Study for Facebook: povolte Facebooku špehování telefonu a on vám za to zaplatí

Historie Facebooku je spjatá s celou řadou informačních úniků a zneužitím dat, Facebook však chce za vším udělat tlustou čáru a začít psát úplně novou kapitolu. Výsledkem je aplikace Study for Facebook, ve které se dobrovolně zavážete k tomu, že vás Facebook může na vašem smartphonu špehovat. A americký gigant vám za to ještě rád zaplatí.

Facebook uvádí, že sběr dat využije pro „vylepšení svých vlastních produktů“, ovšem sesbíraných dat rozhodně není málo. Po registraci k programu a stažení mobilní aplikace bude Study for Facebook zjišťovat a odesílat informace o aplikacích nainstalovaných ve vašem telefonu, jak dlouho máte aplikace spuštěné každý den, vaší zemi, typ zařízení, druh připojení k síti a názvy spuštěných aplikačních aktivit.

Facebook uvádí, že nebude sbírat uživatelská jména, hesla ani uživatelský obsah (jmenovitě jsou zmiňovány fotky, videa a textové zprávy). Získané informace Facebook nepřeprodá třetím stranám, nezneužije pro cílené reklamy ani data nezařadí pod váš Facebookový účet. Z programu půjde kdykoliv vystoupit a přestat sdílet požadovaná data, za která vám Facebook zaplatí na uvedený PayPal účet. Jaká bude odměna (tedy to nejdůležitější pro potenciální zájemce), však Facebook zatím neuvedl. Výzkumný program bude nejprve spuštěn v USA a Indii, a poté se má rozšířit i do dalších vybraných zemí po celém světě.

Poradíme, jak zkrotit Facebook:

Zdroj Facebook 

Diskuze (3) Další článek: Testujeme Samsung Galaxy Tab S5e: ultratenký kovový multimediální tablet

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Ostatní, iOS, Sociální sítě, USA, Facebook, Indie, Telefon, Facebook účet, Špehování, Data, Typ zařízení


Určitě si přečtěte