Světový terorista na displeji mobilních telefonů

Nikdo neví, odkud se vzalo provokativní logo na mobilní telefony Nokia zobrazující světového teroristu číslo jedna Usamu bin Ládina. Jde o žert, nebo lze tímto logem projevit sympatie k tomuto radikálovi?
Světový terorista na displeji mobilních telefonů

Klepněte pro větší obrázekNení snad nikdo, kdo by nevěděl o událostech, které se staly 11.září tohoto roku v USA. Dnes již také nikdo nepochybuje o strůjci tohoto hrůzného činu. Obrázek teroristy a radikála Usámy bin Ládina se objevil na logu pro mobilní telefony Nokia. Co si o tom myslet?

Vše je jenom logo

Každého rozumného člověka zřejmě napadne: „Nechápu, jak si někdo může takové logo na svůj mobil dát.“ I přesto si myslím, že se najdou výjimky, které Usámu podporují, či k němu chovají náklonnost. Právě tihle lidé si můžou logo ne nepodobné tomuto dát na svůj displej a vyjádřit tím svůj postoj k událostem z 11. září a vlastně i událostem dnešním na blízkém východě.

Potkáme-li však dnes někoho, kdo se bude tímto logem chlubit, nemusí jít nutně o teroristu. Docela živě si dovedu představit, jak si mladí školou povinní kluci bez rozumu dávají na displej obrázek Usámy, protože jsou v těchto dnech tohoto jména plné noviny a zprávy. Neví, co udělal, „ale hodně se o něm mluví, takže když si jej dám na displej, budu více zajímavý“. Takhle nějak by mohli uvažovat. Usáma se stává obsahem různých vtipů a v neposlední řadě “siláckých řečí”. Dle mého názoru by však takové logo na mobilu dítěte, mělo by být odstraněno.

Vůdce v mobilu?

Logo však dobře poslouží všem přívržencům Talibanu. Proč si nedát svého vůdce na displej, když tu ta možnost je? Obrázek se jistě stane oblíbený mezi přívrženci a vyznávači Talibanu. Možná se časem dočkáme nějakých informací o tom, zda se vyskytl případ použití tohoto loga.

Diskuze (47) Další článek: Vyberte si nejvýhodnější tarif nebo předplacenku (nová verze Tarifikátoru)

Témata článku: Ostatní, Mobilní telefon, Telefon, Mobil, Svět, Displej

Určitě si přečtěte