Symbian: e-maily, ICQ a trojrozměrný displej

Víte, kolika způsoby se můžete přihlásit na ICQ? Jakým programem číst e-maily? Pokud upřednostňujete hlas, dávejte si pozor na délku hovoru. Na závěr nejlepší strategie a lahůdka pouze pro Siemens SX1.
Symbian: e-maily, ICQ a trojrozměrný displej

Aktualitky

Kudy na ICQ?

ICQ se v našich zeměpisných šířkách pomalu stává populárnější formou komunikace než běžný e-mail. Výhod je hned několik. Tou největší je asi okamžitá odezva druhé strany, pokud je právě online. I vy nyní můžete být online celý den a to díky aplikacím pro mobilní telefony zpřístupňujícím komunikaci přes ICQ. Jejich stručný přehled najdete v tomto článku na webu Series60.cz. 

Mobilní kino

Jste filmoví nadšenci? Mohli byste na film koukat třeba desetkrát dokola? Pokud vlastníte smartphone, není to vůbec žádný problém. Stačí jen několik programů, které klasický film upraví do podoby použitelné na mobilním telefonu a patřičný přehrávač. Kde toto všechno sehnat a spoustu dalších užitečných informací vám napoví tento článek.

Trojrozměrný displej

Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejzbytečnějších programů, které byly minulý týden vypuštěny do světa, je St3D. Díky animovanému stereogramu tak můžete na displeji telefonu pozorovat trojrozměrné obrazce. Podrobnější informace najdete v tomto článku.

EmailViewer 4.0

Asi nejlepším e-mailovým klientem pro operační systém Symbian je program ProfiMail. Bez konkurence by se však trh nemohl rozvíjet, proto si dnes představíme jednu aplikaci stojící na druhé straně hřiště. EmailViewer je aplikace napsaní v Javě, nabízí ale mnoho pokročilých možností práce s e-mailovými zprávami. Kromě čtení zpráv ve formátu HTML, práce obrázků nebo podpory více e-mailových schránek pracuje s protokoly POP3, SMTP a IMAP, zabezpečeným připojením SSL, dokáže filtrovat nevyžádanou poštu atd. To vše navíc jen v souboru o velikosti 64 kB. Testovací verze je plně funkční po dobu 10 dnů.

   
Hlavní menu • nastavení účtu • nastavení klienta • e-mailová zpráva s přílohou a diakritikou
(kromě němčiny samozřejmě existuje i anglická verze programu)

Autor: Reqwireless Inc. (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 5,99 $

Minute Beep 0.9.1 beta

Vezmete telefon a hle, zmeškaný hovor. Volal vám kolega z práce. Vytáčíte jeho číslo a vysvětlujete si, co potřeboval. Najednou se však zapovídáte a cena hovoru stoupá geometrickou řadou nahoru. Jistě se podobná situace již někdy přihodila i vám. Abyste nemuseli neustále kontrolovat čas, je tady program Minute Beep. Jeho funkce je jediná, ale naprosto dostačující. Každou půlminutu hovoru totiž do sluchátka pípne a vy tak poznáte, jak dlouho už mluvíte. Výhodou navíc je, že se aktivuje pouze při ochozích hovorech. V demoverzi se zvukové upozornění automaticky deaktivuje po uplynutí dvou minut hovoru.

   
Ikona v menu • upozornění na testovací verzi • lokální menu • informace o programu

Autor: Igor Dontsov (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 6,00 $

Nice Clock 1.0

Kvality programu Nice Clock ocení pouze majitelé chytrých Siemensů SX1. Jde o spořič obrazovky výrazně rozšiřující možnosti klasického spořiče. Nice Clock se tak stane správcem přijatých zpráv a zmeškaných hovorů, eviduje také událostí v kalendáři, hlasitost nebo automatické zamykání kláves. To vše navíc ve velice sympatickém a líbivém designu.

   
Dvě možnosti zobrazení • seznam událostí • schůzka

Autor: VerySoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 $

Filler 1.0

Filler je jednoduchá, ale povedená logická hra pro chvíle odpočinku. Vaším soupeřem je umělá inteligence telefonu. Každý z vás začíná s kamenem jedné barvy. Postupnou změnou barev si na své konto přibíráte čím dál více bodů. Po zaplnění hrací plochy pouze dvěma barvami hra končí. Vítězem se stává ten, kdo nasbírá více kamenů.

   
Splash screen • hlavní "menu" • hrací plocha • informace

Autor: ArmGame
Download (testovací verze)
Cena: 4,99 $

Townsmen 2

Máte rádi strategie jako Heroes nebo Settlers? Jste podobnými hrami přímo posedlí? V tom případě ani na okamžik nezapochybujete o tom, že Townsmen je jednou z nejlepších a nejpovedenějších strategií pro chytré symbianové telefony. Však už také posbírala nemálo ocenění. Hlavním účelem hry je naučit obyvatele podhradí, aby se starali sami o sebe. Budete-li úspěšní, budou všechny činnosti provádět automaticky a vaše království jen zušlechťovat. Chybět nemůže ani budování armády, s níž pak pro sebe získáváte nová a nová území. Bohužel však není dostupná testovací verze, takže tentokrát budou obrázky tím jediným, na co vás hra může nalákat.

   
Úvodní obrazovka • obrázky ze hry

Autor: Handy Games (stránka programu)
Cena: 6,00 €

Diskuze (5) Další článek: Zdá se nám to, nebo Eurotel spouští EDGE?

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, E-mail, Siemens SX1, Displej, Mail, ICQ, Okamžitá odezva


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31