Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Tentokrát se budeme věnovat především zábavě. Představíme hned čtyři hry z nejvyšší kategorie. Samozřejmě nemohou chybět nové aplikace a na své si přijdou i vývojáři. Prohlédneme si novinky ze světa mobilních virů a nemůžeme zapomenout ani na novou verzi PC Suite.
Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Raritní Nokia 6681 přichází

Zatímco předminulým týdnem vládla nová Nokia 3230, v současné době přechází pozornost na nový model Nokia 6681. Pomalu ale jistě se tento vynikající smartphone dere na prodejní pulty. V České republice bychom se jej mohli dočkat ještě v tomto týdnu. Cenu distributor stanovil na 15 990 Kč, v internetových obchodech se zatím žádné výrazné slevy nekonají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6681

Ještě než bude Nokia 6681 uvedena na trh, připravilo české zastoupení finského výrobce pro své zákazníky jednu raritku. Zatímco standardně je mladší bratříček Nokie 6680 dodáván v bílé a modré barvě, u nás bude k sehnání oblíbenější stříbrná kombinace. Fotografie stříbrné Nokie 6681 si můžete prohlédnout zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie stříbrné Nokie 6681

Spravujte svůj smartphone

Nokia v minulém týdnu uvolnila novou verzi správcovského balíčku pro mobilní telefony Nokia PC Suite. Kromě drobně inovované grafiky najdete hned několik nových aplikací pro pohodlnější práci s mobilním telefonem. Podrobnější informace hledejte v naší bleskovce.

Opět pozor na viry

Antivirová společnost F-Secure zveřejnila informace o nejnovějším trojském koni šířícím se po mobilních zařízeních s operačním systémem Symbian Series 60. Že vývojáři mobilních virů přitvrzují, dokazuje i Fontal.A. Pokud si totiž nedáte pozor, dokáže se dostat do systému natolik, že nepomůže nic jiného než kompletní zformátování. Podrobnější informace najdete zde.

Nejen o Fontal.A, ale i o dalších druzích mobilní havěti jste si mohli přečíst v článku s kompletním přehledem mobilních virů. Ačkoli je její „článková“ forma zatím trochu nestandardní, na zlepšování a zvýšení přehlednosti bychom chtěli v nejbližší době zapracovat. V případě, že se s vaším telefonem děje něco divného, podívejte se raději nejdříve do naší Databáze mobilních virů.

Národ zlodějů?

Jak je to se situací ohledně mobilního softwaru na našem trhu snad nemusím ani připomínat. Toto však není omluvenka pro tisíce lidí, kteří si stahují warez a nelegální software z internetu, protože dnešní doba nabízí mnoho způsobů, jak za software zaplatit. Na názory pro a proti kupování placeného softwaru jsme se zeptali i našich čtenářů v diskusi. Zde najdete souhrn jejich reakcí.

Symbian Commander 1.05

Zajímavý správce souborů napodobující notoricky známý Norton Commander vypustila do světa společnost Unteh. Jednoduché grafické rozhraní, ale také rychlost jsou největšími zbraněmi Symbian Commanderu. Ačkoliv snímky displejů vypadají velice lákavě, zkušenosti našich čtenářů jsou už znatelně horší. Informace si můžete přečíst v bleskovce. Testovací verze tentokrát bohužel není k dispozici.

   
Práce s adresáři... • ...a soubory • chybové hlášení

Autor: Unteh (stránka programu)
Cena: 9,00 $

VS-SunBeeOS 4.0.0

Po delší době tu máme opět něco pro vývojáře symbianových aplikací. Sada VS-SunBeeOS obsahuje několik klíčových pomůcek. Mezi dva nejdůležitější prvky celého balíčku bych zařadil generátor zdrojového kódu z uživatelských šablon a univerzální souborový editor s funkcemi import a freeze. Celá sada je založena na EPOCfromMMP technology 4.0 a je nabízena zcela zdarma. K bezproblémovému chodu jsou třeba knihovny .NET Framework 1.1 runtime.

Autor: BeeKeros
Download
Cena: zdarma

Head 2 Head Street Racing

Závodní hry jsou stále velice oblíbené, tak proč si jednu takovou nedopřát i na displeji mobilního telefonu? Přestože Head 2 Head Street Racing patří spíše mezi kvalitní průměr, za vyzkoušení stojí. Podrobnější informace o hře najdete na internetovém serveru Series60.cz. Jenom upozorním, že hra je poměrně náročná na vybavení a hlavně paměť mobilního telefonu.

   
Hlavní menu • výběr automobilu • výběr trati • hra (zdroj: Series60.cz)

Autor: Darxun Games
Download (testovací verze)
Cena: 14,99 $

Martial Arts 3D 1.0

Pamatujete si ještě na počítačový fenomén zvaný Mortal Combat? Proč si něco podobného nepřipomenout i na mobilním telefonu? Ačkoli tato hra není standardně nabízena k vyzkoušení, nám se podařilo najít na internetu testovací verzi, takže se do tajů trojrozměrného mobilního boje můžete ponořit i vy. Přestože je dostupná verze značně ořezaná, je zjevné, že Martial Arts 3D se nezařadí mezi tuctovky.

   
Splash screen • hlavní menu • obrázky ze hry

Autor: Synergenix
Download (testovací verze)
Cena: 12,95 $

Quartz 2

Další pokračování úspěšné hry Quartz od společnosti Elements Interactive je zde. Stejně jako v prvním díle je hlavním úkolem hráče poskládat vedle sebe čtyři kameny stejné barvy. Tímto způsobem pak postupujte dále, až se zbavíte celého hracího pole. Oproti prvnímu dílu je do nové verze přidáno hned několik novinek. Mezi ty nejvýraznější patří možnost vícehráčského režimu, nové způsoby hry, lepší grafika nebo výborná hudební kulisa. Minimálně za vyzkoušení Quartz 2 určitě stojí.

   
Splash screen • hlavní menu • nastavení • hrací plocha

Autor: Elements Interactive (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 6,95 $

Smart Ball 1.0

Od rychlých prstů se pomalu přesuňme k trochu namáhavější hře. Úkolem hráče ve Smart Ball je dostat kuličku do správného otvoru. To se může jevit jako banální úkol a v několika prvních kolech to tak opravdu vypadá. S vyššími úrovněmi se však zvyšuje náročnost. U jednoho kola se pak dá strávit až čtvrt hodiny a stejně se vám nepodaří na jeho řešení přijít. Pokud tedy máte dlouhou chvíli, mohu vřele doporučit právě Smart Ball.

   
Hlavní menu • pokyny • obrázky ze hry

Autor: YewSoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 4,95 $

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 3230, Nokia 6681

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ivo Mareček, Ivo Mareček 18. 4. 2005 20:25:52
    Ale já přece nikoho neodsuzuji. Pouze tlumočím výsledky ankety, ve které...
  • .prd., .prd. 18. 4. 2005 20:08:35
    ten odstavec urazi cesky narod obecne. pokud si myslite ze jsem zlodej pak...
  • Ivo Mareček, Ivo Mareček 18. 4. 2005 16:51:50
    Milý pane, pan redaktor se mile rád přihlásí k tomu, že je Čech! Otazníkem...
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Dnes | Miksa Martin | 10

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení