Šuškanda: Eurotel chystá nové Top balíčky

Doslechli jsme se, že Eurotel chystá nové balíčky pro výhodná volání a pro posílání MMS za 6 Kč do všech sítí. Zároveň se připravuje promoakce, v jejímž rámci budou balíčky dostupné za velmi výhodnou cenu.
Šuškanda: Eurotel chystá nové Top balíčky

Jak už to u šuškandy bývá, naše informace nejsou oficiální. Může se proto klidně stát, že ve finále bude něco ještě trochu jinak než uvádíme v článku, proto s tím tak trochu počítejte.

České mobilní operátory zachvátila balíčková mánie. Bezkonkurenčně v ní vede Oskar, ale Eurotel se už dotahuje. Začalo to u něj loni v říjnu, kdy nabídnul balíček Top Víkend (179 Kč) pro výhodné telefonování v sobotu a v neděli. Letošní únor přinesl další čtyři balíčky, všechny rovněž v hodnotě 179 Kč:

  • Top Minuty: zdvojnásobí počet volných minut
  • Top SMS: 200 textovek do všech sítí
  • Top Noc: 150 volných minut pro noční volání do Eurotelu nebo pevné sítě
  • Top Pevná: 150 volných minut do pevné sítě

Tip: Před časem jsme na MobilManii vydali podrobný článek s analýzou těchto starších balíčků

Pokud se potvrdí naše informace – a my jim věříme – Eurotel od 15. května nabídne dva nové balíčky. Balíček Top Volání bude určen pro volání do všech sítí, Top MMS pro výhodnější posílání multimediálních zpráv.

Balíček Top Volání

V balíčku Top Volání získáte za měsíční paušál 179 Kč (včetně DPH) celkem 60 volných minut pro volání do všech sítí. Na pohled se může zdát, že vůči balíčkům Top Noc nebo Top Pevná je tato nabídka nevýhodná. Je však třeba vzít v úvahu, že volání do mobilních sítí je dražší, proto je také v balíčku menší počet volných minut.

Jedna provolaná minuta vyjde v balíčku na 2,98 Kč, což nenabídne žádný paušální program Eurotelu. Čím je tarif nižší, tím je balíček Top Volání výhodnější. Navíc je třeba brát v úvahu, že volné minuty zahrnuté v paušálních programech mají před balíčky přednost, u levných tarifů se proto k výhodnější nabídce dostanete dřív než u vyšších programů se stovkami volných minut.

Balíček Top Volání se vyplatí v případě, kdy měsíčně provoláte nejméně 60 minut nad své volné minuty.

Balíček Top MMS

S balíčkem Top MMS získáte za měsíční poplatek 60 Kč (včetně DPH) deset volných MMS, které můžete posílat do všech sítí. Eurotel zde bude výrazně výhodnější než Oskar, u něhož stejná nabídka přijde na 107 Kč. Pokud posíláte MMS, tento balíček se v každém případě vyplatí. Na každé z deseti zpráv ušetříte 3,40 Kč.

Všechno ale bude napřed jinak

Zapomeňte nyní na měsíční poplatky, o kterých jsem psal výše, po několik následujících měsíců totiž bude všechno jinak. Až do konce června nebo července (zde nejsou naše informace přesné) totiž budou sníženy paušální poplatky za balíčky tímto způsobem:

  • Top Volání: 71 Kč
  • Top MMS: 1 Kč
  • Top Pevná: 1 Kč
  • Top Noc: 1 Kč

Doufejme, že se naše informace potvrdí, protože tohle vypadá až podezřele výhodně. V případě balíčků za korunu tak vlastně získáte volné minuty a multimediální zprávy úplně zadarmo.

Balíčky se vyplatí

Balíčky, kterými lze upravovat podmínky standardních paušálních programů, osobně nemám příliš v lásce. Chápu, že s nimi uživatel může ušetřit. Jenže operátor mu neřekne, kdy se zrovna v jeho případě který balíček vyplatí, výpočty jsou často velmi komplikované a v některých případech až nemožné.

To však není zrovna případ dvou nových balíčků. Jak v případě nabídky Top Volání, tak u Top MMS lze snadno z měsíčního vyúčtování zjistit, jestli jsou výhodné.

(Ještě jednou ale připomínám, že naše informace nejsou oficiální - Eurotel zatím tyto služby nepředstavil)

Diskuze (21) Další článek: Chystá se červená verze LG G5400

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Balíčky, Levný tarif, Euro, Provolaná minuta


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21