Studentské tarify Pohoda a Student: který je výhodnější?

Školní rok začal už i vysokoškolským studentům. A zejména jim jsou určeny speciální studentské tarify Eurotelu a T-Mobilu, ke kterým teď navíc patří objemné balíčky volných minut. Který tarif se studentům vyplatí?
Studentské tarify Pohoda a Student: který je výhodnější?
Kapitoly článku

Kdo soucítí s chudými studenty?

Před dvěma lety představil T-Mobile speciální tarif určený studentům. Dostal výstižný název Student a také výhodné sazby za volání, které „chudé studentstvo“ s nadšením přijalo. K pořízení tarifu stačilo předložit platný studentský průkaz ISIC. A stačí i dnes, protože tarif je stále v nabídce.

Studenti jsou pro operátory zvláštní skupinou zákazníků. Jsou to mladí aktivní lidé, kteří mají dobré předpoklady k využívání nejnovějších služeb a vymožeností mobilních sítí. Pokud si navíc student zvykne na služby svého operátora, je jakýsi předpoklad, že by u něj mohl zůstat i po dokončení studií. Na druhé straně jsou čeští studenti velmi spořiví a nemají příliš peněz na rozhazování, což jim ve využívání nejnovějších služeb trochu brání. A tato spořivost se určitě projeví i po ukončení studia, kdy mohou vyměnit operátora pro trochu úspory.

Jako první na nabídku T-Mobilu tehdy zareagoval Oskar se svým studentským tarifem Volej Kolej, který byl ovšem po roce zrušen. Nějaký čas byl proto studentský tarif T-Mobilu na trhu osamocen, až jej letos v lednu doplnil nový tarif Pohoda od Eurotelu. Oskar Vodafone na tuto událost doposud nijak nezareagoval a speciální studentský tarif znovu nenabídl.

T-Mobile Student

Pokud se rozhodnete pro studentský tarif T-Mobilu, připravte si platnou kartu ISIC nebo platné potvrzení o studiu ze školy, které nesmí být starší než tři měsíce. Další podmínkou je věk, kterým byste se měli vejít do rozmezí 18 až 26 let. K pořízení novému tarifu budete dále potřebovat 99 Kč za aktivaci a budete muset složit 500 Kč jako vratnou zálohu na měsíční paušál. Ta vám bude vrácena po ukončení smlouvy.

Smlouva k tarifu se uzavírá na jeden rok. Pokud se po roce znovu neprokážete platným potvrzením o studiu nebo kartou ISIC, bude vám tarif automaticky změněn na tarif T30, případně na tarif s nejbližším nižším měsíčním paušálem dle aktuální nabídky.

Tarif Student zahrnuje 50 volných minut na volání do všech sítí v rámci ČR a dále 30 volných SMS do vlastní sítě za měsíční paušál 226 Kč. Další ceny jsou uvedeny v tabulce a jak je vidět, struktura je trochu složitější. Odlišuje se směr volání i časová pásma, což je trochu proti trendu zjednodušování běžných tarifů. V rámci paušálu zákazník dostane ještě každý měsíc navíc tři MMS zprávy do vlastní sítě, tři zprávy služby Navigátor a může si zdarma stáhnou tři produkty mobilního obsahu z portálu t-zones (Java hry, loga, obrázky, melodie).

T-Mobile Student
měsíční paušál 226 Kč
volné minuty 50
volné SMS do sítě T-Mobile 30
vlastní síť - špička 4,17 Kč/min
vlastní síť - mimo špičku 2,26 Kč/min
pevná síť - špička 4,17 Kč/min
pevná síť - mimo špičku 2,26 Kč/min
ostatní mobilní sítě 5,36 Kč/min
odeslání SMS 1,19 Kč
odeslání MMS 9,76 Kč
špička je v pracovních dnech od 8:00 do 21:00

Operátor myslí i na období prázdnin, kdy by mohl být tarif nevyužitý. Vzhledem k tomu, že se neprovolané volné minuty nepřevádějí do dalšího měsíce, přijde vhod možnost přerušení využívání služby až na dobu dvanácti týdnů. Po tuto dobu nemusí uživatel platit žádný paušální poplatek, ale zároveň si nezavolá a ani se mu nikdo nedovolá. Této služby proto využijí zřejmě jen studenti odjíždějící přes prázdniny do zahraničí.

S tarifem Student není možné zakoupit telefon z nabídky operátora za dotovanou cenu a nelze k němu vázat žádnou partnerskou SIM kartu. Zůstává však možnost využít balíčků Víkend+ a Pevná+ pro zvýhodněné volání o víkendech a na pevné linky.

V podmínkách k tarifu Student pak ještě můžeme najít doplňující podmínky, že každý student si může zřídit pouze jeden tarif Student a nesmí být přitom osoba samostatně výdělečně činná. Na tarif nelze přejít z jiného standardního tarifu, musí se jednat o novou aktivaci nebo přechod z předplacené služby Twist.

Eurotel Pohoda

Také při zřizování studentského tarifu Pohoda od Eurotelu se neobejdete bez platné studentské karty ISIC nebo potvrzení o studiu, které nesmí být starší než tři měsíce. Horní věková hranice uživatelů není stanovena, dolní je stanovena na 15 let. Studenti ve věku 15 až 17 let budou navíc potřebovat občanský průkaz a především zákonného zástupce, tedy zpravidla rodiče. Studentům starším osmnácti let bude stačit občanský průkaz a nějaký druhý průkaz totožnosti.

Stejně jako u T-Mobilu se smlouva uzavírá na dobu jednoho roku. Pokud se student neprokáže platnou kartou ISIC nebo potvrzením o studiu, bude mu tarif automaticky změněn na tarif Eurotel SMS nebo jiný s nejblíže nižším měsíčním paušálem podle aktuální nabídky. Na studentský tarif není možné přejít z již zavedeného standardního tarifu, musí se jednat o novou smlouvu nebo o přechod z předplacené služby Go. Cena za aktivaci činí 95 Kč, počítat je nutné i vratným depozitem. Dotovaný telefon si můžete pořídit při dvouletém závazku a splnění podmínky minimálního měsíčního plnění.

Za tarif Pohoda zaplatí uživatel každý měsíc paušální poplatek 178,50 Kč a dostane za něj 40 volných minut na volání do jakékoli sítě v rámci ČR a sto volných SMS zpráv. Další ceny si můžete prohlédnout v tabulce, která je daleko jednodušší než u T-Mobilu, protože je zvýhodněno volání do vlastní sítě a jinak jsou sazby za volání stejné. Bonus v podobě MMS nebo mobilního obsahu zdarma jako u T-Mobilu Eurotel nerozdává.

Eurotel Pohoda
měsíční paušál 179 Kč
volné minuty 40
volné SMS 100
vlastní síť 4,17 Kč/min
ostatní sítě 5,95 Kč/min
hlasová schránka 2,38 Kč/min
odeslání SMS 1,43 Kč
odeslání MMS 9,28 Kč

Eurotel má v nabídce řadu balíčků a různých zvýhodnění. Ke specifickému tarifu Pohoda není možné aktivovat balíčky TOP Volání, TOP Noc, TOP Relax, ale můžete si dopřát služby Duet, Star a Spolu. Pořídit si můžete i přidruženou SIM kartu partnerského programu Tandem A.


V druhé kapitole představíme aktuální akční nabídky k oběma studentským tarifům a oba tarify přímo srovnáme z hlediska roční útraty

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, O2, Tarify, Tarif, Cizí síť, Pohoda


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31