Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

T-Mobile chystá pro své předplacenky věrnostní program Twist Bonus, který lze přirovnat Oskarově Flexisazbě. Stačit dobít kredit požadovanou částkou a potom volat levněji.
Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

(Informace uvedené v tomto článku nejsou oficiální a stále je zde proto možnost, že nakonec ještě něco bude trochu jinak.)

T-Mobile se podle informací, které máme k dispozici, chystá od 3. března spustit pro uživatele své předplacené služby Twist nový věrnostní program Twist Bonus. Program bude určen twistovým tarifům Standard, SMS a Extra - nebudou jej moci využít uživatelé tarifů Twist Rock'n'Roll a Home. Nabídka bonusů, které v rámci věrnostního programu budete moci získat, se bude obměňovat. Od 3. března do konce srpna půjde o víkendová volání ve vlastní síti za nižší cenu.

Twist Bonus nabídne tarifům Standard a SMS víkendové hovory ve vlastní síti za 50 % běžných sazeb. U tarifu Extra je to trochu složitější: až do konce dubna bude zvýhodněn ještě víc, víkendová sazba bude pouze 50 haléřů za minutu, od května se ale přidá k ostatním tarifům a k jejich padesátiprocentní slevě. Konkrétní minutové sazby budou vypadat takto:

Tarif  do konce dubna od května
Standard  1,75 Kč/min
SMS 3,80 Kč/min
Extra 0,50 Kč/min 1,50 Kč/min

Výhody pro veterány

Aktivace bude probíhat prostřednictvím hlasového systému na čísle 4606. Zde potvrdíte svůj záměr zúčastnit se věrnostního programu a po chvíli dostanete potvrzovací textovku. Od následujícího dne po aktivaci začne běžet tzv. zkušební období. Trvá 30 dnů a v jeho rámci se sledují částky, kterými dobijete svůj předplacený kredit - přidávají se na tzv. věrnostní účet.

Na konci zkušebního období T-Mobile spočítá, kolik korun máte na svém věrnostním účtu. V závislosti na stáří vaší simkarty vám posléze přizná nebo odmítne přiznat nárok na zlevněné hovory. A jaké jsou hraniční částky?

věk karty Twist  hraniční částka
méně než 180 dnů  600 Kč
181–360 dnů 400 Kč
361–720 dnů 300 Kč
více než 721 dnů 250 Kč

Protože se jedná o věrnostní program, noví zákazníci T-Mobilu musí pro jeho dosažení udělat více než starší zasloužilí Twistaři. Myslím, že takový přístup zatím žádný z operátorů nepoužil; připadá mi velmi férový. Věk se počítá od prvního odchozího hovoru z karty.

Jakmile za třicet dnů dobijete stanovenou částkou, získáváte bonus. Možnost výhodnějšího volání trvá po následujících třicet dnů a pokud během nich opět dobijete kredit větší částkou než hraniční, máte v kapse bonus na další měsíc. Je to velmi podobné Oskarově Flexisazbě s tím rozdílem, že u Oskarty je nutné příslušnou částku provolat, u T-Mobilu stačí dobít.

Ještě je zde možnost, že dobíjíte a přesto na konci měsíce nedosáhnete na potřebnou sumu. V takovém případě se věrnostní účet vynuluje a budeme muset s dobíjením začít znovu. Stav věrnostního účtu ale bude možné zjistit na automatické infolince a od operátora navíc několik dnů před koncem zkušebního období dostanete upozorňovací textovku.

Nechci slevu zadarmo

Žádný věrnostní program obvykle nestojí za to, abyste se cíleně snažili vyhovět jeho podmínkám. V takovém případě spíše ztratíte. Stejně bych přistupoval i k chystanému Twist Bonusu: pokud dobíjíte kredit přibližně v částkách, které jsou pořeba, do programu se přihlaste, ale chovejte se stejně jako dřív. Tímto přístupem lze vydělat.

Jak by dopadlo srovnání bonusového programu T-Mobilu s Oskartou Flexisazbou? T-Mobilu přidávají body požadavky odstupňované podle věku simkarty. Starým Twistařům bude stačit měsíčně dobít dvě stě padesáti korunami, což je ve srovnání se sedmi stovkami, které je třeba provolat u Oskara, opravdu málo. Oskar ale potom nabídne větší výhody - o korunu levnější volání bez ohledu na časová pásma a textovky za korunu dvacet.

Celkově je ale nutné bonusový program Twistu pochválit. Když hodně voláte, nemusíte dělat nic navíc a získáte výhody. Stinnou stránkou je ale další zkomplikování už tak málo přehledných tarifů. Spolu s nejrůznějšími balíčky už člověk snad ani nemůže mít přesnou představu, za kolik vlastně zrovna volá. Ale to je samozřejmě také účel.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Quak 8. 3. 2004 15:17:30
    ad 2. Na výši aktuálního kreditu na konci měsíce nezáleží. Člověk prostě...
  • josephe 6. 3. 2004 14:36:26

    program získáš až po skušebním období, matka si ho aktivovala a ihned...

  • gusta 5. 3. 2004 8:37:33
    nevim jak to vidite vy ale me pride, ze si TM chce zajistit pravidelny...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení