Supertooth: bezdrátové hlasité handsfree nejen do auta (recenze)

Dáváte přednost handsfree sadám s hlasitým reproduktorem, ale nechcete přitom zasahovat do interiéru vozu? A ještě navíc byste rádi bezdrátový přenos a možnost sadu jednoduše přenést do jiného auta? Možná právě vám bude vyhovovat handsfree Supertooth. A nejen vám, využití najde i mimo vozidlo.
Supertooth: bezdrátové hlasité handsfree nejen do auta (recenze)

Volné ruce nejen v autě

Řada lidí si oblíbila používat lehké handsfree sady k běžnému telefonování, i když zrovna nesedí v automobilu. Po nástupu bluetooth sluchátek jejich obliba tohoto způsobu telefonování ještě stoupla, protože mít volné ruce a navíc se nestarat o věčně zavazející drát se leckterému dychtivě pracujícímu člověku velmi hodí. Zbývá však ještě jedna maličkost, která může někomu vadit, a tou je sluchátko strčené v uchu. Někdo ho jednoduše nesnese, druhý by snesl, ale žádné mu na uchu nedrží. Řešením pak zůstává lehká bluetooth handsfree sada s hlasitým reproduktorem. Jednou z nich je i dnes testovaný Supertooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jedná se o krabičku s rozměry 150 × 60 × 25 mm a hmotností 130 gramů, která z hlediska designu asi nikoho příliš nenadchne. Tělo je vyrobené z plastu, základ je černý a je doplněn o stříbrný pás, který nad ním o několik milimetrů vystupuje a zvýrazňuje tak umístění dvou funkčních tlačítek a dvou světelných diod. Dále navazuje na kruhový rámeček hlasitého reproduktoru, který je chráněn černou kovovou mřížkou. Na druhé straně od reproduktoru vystupuje z přístroje pružně uchycený mikrofon. Malá pryžová nožička dovoluje jeho nastavení kolem horizontální osy tak, aby byl optimálně nasměrován na vaše ústa. Pod stříbrným výběžkem se na přístroji dále nachází vypínač, nad ním otočný regulátor hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na bocích přístroje pak nalezneme malou zdířku na osobní handsfree. Ta je součástí balení a bude se vám hodit, pokud vám bude v danou chvíli více vyhovovat částečné soukromí se sluchátkem v uchu. A ještě zde najdeme konektory pro dobíjení akumulátoru. Ten slibuje výdrž v pohotovostním režimu maximálně 600 hodin a při hovoru až 15 hodin. Konektory jsou dva – pro nabíjení z autonabíječky a ze síťové nabíječky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Dvě ovládací tlačítka, vypínač a regulátor hlasitosti k ovládání přístroje stačí • konektory pro nabíječky

Ještě jedna zajímavost se nachází na zadní straně přístroje. Jsou zde umístěny silné magnety, které slouží k uchycení kovové spony. Ta je přednostně určena k přichycení na horní hranu sluneční clony v automobilu. Toto uchycení se zdá být zcela optimální, jedinou nevýhodou je stále sklopená clona, pokud je zde přístroj umístěn. Při úchytu na spodní hranu přístroj také celkem obstojně držel, ale při přejezdech nerovností se pomalu posouval dolů. Pokud vlastníte vůz „dříve narozený“ s nepříliš čalouněnou střechou, možná vám bude Supertooth držet díky silným magnetům přímo na stropě nebo určitě na nečalouněných částech dveří.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úchyt spony pomocí magnetů

Spárovat a jedem

Aby handsfree sada fungovala, je nutné ji nejprve spárovat s telefonem. Tato procedura vám zabere jen pár vteřin a proběhne bez jakýchkoli problémů. Telefon si handsfree okamžitě najde a ona zase jeho, jednoduchý postup je přehledně popsán v návodu. Pak už se můžete vrhnout na telefonování s volnýma rukama. jen připomínám, že spárování je potřeba provést jen jednou, pak už se telefon s handsfree spojuje automaticky.

