuje i parádní hratelností. Obrazovka je zde rozdělena do devíti oken, přičemž každé okno odpovídá příslušné klávese na vašem telefonu. Když se nepřítel zjeví v nějakém okně, stisknutím tlačítka přiřazeného právě tomuto oknu jej automaticky zaměříte (a zastřelíte).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Harcore hráče a nadšence potěší zbraně, konkrétně systém jejich používání. Káždá zbraň má odlišné vlastnosti a ovládání, které otevírají se postupným procházením hry. Autoři do hry přidali různé fantastické adrenalinové minihry, na které máte určitý časový limit. Celý příběh opravdu osvěží. Jednoduché inovativní 3D zpracování vypadá opravdu perfektně a přesně se hodí pro tento styl akčních stříleček. Aktuálně se jedná o jednu z nejzábavnějších a nejlepších stříleček na mobilní telefony.

Urban Attack (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCKDR na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč) 

Pro Evolution Soccer 2009

Ve světě počítačů a konzolí bojuje série PES z dílen Konami s herní sérií FIFA, na mobilech pro změnu s vydařeným Real Football od Gameloftu. Letošní ročník PES se opravdu vydařil, všechny týmy, až na anglickou ligu, jsou plně licencovány a dokonce si zahrajete i za SK Slavia Praha! Potěší i plně licencovaná Liga Mistrů. Konečně nás čeká vylepšená umělá inteligence vašich protihráčů, která vám připraví nejednu zapeklitou chvilku, nebo dokonce drtivou prohru. Příjemně překvapí i podpora plně funkčního multiplayeru přes bluetooth, takže můžete všem svým přátelům ukázat, kdo je opravdovým králem fotbalu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oproti předchozímu ročníku se zlepšila grafická stránka hry. Hráči konečně vypadají jako hráči a to samé platí i o divácích a prostředí celkově. Na tribunách dokonce uvidíte českou vlajku! Rozrostl se počet módů, režim Výzva obsahuje zábavné minihry v podobě penalt, volných kopů a nejrychlejšího gólu. Záporem zůstává slabé zastoupení taktických možností. Pro Evolution Soccer 2009 je rozhodně dobrou investicí, která pobaví na dlouhou dobu nejen každého příznivce fotbalu, ale i uplného nováčka a navíc PES 09 ocení i majitelé slabších telefonů, kteří dostanou plnohodnotnou verzi.

Pro Evolution Soccer 2009 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HMXBK na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Sega Rally

Další závodní rally hra, asi největší konkurent úžasného Rally Master Pro od Fishlabs. Všichni určitě znáte Sega Rally pro PC a konzole, nyní tyto zběsilé závody přicházejí na vaše telefony. Pokud by vám nestačila výzva v podobě šampionátu, ve kterém si výhrou odemykáte nové tratě a auta nebo rychlého závodu proti pěti počítačem řízených protivníků, můžete se na startovní čáru postavit i v módu závodu na čas, kde si na jednotlivých tratích vylepšujete své časové rekordy a skóre. Za zmíňku určitě stojí pěkné detaily, na kterých si dali autoři záležet. Nádherné prostředí, hezky zpracovaná auta a reálná fyzika jsou zárukou pořádných závodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Sega Rally na vás rozhodně udělá velký dojem. Detailně zpracovaný model všech aut, měnící se tratě v krásném prostředí, systém odemykání novinek a celkově i ze samotného závodění máme jen kladné pocity. Sega Rally se bohužel neobešla bez menších chybek v ovládaní, které jen tak každému nepadne do ruky. Díky Sega Rally strávíte několik příjemných hodin a pojem nekonečného čekání na autobus vám nebude říkat už nic. Přijmete výzvu stát se mistrem Rally závodů?

Sega Rally (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZQHE na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Wedding Dash

Wedding Dash je volné pokračování úspěšné logické hry Dinner Dash z dílen Glu. Obě tyto hry sází hlavně na rychlé plánování a ještě rychlejší reakce. Ve Wedding Dash se v roli „plánovače svatebních hostin“ musíte postarat o všechny své hosty. Ti přicházejí nejdříve na recepci a vy je musíte obsluhovat a starat se o jejich každodenní potřeby. Všichni hosté přitom musí zůstat šťastní a spokojeni, špatná reklama by vám přece neprospěla. Jakkoliv to zní jednoduše, tato hra není jenom o roznášení jídla hostům. Je hlavně o koordinaci a individuálních schopnostech a postřezích jednotlivce. Každý level s sebou přináší určitou hranici bodů, kterou musíte překonat, chcete-li postoupit do další úrovně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Wedding Dash prostě nabídne každému něco. Ostřílení hráči si zde zdokonalí svou hbitost, postřeh i rychlé reakce, nováčci uvítají bláznivý svět plný servírování a obsluhování, ve kterém se nikdy nezastavíte. Dva hosty obsloužíte v sekundě, ale co když jich bude deset a víc? To vše v příjemné grafice a s důkladně zpracovaným ovládáním, kde každý host má přiřazený stůl a číslo. Když nad hostem uvidíte blikat barevnou ikonku, která označuje jeho dané přání, okamžitě musíte začít mačkat příslušné klávesy a tím mu co nejrychleji vyhovět. Jednoduché, ale zábavné.

Wedding Dash (simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HVLQJ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: Vánoční pohlednice z mobilu: za pět minut dvanáct

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Budoucnost, Fotbal, Java, Sega, Akční hra, Grafická stránka, Válka, Předchozí ročník, Real Football, Celý příběh


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136