Světové rekordy a vesmírná střílečka (Java hry)

Skutečný svět z Guinessovy knihy rekordů se přestěhoval do mobilů. Váš smysl pro strategii ověří RPG ze středověku.

Máte rádi klasické logické skládačky? Pokud ano, určitě nepohrdnete stylovou Bloxed Manií, která přináší do onoho žánru opět něco nového. Po potrápení logického myšlení se můžete skvěle odreagovat u vtipných miniher, které jsou vybrány podle skutečných rekordů z Guiness World Records: The Game. Komu to ovšem ještě stále nestačí, může si zastřílet ve vesmírné střílečce Landers, která dala tomuto žánru nový a svěží nádech. Poté si opět budete moci potrápit logické myšlení, tentokrát ve spojení se středověkým opevněním, a to ve hře Vampires Dawn: Battle Towers. Podle návodu v závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda je vybraná hra určena pro váš telefon.

Klepněte pro větší obrázek


Bloxed Mania

Boxed Mania na první pohled vypadá jako tuctová logická skládačka, ale pod tímto kabátem se skrývá velmi zábavná a propracovaná hra, která oplývá nejen dobrou hratelností, ale i výbornou grafikou. Budete stavět kostičky, respektive shlukovat kostičky se stejnou barvou tak, aby na konci ani jedna nezbyla, přičemž budete začínat na dvojicích, později se přidají i trojice stejných kostiček, které musíte dostat k sobě v jeden okamžik. Pokud se vám to nepovede a jedna kostička zbyde, nebo se nějakou zabarikádujete, musíte level restartovat. Při postupu hrou se vám budou nabízet nové možnosti a budou přicházet nové vychytávky, jako je například výtah, nebo teleportační zařízení, které vám nejednou zachrání dobrou pověst.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Grafika je vyvedena opravdu roztomile, možná působí až dětinsky, ale rozhodně to není na škodu. Kostičky mají dokonce i tváře a dělají různé grimasy. Třeba když kostičku pustíte z větší výšky na zem, bude zamračená, pokud však už bude tušit, že se blíží šťastný konec levelu, bude se na vás naopak roztomile usmívat. Kostičky však můžete přesouvat jen doprava nebo doleva a často budete muset zdolat překážky jako díru v podlaze, proto budete muset zapojit svoji představivost a logiku a dobře si promyslet další krok. Říkáte si, že už tu tohle několikrát bylo? Ano, máte pravdu, ale proč si nezahrát další takovouto hru, když je to tak zábavné? Velmi jednoduchá hratelnost, kterou pochopí každý, skloubená s velmi pěkným grafickým provedením a typickou výbornou hratelností pro tyto logické hry nám ve výsledku dává výborný titul, který by byla velká škoda přehlédnout.

Bloxed Mania (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HHBTL na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč) 

Guinness World Records: The Game

Jste milovníci světoznámé Guinessovy knihy rekordů? Pokud ano, je tato hra jednoznačně pro vás. Pokud ne, vůbec nic se neděje, spíše naopak. Máte totiž jedinečnou šanci se o této pozoruhodné a velmi obsáhle knize dozvědět trošku více. Tedy ne, že byste v ní skrze tuto hru přímo listovali, to ne, ale budete mít možnost vyzkoušet některé, řekněme originální rekordy na vlastní kůži, samozřejmě reprezentovanou kreslenou postavičkou. Všechny rekordy, tedy minihry, které budete absolvovat jsou podle skutečného záznamu v knize, takže se nebojte, že byste hráli jen nějaké střeštěné výplody fantazie od tvůrců této hry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Budete moci stříhat ovce v časovém limitu 60 vteřin, rozbíjet melouny vlastní hlavou, nebo třeba chodit po laně. Disciplín je celkem šest a každá je odlišná od té druhé, ale nemusíte se bát, ovládání je velmi jednoduché a brzy pochopíte jak onu disciplínu úspěšně zdoláte. Velmi zajímavá je také disciplína ve které bude vaším úkolem co nejrychleji napsat zobrazený text, čili si vlastně budete procvičovat schopnost vašeho psaní SMS na mobilním telefonu, velmi nápadité a užitečné. Asi nejzábavnější částí je trhání telefonních seznamů. Princip je velmi jednoduchý, budete se snažit zastavit běžící ukazatel co nejblíže ke středu, přičemž platí, že čím blíže budete, tím méně práce vás potom čeká. Pokud se tedy netrefíte úplně doprostřed, nemusíte litovat, stačí jen potom správně mačkat tlačítka v pořadí, v jakém se na displeji objeví. V podobném rázu se pak linou i ostatní disciplíny. Některé jsou více zábavné, některé méně, ale určitě se budete dobře bavit a budete se také moci poté vychloubat před kamarády, že jste rozbili tolik a tolik melounů vlastní hlavou!

