Sunway SH3688: tchajwanský zázrak pro každého

Naše redakce - jako jediná v Evropě - měla na testování opravdu výjimečný mobilní telefon Sunway SH3688. Již po krátkém seznámení bylo všem jasné, že lepší přístroj prostě neexistuje.
Sunway SH3688: tchajwanský zázrak pro každého
Naše redakce - jako jediná v Evropě - měla na testování opravdu výjimečný mobilní telefon Sunway SH3688. Již po krátkém seznámení bylo všem jasné, že lepší přístroj prostě neexistuje. Je tak levný, že si ho může koupit opravdu kdokoliv.

Pouhá kopie? Nikoli, originál!

Nový Sunway je až nápadně podobný mobilním telefonům Motorola véčkové řady. Všechny rozměry krytu i tlačítek jsou u obou přístrojů naprosto totožné, až by se mohlo zdát, že Sunway je pouhý plagiát. Chyba lávky, Sunway se na našich trzích prodává již několik let. Sunway navíc válcuje véčka i co do kvality zpracování – má lepší plasty a nevrže, což se třeba o Motorole v50 zrovinka říct nedá. Navíc v50 je o téměř dvacet tisíc dražší!

Sunway: příští generace

Z mobilního telefonu Sunway můžete volat kdykoli, nemusíte totiž vlastnit kartu žádného operátora. Sunway totiž používá pro spojování hovorů služeb celosvětové mobilní sítě páté generace. Telefonovat proto můžete z každého okna s dobrým výhledem do krajiny. Odchozí hovory jsou zdarma stejně jako případné hovory příchozí. Sunway je prvním mobilním telefonem na světovém trhu, u kterého je doba výdrže na baterie v pohotovostním režimu stejná jako při hovoru. Během intenzivního redakčního testování jsme zjistili, že výrobcem udávaná výdrž dva roky na jednu sadu knoflíkových lithiových baterií je naprosto reálná. K tomuto malému kapesnímu zázraku je možné připevnit i praktický pásek na ruku, jaký má kupříkladu Ericsson T20.

Spočtěte si to

Nejunikátnější funkcí našeho tchajwanského zázraku je ovšem vestavěná kalkulačka. Pro zobrazení číslic je použita celá plocha úžasně kontrastního displeje. Kalkulačka zvládá bezpečně všechny základní matematické operace, svými možnostmi je naprosto srovnatelná s kalkulačkou klasickou. Velmi užitečné je přiřazení matematických operací přímo jednotlivým tlačítkům klávesnice. Toto řešení výrazně urychluje počítání, odpadá totiž zdlouhavá volba operace pomocí menu – tak je tomu u všech běžných přístrojů. Kalkulačku si natolik oblíbíte, že možnost telefonovat nakonec ani nevyužijete. Neexistenci podsvícení plně nahrazuje výjimečné ozvučení klávesnice, které se velmi jednoduše zapíná speciální klávesou se symbolem noty.

Zůstane v nás

Sunway se stal skutečným miláčkem naší redakce. Je malý, extrémně lehký (méně než 50 gramů) – je prostě bezva. Svou nízkou pořizovací cenou se jistě snadno stane jarním hitem mezi dospívající, školou povinnou mládeží. Telefon je skutečně malý zázrak a pokud jej nebudete mít, jako byste nebyli.

Oživeno: Dodatečně jsem zjistili, že mobil je zdravotně nezávadný. Vyzařuje totiž jen velmi malé množství škodlivého záření, takže jej můžete používat prakticky neustále.

Ve zkratce

  • Sunway SH-3688
  • Velikost: stejná jako u Motoroly V50
  • Hmotnost: méně než 50 gramů
  • Udávaná výdrž: 2 roky
  • Cena: kolem 120 Kč
  • Prodává: každý dobrý stánkový prodejce

Poznámka redakce: Pro ty, co nepochopili – článek je o kalkulačce ve tvaru véčkové řady mobilů Motorola. Slouží pro případné rozptýlení během všedního pracovního dne.

Diskuze (14) Další článek: FLASH disk pro Palm přes docking konektor

Témata článku: Příslušenství, Zázrak, Tchajwan


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10