Sunnysoft Contacts: chytrá práce s kontakty

Nelíbí se vám klasický telefonní adresář ve Windows Mobile? Aplikace Sunnysoft Contacts vám jej pořádně vylepší!

Aplikace Sunnysoft Contacts 1.3 slouží jako správce kontaktů pro zařízení Windows Mobile. Program jsme zkoušeli na operačním systému Windows Mobile 6, a to jak ve verzi Professional, tak i Standard. Mnohem komfortnější využití ale uplatníte v kombinaci s dotekovým displejem, majitelé Windows Mobile Standard všechny vlastnosti nemohou ocenit. Kromě Windows Mobile 6 je podporována i verze 5.

První seznámení

Instalace aplikace je otázkou přibližně tří minut, po nainstalovaní zabírá podle informací z ActiveSync necelých 670 K. Program se automaticky spouští při výběru kontaktů, tuto možnost ale můžete v jeho nastavení deaktivovat. Aplikaci byste pak museli standardně rozjíždět přes menu Programy.

Pojďme se podívat, jak spuštěná aplikace vypadá. Standardně na displeji vidíte několik řádků s kontakty, u kterých jsou různé grafické symboly. Pod kontakty vidíte klávesnici s tlačítky a úplně vespod jsou ještě čtyři další softwarová tlačítka. Tento základní popsaný vzhled aplikace umožňuje velmi výrazně změnit a přizpůsobit k obrazu svému. Ukázkové screenshoty tedy berte pouze jako jednu z možností, jak program může vypadat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Program nabízí několik změn vzhledu

Zdaleka nejefektnější volbou Sunnysoft Contacts je procházení telefonním seznamem. Aplikace se inspirovala u Apple iPhone, tahem prstu po dotekovým displeji tedy můžete seznam rozpohybovat. Vypadá to velice pěkně, přesto jsem tuto možnost moc často nevyužíval. Připadalo mi, že se seznam „rozjíždí“ dost ztěžka, také reakce na zastavení nebyla nejhbitější. Bohužel nejsem schopný posoudit, jestli se jednalo o problém aplikace nebo samotného mobilního zařízení. Proč to ale řešit, když Sunnysoft Contacts umožní vyhledávání za pomocí T9. Tímto způsobem přitom nevyhledáváte jen ve jméně a příjmení, ale také v názvu firmy a e-mailu.

Změníte takřka cokoliv

Telefonní seznam s větším písmem a pohodlnějšími ikonami pro ovládání už jsme ve Windows Mobile viděli. Čím ale Sunnysoft Contacts překonává podobné programy jsou jeho bohaté možnosti nastavení. Nevyhovují vám velikosti tlačítek a popisků na virtuální klávesnici? Snadno je změníte! Pokud se vám nelíbí některý z předchystaných skinů, vytvoříte si vlastní. Líbí se mi také výběr šesti možností, jak je kontakt uspořádán, nebo možnost vybrat si grafické symboly, které se u kontaktu zobrazují. Jedním klikem okamžitě voláte, přepnete se na vytvoření e-mailu nebo napsaní SMS. A lehce změníte také samotné umístění těchto ikon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení zobrazení a uspořádání kontaktů

Upravovat lze i funkce spodní lišty tlačítek. Tady už ale přeci jenom narazíte alespoň na nějaké omezení. Velikost tlačítek je závislá na vybraném tématu a změnit se vám nepodaří funkce přiřazené krajním klávesám. Zapnutí klávesnice a vstup do menu ale patří mezi důležité volby a tak se dá pochopit jejich přiřazení napevno. Pro prostřední dvě tlačítka je pak opravdu bohatý výběr funkcí, který si můžete prohlédnout na okolních screenshotech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úprava funkcí tlačítek na spodní liště

Vše o historii

V nabídce Sunnysoft Contacts dále naleznete položku Kontakty na Exchange, díky které se snadno dostanete na server a pracujete s kontakty, které jsou uložené na něm. Aplikace také podrobně rozpracovává historii. Tu máte k dispozici jak pro všechny kontakty najednou, tak pro každý z nich zvlášť. Vidíte přitom rozdělené informace o zprávách, volání a v detailech další podrobné informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Menu – Informace o historii kontaktů

Sunnysoft Contacts 1.3 mě rozhodně za celou dobu používání nezklamal. Jeho největší silou je podrobné nastavení všech funkcí, které používá. Ve srovnání s klasickým seznamem ve Windows Mobile se jedná o velký pokrok a zjednodušení práce.


Líbí se vám aplikace Sunnysoft Contacts 1.3? Odpovězte na tři jednoduché otázky a může být vaše!

  1. Kolik různých skinů najdete v Sunnysoft Contacts 1.3?
  2. Jak se jmenuje zálohovací aplikace společnosti Sunnysoft?
  3. Jaký program využíváte ve svém PDA/smartphone nejčastěji?

Odpovědi posílejte e-mailem na adresu pavel(tečka)tomek(zavináč)cpress(tečka)cz nejpozději do středy 28. května. Ze správných odpovědí vylosujeme pět výherců, kteří od nás aplikaci získají.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Funkce spodní, Spuštěná aplikace, Práce, Chytrá

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

Včera | Láska Jan | 32

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14