Symantec chystá antivirus pro PalmOS

Sice tam nejsou žádné viry, ale co kdyby.
Symantec začal pracovat na antivirovém systému, který bude schopen pracovat i ve stísněných paměťových podmínkách na Palmu. Symantec chce toto území obsadit dříve, než se proniknou viry. Předpokládá, že s rozvojem Internetu vzroste o nebezpečí, kterému budou muset kapesní počítače čelit a že dostatečně s předstihem připravený antivirus bude schopen rychle na nebezpečí reagovat. Hlavní část konverze se týká optimalizace vyhledávání virů. Tradiční virové databáze nejsou příliš využitelné a tak bude velká část identifikace virů svěřena heuristice.

Pro Symantec je antivirus pro PalmOS v současnosti opravdu spíše intelektuálním cvičením, nemá ani ty viry, na kterých by mohl testovat účinnost své identifikace a tak se jeho veškeré úsilí odehrává zatím jen ve spekulativní rovině. Pochopitelně je možné, že v době, kdy budeme mít v kapse osobní organizér připojený neustále na Internet s dostatečně schopným programovým vybavením, tak je potenciálně možné, že se nějaký škodlivý program objeví. Doposud tomu ale tak nebylo a s největší pravděpodobností ještě nějaký ten rok nebude. Symantec ale bude připraven, jen doufejme, že nebude čekat na nesprávném místě.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Antivirus, Ant, Škodlivý program

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4