Guinness World Records: The Game (dobrodružná):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCRMM na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč) 

Landers

Asi stejně dobře zaběhnutou značkou v herním světě jako třeba logické rychlíky, jsou i vesmírné střílečky. Většinou nabízejí zajímavý příběh, hezkou grafiku a výbornou hratelnost. Hlavním měřítkem v hodnocení těchto her pak záleží hlavně na inovativnosti, tedy něčemu novému, co v jiné hře nenajdete. V tomto případě však autoři Landers udeřili hřebíček na hlavičku a my tu máme co dočinění s velmi originální hrou. Ne, že by se střílení jako takové změnilo, to ne, ale velká změna je tu třeba v ovládání, kdy si sami zvolíte, zda hru budete ovládat dvěma nebo čtyřmi tlačítky, prostě podle libosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
 

Druhá a daleko podstatnější změna oproti zaběhnutým normálům je potom způsob pohybu. Pohybujete se totiž po krajích objektů, které jsou tak po různu připraveny. Mohou být v hracím poli, nebo úplně mimo něj. Vy se však především musíte nasměrovat správně na nepřítele, neboť střílíte jen před sebe, nikoliv do stran. Jakkoliv těžkopádně se toto ovládání zdá, ve hře funguje velmi dobře a vy si tak budete moci užívat krásně zpracované bitvy s hordou nepřátel, za které (po jejich zničení) získáte krystaly a budete si nakupovat lepší výzbroj, štíty apod. Ani příběh není opomenut, avšak v těchto hrách nebývá tak důležitý. Hlavní náplní je přeci jen střelba do nepřátelských korábů a ne čtení zdlouhavého příběhu, nicméně ani tady autoři nešlápli vedle. Snad jen škoda určité nepřehlednosti při velkých bitvách, kdy budete muset rozeznat, kde vlastně jste a na koho střílíte. Grafika bohužel není také žádný zázrak, ale na tu se v těchto hrách moc nehraje, hlavní je hratelnost a ta je chytlavá.

Landers (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HFQBL na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Vampires Dawn: Battle Towers

Posledním kouskem, na který se dnes podíváme, je strategická hra Vampires Dawn: Battle Towers. Ti z vás co však nemají strategie rádi, nechť přeci jen čtou dále, neboť toto není klasická strategie, kde stavíte domy a staráte se o obyvatele, případně dobýváte ostatní národy. V této hře se totiž autoři zaměřili především na taktiku a logiku. Na vaší pevnost začali útočit temní démoni a vy se jim samozřejmě musíte postavit. Jediné co však můžete dělat, je stavět obranné věže a zamezit tak nestvůrám, aby se dostaly dále do vašeho města. Obranných věží je hned několik druhů, od klasických s lučištníky, přes věže s kanóny až třeba na tzv. mrazící věže, které po výstřelu dokáži nepřítele znehybnit a v kombinaci s pořádnou salvou z kanónu je s útočníkem amen. Vůbec na taktiku se tu klade obrovský důraz a vy tak musíte výhodně postavit věže poblíž sebe, aby dobře pokryly poměrně velkou rozteč. V případě, že se přeci jen útočníkům povede přejít přes vaše opevnění, zabijí vám vojáky a pokud už žádné živé vojáky nebudete mít, hra končí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Nepřátelé jsou různorodí, dokáží chodit po cestách, nebo třeba létat vzduchem a právě tomuto vy musíte přizpůsobit své rozhodování kam a jakou věž že postavíte. Za zabití každého nepřítele získáte zlatky, za které potom můžete postavit další věže nebo upgradovat stávající, nicméně je určen limit pro počet věží, které můžete v jednom levelu použít. Nezřídka se vám také stane, že danou věž budete muset zničit a postavit úplně jinou. Postupem času totiž pochopíte jaké kombinace věží vedle sebe jsou nejlepší a nejsilnější. Poměrně jednoduchý a nenáročný koncept v kterém chvilku stavíte a chvilku koukáte, jak to vlastně dopadne. Obtížnost má vrůstající tendenci a ke konci hry skvěle graduje a ve spojení s velmi příjemnou grafikou se tato hra stává černým koněm mobilních her. Hratelnost je totiž opravdu na vysoké úrovni a vy opět zažijete klasické – „ještě jeden level a pak to vypnu“. Ve výsledku tu tedy máme co dočinění s nenápadně vyhlížející, avšak velmi chytlavou hrou, kterou doporučuji přinejmenším vyzkoušet.

Vampires Dawn: Battle Towers (RPG):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCXMY na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč) 

TIP: Zahrajte si také hry Pat a Mat nebo Castle of Magic. Více na mobilgamer.cz


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (2) Další článek: Mapy.cz pokrývají Evropu, hlavně západní

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Vesmír, Rekordy, Rekord, Java, Jednoduchá hra, Zabití, Šťastný konec, Zajímavý příběh, Vesmírná střílečka, Zobrazený text, Svět


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34