Symbian: 15 nejlepších aplikací roku 2004 a další novinky

Souboj o nejlepší symbianovou aplikaci roku 2004 vrcholí. Zanedlouho již budeme znát absolutního vítěze. Do té doby se ale můžete odreagovat u několika her. Trojské koně opět hrozí útokem, nenechte se zaskočit.
Symbian: 15 nejlepších aplikací roku 2004 a další novinky

Nový web o Series 60

Možná jste už zaregistrovali, že na českém internetu vznikl nový webový portál věnující se Symbianu Series 60. Najdete jej na adrese www.Series60.cz. Jeho hlavním cílem je rozšíření informací o platformě Series 60 mezi obyčejné uživatele. Hlavním partnerem celého projektu je společnost Nokia, oficiální informace si můžete přečíst v tiskové zprávě.

Series 60 Challenge vrcholí

Už několikrát jsem psal o soutěži Series 60 Challenge určené pro vývojáře mobilních aplikací. Protože se termín vyhlášení blíží mílovými kroky, byly už oznámeny konečné nominace na první místa v jednotlivých kategoriích:

Nejlepší služba pro operátora

 • Map@Handset (CMCC)
 • Turbo Call (Telecom Italia)
 • News Express (T-Mobile International)
Nejlepší podniková aplikace
 • F-Secure Mobile Anti Virus
 • SMS Scheduler (Mobilatech)
 • QuickOffice (MDM)
Nejlepší multimediální aplikace
 • Magix Mobile Music Makers
 • Photo Twister (Scalado)
 • ScanZoom (Scanbuy)
Nejlepší herní aplikace
 • Marble Revolution (Bit-Side)
 • The Journey 2 (Mílius)
 • MGS Mad Macs (Noumena Innovations)
Zvláštní cena
 • Floofs (EMCC)
 • Mobile Cinema Booking (Keytechnology)
 • MobiLuck

Podrobnější informace o jednotlivých řešeních se dočtete na stránkách soutěže. S některými z nominovaných programů jsme se už seznámili v minulosti, s ostatními se možná potkáme v jednom z dalších dílů našeho seriálu.

Tip: NokiaMania dnes píše o nejoblíbenějších aplikacích pro Symbian

Series 60 o další krok dále?

Na jednom z maďarských diskusních fór se objevila fotografie nového mobilního telefonu společnosti Nokia. Konkrétně by se mělo jednat o model 6680. Více informací se však neobjevilo, a proto ani není jasné, jde-li o konečnou verzi nebo jen prototyp; někde se dokonce říká, že je to jen fáma. Moudřejší budeme až po únorovém GSM kongresu nebo na březnovém CeBITu. Další informace o Nokii 6680 hledejte v bleskovce.

Klepněte pro větší obrázek

Aktualizace programů

Explode Arena 1.1

Nové verze se dočkala jedna z velmi oblíbených her pro mobilní telefony Series 60. Explode Arena je variace na populární hru Atomic Bomberman. Cílem je kladením bomb zničit co nejvíce nepřátel a zároveň splnit úkol mise, kterým je získání klíče a otevření dveří pro vstup do další úrovně. Recenzi první verze této hry ve verzi pro N-Gage jste si mohli přečíst i na Mobilmanii.

 
Úvodní obrazovka • prostředí hry

Autor: Infinite Dreams (stránka programu)
Download
Cena: 9,99 dolarů

exoVirusStop 1.0

Možná jako reakce na zvyšující se počet mobilních virů a červů se objevil nový antivirový systém exoVirusStop. Oproti svým konkurentům vyniká především malou náročností na paměť a docela rychlým skenerem systému. Navíc si můžete přečíst o každém viru podrobnější informace. Po zaplacení registračního poplatku jsou kdykoli zdarma dostupné aktualizace. Díky virovému newsletteru budete okamžitě informováni o nové aktualizaci programu nebo virové báze. Škoda jen, že společnost exoSyphen Studios nenabízí ke stažení alespoň omezenou verzi, se kterou by uživatel mohl program otestovat na vlastním telefonu.

  
Hlavní obrazovka • seznam virů • definice

Autor: exoSyphen Studios (stránka programu)
Cena: 14,95 dolarů

12MM 1.5

Nejznámějším mobilním programem pro rychlé posílání zpráv je bezesporu Agile Messenger. Popularitu mu kromě množství funkcí zajistila i jeho cena; je totiž zdarma. Ostatní výrobci si však nemohli nevšimnou zájmu o instantní zprávy v mobilním telefonu, a tak na sebe podobné aplikace nedávají dlouho čekat. Jedním z dalších kecálků je i 12MM. Kromě u nás nejznámějšího ICQ podporuje také služby MSN Messenger a Yahoo Messenger. Mimo standardních funkcí, jako je zobrazování aktuálního stavu uživatele nebo automatické stahování seznamu kontaktů ze serveru umožňuje i ukládání historie. Ani v tomto případě bohužel není k dispozici testovací verze.

Autor: fonoinfo (stránka programu)
Cena: 19,99 dolarů

ExoPongBall 1.0

ExoPongBall je hra velice podobná klasickému Arkanoidu. V tomto případě však není účelem odstranění plošek odrážením kuličky, ale udržení této kuličky na hrací ploše. K dispozici máte čtyři odrazníky, kterými pohybujete ve všech vodorovných směrech. Nejde o žádný trhák, který by vás uchvátil na první pohled, ale jako oddechovka je exoPongBall ideální. Vybrat si lze mezi třemi úrovněmi obtížnosti, přičemž nejlepší výsledky každé úrovně jsou zaznamenávány do tabulky.

  
Hlavní menu • prostředí hry • informace o výrobci

Autor: exoSyphen Studios (stránka programu)
Download
Cena: 4,95 dolarů

Sigma Poker 1.0

Sigma Poker je volným pokračováním karetní hry Video-Poker, ale na rozdíl od ní nabízí mnohem více pokročilých možností a uživatelských nastavení. Všechny podrobnosti včetně pravidel hry jsou popsány v nápovědě přímo v aplikaci. Dalším rozdílem je to, že ke hře nepotřebujete nikoho jiného, protože nehrajete proti soupeřům přes Bluetooth, ale proti mobilnímu telefonu. Testovací verze je ke stažení zdarma. Omezeni jste pouze výší sázek a dalšími drobnějšími detaily.

   
Hlavní menu • prostředí hry

Autor: AG
Download
Cena: 4,99 dolarů

Diskuze (6) Další článek: Nové tarify Eurotelu: vyplatí se přejít?

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia N-Gage, Herní aplikace, Nejlepší služba, Rok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21