Symantec chystá antivirus pro PalmOS

Sice tam nejsou žádné viry, ale co kdyby.
Symantec začal pracovat na antivirovém systému, který bude schopen pracovat i ve stísněných paměťových podmínkách na Palmu. Symantec chce toto území obsadit dříve, než se proniknou viry. Předpokládá, že s rozvojem Internetu vzroste o nebezpečí, kterému budou muset kapesní počítače čelit a že dostatečně s předstihem připravený antivirus bude schopen rychle na nebezpečí reagovat. Hlavní část konverze se týká optimalizace vyhledávání virů. Tradiční virové databáze nejsou příliš využitelné a tak bude velká část identifikace virů svěřena heuristice.

Pro Symantec je antivirus pro PalmOS v současnosti opravdu spíše intelektuálním cvičením, nemá ani ty viry, na kterých by mohl testovat účinnost své identifikace a tak se jeho veškeré úsilí odehrává zatím jen ve spekulativní rovině. Pochopitelně je možné, že v době, kdy budeme mít v kapse osobní organizér připojený neustále na Internet s dostatečně schopným programovým vybavením, tak je potenciálně možné, že se nějaký škodlivý program objeví. Doposud tomu ale tak nebylo a s největší pravděpodobností ještě nějaký ten rok nebude. Symantec ale bude připraven, jen doufejme, že nebude čekat na nesprávném místě.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Antivirus, Ant

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15