Symbian: encyklopedie zdarma a všude s vámi

Wikipedia je asi nejznámější internetová encyklopedie. Chcete ji mít vždy a všude po ruce? Zjistěte, jak vypadá váš dům díky GPS systému a Google Earth. Zjednodušit život si můžete při mnoha příležitostech. Co takhle při návštěvě restaurace?
Symbian: encyklopedie zdarma a všude s vámi

Nepřehlédněte

Joca Browser 2.6

Asi nejznámější internetovou encyklopedií je Wikipedia. O to zajímavější je pak fakt, že přístup k položkám Wikipedie je pro všechny uživatele naprosto zdarma. A co víc? Sami se na jejím obsahu můžete podílet. A to jak na české, tak na anglické nebo jakékoli jiné verzi. Stačí vyhledat tlačítko k registraci.

   
Hlavní menu • načítání • hledání • definice

K Wikipedii můžete nyní díky firmě InteracT!V přistupovat i z mobilního telefonu. Jako jedinou nevýhodu aplikace Joca Browser vidím německé prostředí. Pokud nemáte alespoň základní znalosti němčiny, budete se s Joca Browserem nějakou dobu trápit. Prostředí je však natolik intuitivní, že dříve nebo později kýženého cíle dosáhnete. Kromě anglické a německé verze Wikipedie si potom můžete prohlédnout program německých televizních stanic a mnoho dalších služeb dostupných online. Aplikace je navíc ke stažení zcela zdarma.

   
Přehled kanálů • možnosti kanálu • program • detail pořadu

Autor: InteracT!V
Download
Cena: zdarma


Nové zajímavé programy

Phone2GEarth 1.0

Ačkoli je Google Earth relativně mladou aplikací, získala si už spoustu příznivců. Největší výhodou je především fakt, že základní verze je nabízena ke stažení zcela zdarma. Využití Google Earth je široké. Od pouhého létání nad zemským povrchem až po podrobnou lokaci GPS zařízení nebo mobilních telefonů. Prvkem stojícím mezi GPS přijímačem a Google Earth pak může být právě mobilní aplikace Phone2GEarth. Phone2GEarth podle zaznamenané pozice z přijímače vygeneruje soubor KML pro Google Earth, spojí se přes Bluetooth s vaším osobním počítačem a během několika sekund přesně vidíte polohu na mapě.

   
Splash screen • lokální menu • nastavení pozicování • export

Autor: Cymonline
Download (testovací verze)
Cena: 15 USD

WeatherGuide 1.0.01

Stejně jako se stále více rozšiřují aplikace spolupracující s GPS přijímači, najdete i stále více programů, které nahrazují televizní a rádiové předpovědi počasí. Jedním z dalších je WeatherGuide. Narozdíl od předchůdců, kteří si bez problémů poradili s některými českými městy, Prahu nebo Brno budete v seznamu WeatherGuide hledat marně. Seznam je však pravidelně aktualizován, takže není vyloučeno, že se v budoucnu setkáme i s předpovědí v českých městech.

   
Lokální menu • seznam měst • výběr jednotky • přehled počasí

Autor: exoSyphen Studios
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 USD

TipTally 1.0

Co všechno lidé nevymyslí, aby si usnadnili život. TipTally je jednoduchá utilita určena pro večírky ve více lidech. Program není vybaven žádnými nadstandardními funkcemi, ale svoji úlohu zvládá dokonale. Jako vstup tak zadáte celkovou útratu, počet přítomných platících osob, příp. i připočítávanou daň. Výstupem je jednoduchý výpis částky, kterou zaplatí každý z přítomných hostů. Položky jako počet osob, připočítávané DPH apod. si můžete nastavit na vlastní hodnoty. Více funkcí byste však hledali marně. No nekupte to za osm dolarů…

   
Lokální menu • nastavení • vzhledy hlavního okna

Autor: Megasoft2000
Download (testovací verze)
Cena: 7,95 USD


Informace ze světa Symbianu

Špička podzimu – Nokia N70

Jako jednoznačnou jedničku minulého týdne můžeme označit dalšího člena elitní série N, špičkový mobilní telefon Nokia N70, který se u nás v posledních dnech dostal na prodejní pulty. Proto jsme k tomuto telefonu připravili hned několik článků.

První krátkou aktualitou bylo oznámení o oficiálním uvedení Nokie N70 na prodejní pulty v České republice. Tři dny na to následoval podrobný test vestavěného fotoaparátu s rozlišením dva megapixely. I když se fotografie mohou na první pohled zdát horší, ve srovnání s mobilními špičkami zase tolik nezaostávají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie

A jako třešničku na dort jsme nemohli nadělit nic jiného než podrobnou megarecenzi telefonu. V osmi kapitolách najdete detailní popis všech funkcí a vlastností nového modelu, který v našem redakčním hodnocení předčil všech 202 mobilních telefonů a dosáhnul tak na nejvyšší příčku. Pokud vám nějaká z podrobností bude přeci jen scházet, pak určitě nahlédněte do našeho Katalogu mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N70

Řada E – něco úplně nového

Další zásadní událostí bylo představení tří manažerských smartphonů zbrusu nové řady E. Nokie E60, E61 a E70 by se na trhu měly objevit v prvním čtvrtletí příštího roku a každá z nich bude, stejně jako v případě N-Series, zaměřená trochu jiným směrem. Podrobnější informace o jednotlivých modelech najdete v naší bleskovce nebo ve včerejším prvním pohledu. Dnes bychom telefony mohli vidět naživo a dojmy si určitě nenecháme pro sebe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové Nokie

Chytré Samsungy možná i u nás

Chytré telefony značky Samsung vypadaly po dlouhou dobu českým zákazníkům zapovězené. Naděje však umírá poslední a podle informací přímo z korejského vedení společnosti se ukázalo, že by se alespoň jeden z chytrých modelů mohl na našem trhu přeci jen objevit. Na konkrétní termíny je zatím přeci jen brzy. Podrobnější informace najdete v naší bleskovce.

 Samsung SGH-D720 a SGH-D730


Vytrženo z diskuse

Jaký postup se softwarovými licencemi při krádeži?
FM rádio - lze ho doinstalovat?
Hledám nepípající záznamník hovoru

Diskuze (7) Další článek: Kdy budeme znát vítěze?

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zdarma, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11