Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

T-Mobile chystá pro své předplacenky věrnostní program Twist Bonus, který lze přirovnat Oskarově Flexisazbě. Stačit dobít kredit požadovanou částkou a potom volat levněji.
Šuškanda: Twist bude mít věrnostní program a volání za polovinu

(Informace uvedené v tomto článku nejsou oficiální a stále je zde proto možnost, že nakonec ještě něco bude trochu jinak.)

T-Mobile se podle informací, které máme k dispozici, chystá od 3. března spustit pro uživatele své předplacené služby Twist nový věrnostní program Twist Bonus. Program bude určen twistovým tarifům Standard, SMS a Extra - nebudou jej moci využít uživatelé tarifů Twist Rock'n'Roll a Home. Nabídka bonusů, které v rámci věrnostního programu budete moci získat, se bude obměňovat. Od 3. března do konce srpna půjde o víkendová volání ve vlastní síti za nižší cenu.

Twist Bonus nabídne tarifům Standard a SMS víkendové hovory ve vlastní síti za 50 % běžných sazeb. U tarifu Extra je to trochu složitější: až do konce dubna bude zvýhodněn ještě víc, víkendová sazba bude pouze 50 haléřů za minutu, od května se ale přidá k ostatním tarifům a k jejich padesátiprocentní slevě. Konkrétní minutové sazby budou vypadat takto:

Tarif  do konce dubna od května
Standard  1,75 Kč/min
SMS 3,80 Kč/min
Extra 0,50 Kč/min 1,50 Kč/min

Výhody pro veterány

Aktivace bude probíhat prostřednictvím hlasového systému na čísle 4606. Zde potvrdíte svůj záměr zúčastnit se věrnostního programu a po chvíli dostanete potvrzovací textovku. Od následujícího dne po aktivaci začne běžet tzv. zkušební období. Trvá 30 dnů a v jeho rámci se sledují částky, kterými dobijete svůj předplacený kredit - přidávají se na tzv. věrnostní účet.

Na konci zkušebního období T-Mobile spočítá, kolik korun máte na svém věrnostním účtu. V závislosti na stáří vaší simkarty vám posléze přizná nebo odmítne přiznat nárok na zlevněné hovory. A jaké jsou hraniční částky?

věk karty Twist  hraniční částka
méně než 180 dnů  600 Kč
181–360 dnů 400 Kč
361–720 dnů 300 Kč
více než 721 dnů 250 Kč

Protože se jedná o věrnostní program, noví zákazníci T-Mobilu musí pro jeho dosažení udělat více než starší zasloužilí Twistaři. Myslím, že takový přístup zatím žádný z operátorů nepoužil; připadá mi velmi férový. Věk se počítá od prvního odchozího hovoru z karty.

Jakmile za třicet dnů dobijete stanovenou částkou, získáváte bonus. Možnost výhodnějšího volání trvá po následujících třicet dnů a pokud během nich opět dobijete kredit větší částkou než hraniční, máte v kapse bonus na další měsíc. Je to velmi podobné Oskarově Flexisazbě s tím rozdílem, že u Oskarty je nutné příslušnou částku provolat, u T-Mobilu stačí dobít.

Ještě je zde možnost, že dobíjíte a přesto na konci měsíce nedosáhnete na potřebnou sumu. V takovém případě se věrnostní účet vynuluje a budeme muset s dobíjením začít znovu. Stav věrnostního účtu ale bude možné zjistit na automatické infolince a od operátora navíc několik dnů před koncem zkušebního období dostanete upozorňovací textovku.

Nechci slevu zadarmo

Žádný věrnostní program obvykle nestojí za to, abyste se cíleně snažili vyhovět jeho podmínkám. V takovém případě spíše ztratíte. Stejně bych přistupoval i k chystanému Twist Bonusu: pokud dobíjíte kredit přibližně v částkách, které jsou pořeba, do programu se přihlaste, ale chovejte se stejně jako dřív. Tímto přístupem lze vydělat.

Jak by dopadlo srovnání bonusového programu T-Mobilu s Oskartou Flexisazbou? T-Mobilu přidávají body požadavky odstupňované podle věku simkarty. Starým Twistařům bude stačit měsíčně dobít dvě stě padesáti korunami, což je ve srovnání se sedmi stovkami, které je třeba provolat u Oskara, opravdu málo. Oskar ale potom nabídne větší výhody - o korunu levnější volání bez ohledu na časová pásma a textovky za korunu dvacet.

Celkově je ale nutné bonusový program Twistu pochválit. Když hodně voláte, nemusíte dělat nic navíc a získáte výhody. Stinnou stránkou je ale další zkomplikování už tak málo přehledných tarifů. Spolu s nejrůznějšími balíčky už člověk snad ani nemůže mít přesnou představu, za kolik vlastně zrovna volá. Ale to je samozřejmě také účel.

Diskuze (43) Další článek: Ptejte se Oskara na Technoidy (přehled bleskovek)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Volání, Věrnost, Věrnostní program, Program, Pol


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 62

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43