Suunto 9: Díky chytrému triku může být GPS aktivní až 5 dní v kuse

Suunto 9 jsou chytré sportovní hodinky se safírovým sklem a lunetou z nerezové oceli, lehkým tělem z polyamidu a skleněných vláken. Displej má průměr 24mm a rozlišení 320 × 300 pixelů, je dotykový, ale k dispozici je i trojice tlačítek. Hodinky měří tep, mají akcelerometr, kompas, GPS i barometr, ve vodě s nimi můžete až do hloubky 100 m.

Zkrátka špička v oboru sporttesterů. Čím však Suunto 9 vystupuje z řady, je software, který hodinkám propůjčuje výjimečné vlastnosti. Umožní prodloužit interval kontaktů s GPS satelity bez výrazné ztráty přesnosti. Díky přesnému akcelerometru a pokročilému softwaru totiž dokáže s minimální odchylkou vaši trasu případně rychlost dopočítat. Suunto tyto technologie nazývá FusedTrack a FusedSped. 

Technologie FusedTrack v akci:

Díky nim hodinky s aktivní GPS vydrží  25, 35 nebo dokonce až 140 hodin. Čím úspornější profil vyberete, tím je záznam trasy méně přesný, ale třeba pro pomalý pohyb při horské tůře to stačí. Sníží se jas displeje, deaktivuje se automatické rozsvícení a dotykové ovládání, další energii ušetří hrudní pás pro měření srdečního tepu (ve srovnání s optickým měřičem přímo v hodinkách). Pokud si však dáte od sportování pauzu a GPS vypnete, nebudete nabíječku potřebovat až 14 dní.

Všechny ty rekordní hodnoty a teoretická maxima jsou pěkná na papíře, ale v praxi se budou tyhle vlastnosti hodit, až si vyrazíte zaběhat s ukazatelem baterie třeba na 7 %. Pro většinu hodinek by to znamenalo smrt uprostřed tréninku, ale Suunto přepnete do úspornějšího režimu a „aspoň nějak“ trasu zaznamenáte.

Software hodinek nabízí více než 80 předinstalovaných sportovních módů a umožní měnit aktivitu i během cvičení. Nechybí ani sportovní režimy pro specializované účely jako jsou závody, intervalové tréninky a jiné. Samozřejmostí je zobrazení notifikací z mobilu, měření kroků nebo spánkové aktivity. Záznam vašich aktivit pak můžete sledovat skrze mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android i Apple iOS.

Hodinky se prodávají na českém trhu v černém nebo bílém provedení. Základní balení stojí 15 270 Kč, ovšem lze koupit i rozšířenou verzi za 16 550 Kč, jejíž součástí je hrudní pás.

Proč se se Suunto 9 nemusíte bát, že vám při sportu dojde baterka:

Diskuze (15) Další článek: RECENZE: Motorola Moto G6 Plus jde do boje s čínskými dravci

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Chytré hodinky, Pro turisty a cyklisty, Příslušenství, Hodinky, GPS, Sport, Software, Suunto, Spánková aktivita, Rozšířená verze, Intervalový trénink, Černé provedení, Český trh, Triko, Baterka, Dotykové ovládání, Akcelerometr, Automatické rozsvícení, Tep, Apple IOS, Minimální odchylka, Sportovní režim, Pomalý pohyb


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136