Na přístroji jsou dvě tlačítka. Jedno pro příjem hovoru a druhé pro zavěšení. Tlačítko pro příjem hovoru lze navíc použít pro aktivaci hlasového vytáčení (krátký stisk) a pro opakovaný vytočení posledního volaného čísla (dlouhý stisk). Hned vedle tlačítek jsou dvě informační diody. Jedna ukazuje stav dobíjení baterie a druhá aktivaci bluetooth.

Telefonujeme se Supertoothem

Pokud vám telefon vyzvání, začne s mírným zpožděním vyzvánět i handsfree. Bohužel ne melodií, která se line z reproduktoru vašeho telefonu, ale až trochu nepříjemným pískáním. Zároveň se rožnou tlačítka pro příjem a ukončení hovoru a to odlišnými barvami, což je pro jízdu v noci velice praktické. Tlačítka jsou ale dostatečně veliká, vystouplá a velkou mezerou oddělená, takže nečiní problém je nahmatat i poslepu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Reproduktor umí "hrát" opravdu hlasitě

Zvuk z hlasitého reproduktoru je až překvapivě kvalitní a dostatečně hlasitý. I při jízdě v městském provozu nebo více vytočeném motoru jsem rozuměl protější straně každé slovo. Regulátor hlasitosti jsem proto ani nemusel otočit do krajní polohy. Stejně tak s připojeným sluchátkem do ucha nebyl žádný problém. Kvalita reprodukce je srovnatelná s běžnými bondovkami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor pro připojení malého sluchátka • připojené malé sluchátko automaticky vypne hlasitý reproduktor

Trochu horší to však s poslechem měla protější strana. Ztěžovala si na slabý a navíc zkreslený, mírně „plechový“ zvuk. Bohužel i tato handsfree sada, stejně jako většina ostatních podobných výrobků, trpí neduhem málo citlivého mikrofonu a digitálního zkreslení vlivem kompenzace zpětné vazby. Při hlasitém mluvení přímo na něj byl zvuk na protější straně o poznání kvalitnější. Je tedy dobré na toto myslet a při telefonování trochu přidat na hlase. Šum je na velice nízké úrovni, na mírnou ozvěnu si protější strana ztěžovala jen při maximální hlasitosti reproduktoru. Při větším hluku v interiéru, například na panelové dálnici v rychlosti nad sto dvacet kilometrů za hodinu, je nutné do mikrofonu mluvit opravdu velmi hlasitě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mikrofon je možné natočit směrem k ústům

Všestrannost především

Handsfree Supertooth užitečným pomocníkem nejen při řízení automobilu, ale požívat ho můžete i doma nebo v kanceláři, když vám hlasitost vašeho integrovaného hlasitého handsfree v telefonu nestačí. Pokud rádi telefonujete s hlasitým reproduktorem, můžete mít Supertooth na svém stole nastálo a telefon pak ani nemusíte vytahovat z tašky. Sada podporuje bluetoothové profily Handsfree i Headset, takže funguje se všemi mobilními telefony.

Velmi jednoduchá montáž přístroje do vozidla mu připisuje velké plus. Opačné hodnocení zaslouží mikrofon, který vás bude nutit zvyšovat hlas, jakmile se od něj více vzdálíte nebo budete v hlučnějším prostředí. Supertooth je k mání za tři tisíce, což je cena odpovídající vybavení a kvalitě zařízení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Obsah balení

  • Bluetooth handsfree kit
  • nabíječka do auta
  • klip pro připevnění handsfree na sluneční clonu
  • přídavná náhlavní sada
  • návod

zdroj: Mshop.cz
web: www.mshop.cz
telefon: 244 403728
cena: 2 999 Kč

Diskuze (9) Další článek: Jak vypadá mobilní BTS pro CDMA

Témata článku: Příslušenství, Hlas, Handsfree, Auto, Pískání, Hlasité handsfree, Plechový zvuk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136