Stvořili jsme monstrum: nový Katalog mobilů je na stáncích

Charakterizují ho míry 148-153-13256. Jedná se o nový Katalog mobilů, na jehož stoosmačtyřiceti stránkách najdete celkem stotřiapadesát telefonů a v dvacetistránkovém přehledu pak celkem 13 256 parametrů.
Stvořili jsme monstrum: nový Katalog mobilů je na stáncích

Již dnes najdete na stáncích zbrusu nový Katalog mobilů. Dali jsme si na něm záležet a pevně věříme, že se vám bude líbit. Na následujících řádcích se dozvíte, co všechno v něm najdete.

Klepněte pro větší obrázek 

Recenze mobilních telefonů

Katalog mobiů tvoří zejména recenze všech telefonů, které jsou v současné době na trhu. Přidali jsme i některé modely, které se začnou prodávat v nejbližší době. Věnovali jsme se celkem devíti velkým výrobcům, od některých značek ale popisujeme jen jeden telefon a pro tyto případy jsme tedy vytvořili zvláštní kategorii Ostatní. Na začátku každé sekce najdete především seznam všech recenzovaných mobilních telefonů této značky. Pokud se vám některý z nich zalíbí, možná oceníte přehled oficiálních distributorů a servisních partnerů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak vypadají vlastní recenze? Pro důležité a nové telefony jsme vyhradili celou stránku. Přístroje, které se od ostatních příliš neliší, nebo se na trhu objevily před delší dobou, jsou prezentovány v kratších - půlstránkových - recenzích.

Součástí každé recenze je čelní pohled na popisovaný telefon, u velkých recenzí také většinou dva detailní záběry a dva snímky displejů. Novinkou je zkrácený infobox s cenou a parametry u každé recenze a zvláštní tabulka věnovaná originálnímu mobilnímu příslušenství. U každého telefonu okamžitě zjistíte, jaké příslušenství k němu výrobce prodává.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příslušenství k mobilním telefonům

Další z novinek v tomto vydání Katalogu mobilů jsou sekce věnované příslušenství k mobilním telefonům. Kromě tabulky u každé recenze najdete za každou sekcí obrázkovou část s přehledem zajímavého originálního příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě toho jsme připravili i několik stran, které se zabývají neoriginálním příslušenstvím všeho druhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přehled parametrů

Součástí Katalogu je také přehled parametrů a cen mobilních telefonů. Oproti zkráceným infoboxům u jednotlivých recenzí přibyla řada dalších informací. Navíc jsme se neomezovali jen na mobily, které v Katalogu recenzujeme, přidali jsme i starší telefony - celkem v přehledu najdete 153 přístrojů. Zvláštní sekce je věnována komunikátorům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další zajímavé stránky

I když největší část Katalogu zabírají recenze mobilních telefonů, přehledy jejich parametrů a dostupného příslušenství, přidali jsme ještě něco navíc.

Předně je to slovníček doplněný ilustračními obrázky. Najdete v něm vysvětlení většiny pojmů, které používáme v recenzích, přehledech či infoboxech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Snažili jsme se, aby Katalog poradil zájemcům o koupi nového telefonu. Vybrali jsme proto nejlepší mobilní telefony v různých kategoriích: s cenou do tří, čtyř, pěti, šesti a deseti tisíc korun, telefony s barevným displejem, s fotoaparátem atd. Můžete tak snadno vybrat mobil přímo podle svých potřeb či finančních možností.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Adresář mobilních firem. Seznam kontaktů na distributory a autorizované servisy.

Klepněte pro větší obrázek


Nekupujte zajíce v pytli

Možná čtete pravidelně MobilManii, odebíráte Mobility a máte doma minulé vydání Katalogu mobilů. Proč byste tedy měli utrácet 89 Kč za jeho nové vydání? Pokusili jsme se shrnout několik důvodů pro:

čtenáře MobilManie: recenze všech telefonů i přehled parametrů najdete na MobilManii také. Katalog vám navíc nabídne prakticky jen přehled originálního i neoriginálního příslušenství. Ne vždy ale máte přístup k internetu, ne vždy máte čas pročítat rozsáhlé megarecenze. Katalog vám oboje nabízí v instantní podobě, vše najednou, což je ideální pro rychlou orientaci.

čtenáře Mobilit: ačkoli téměř všechny recenze v Mobilitách vyšly nebo vyjdou, nemůžete s sebou nosit několik ročníků časopisu. Výhodou Katalogu je shrnutí všech recenzí a parametrů na relativně malém prostoru.

majitele staršího Katalogu: v novém Katalogu mobilů najdete oproti staršímu vydání recenze padesáti nových telefonů (tedy více než polovina). Starší recenze jsme aktualizovali, upravili podle současných měřítek a většinou napsali úplně znovu. Aktualizací prošli i kontaktní údaje výrobců, distributorů a autorizovaných servisů, doplnili jsme slovníček a přidali sekci věnovanou příslušenství.

Diskuze (47) Další článek: T-Mobile zveřejnil návod, jak odblokovat telefony

Témata článku: Ostatní, Kat, Mobil, Katalog, Monstrum, Servisní partner, Detailní záběr


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15