Symbian: nové programy pro hudbu útočí

S hudebními programy se budeme setkávat čím dál častěji. Tento týden si představíme hned dvě nové aplikace pro práci s hudbou na mobilním telefonu. Dále představíme aplikaci pro ochranu soukromí na smartphonu a nástroj pro vzdálené ovládání prezentací.
Symbian: nové programy pro hudbu útočí

Nepřehlédněte

WMAPlus! 1.0

Hudba by mohla v budoucnu rozdělit uživatele symbianových mobilů na dva neslučitelné tábory. Jedni budou mobilní telefon využívat jako multifunkční zařízení, tedy i místo MP3 přehrávače, a druzí, kteří se spokojí jen s funkcemi pro telefonování a ostatní nechají na specializovaných přístrojích.

   
Splash screen • hlavní okno • podrobnosti o skladbě • nastavení

Pro první skupinu uživatelů nejsou standardní aplikace dodávané spolu s operačním systémem zrovna pohodlnou volbou. Především přehrávače hudby jsou stále dosti jednoduché a nenabízejí uživateli ani zdaleka takový komfort jako klasické samostatné MP3 přehrávače. Vylepšit tuto reputaci se pokouší program WMAPlus. Jak už název napovídá, hlavním tahákem aplikace je podpora přehrávání souborů Windows Media Audio s příponou WMA. WMAPlus ale zvládá nejen to. Bez problémů si poradí se soubory OGG, MP3, AAC, MP4; doplnit lze i podporu souborů M4U, MID nebo AMR.

Autor: Filamoon Workshop
Download (testovací verze)
Cena: 19,99 USD


Nové zajímavé programy

Nokia Music player

S novějšími Symbianovými smartphony už Nokia dodává zcela nový hudební přehrávač. Ačkoli jde o inovaci starší verze, žádné zásadní novinky aplikace Nokia Music player nepřináší. To, že Nokia uvolnila aplikaci Music, je spíše služba pro zákazníky, kteří, ať už omylem či se záměrem, aplikaci odinstalovali a nyní hledají instalační soubor pro její navrácení zpět. Více už se o Nokii Music zmiňovat nebudu; všechny potřebné informace najdete v samostatném článku.

    
Přehrávání souborů v apikaci Music • výběr hudby podle interpreta nebo alba •
můžete i vyhledávat stejně jako v telefonním seznamu

Autor: Nokia
Download
Cena: zdarma

Smart Guard Pro 3.00

O aplikaci Smart Guard jsme se v našem seriálu už zmiňovali. V minulém týdnu však byla uvolněna nová verze s pořadovým číslem tři, a tak si pojďme připomenout, co tento software dokáže. Smart Guard je v první řadě určen pro hlídání vašich osobních dat uložených v telefonu. Pomocí jednoduchého rozhraní si zaheslujete složky zpráv, kontakty, galerii včetně uložených souborů, historii hovorů, elektronickou mobilní peněženku nebo poznámky. K žádné z těchto položek se pak bez znalosti hesla nedostanete.

   
Volba hesla • hlavní okno • nastavení • seznam složek

Autor: Aims Migital Technovations Pvt. Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 39,99 USD

VoiceJukebox 1.0.1

Hudební doplňky mohou být různého charakteru. Od přehrávačů, přes všemožné rekordéry a záznamová zařízení po doplňkové ekvalizéry a syntetizátory přehrávané hudby. S hlasovým výběrem hudby jsme se ale ještě nesetkali. Ač to jeho cena nenaznačuje, funkce VoiceJukeboxu je jednoduchá. Při spuštění aplikace vyhledá všechny hudební skladby uložené na disku. Pak už se vás jen zeptá na to, jakou skladbu chcete momentálně přehrávat. Stačí s trochou anglického akcentu vyřknout název skladby nebo interpreta a během chvíle už se zaposloucháváte do vybraných rytmů.

   
Hlavní okno • lokální menu • seznam skladeb • nastavení

Autor: SmartVoice International Inc.
Download (testovací verze)
Cena: 18,99 USD

Wireless Presenter 1.0

S aplikacemi pro vzdálené ovládání prezentací pomocí mobilního telefonu jsme se už v některém z minulých dílů seriálu také setkali. Šlo sice také o komerční řešení, ale spíše jednoduššího rázu. Pokud to ale s touto možností ovládání prezentací myslíte vážně, je na čase poohlédnout se po profesionálnějším řešení. Jedním takovým by mohl být Wireless Presenter od společnosti Psiloc. Wireless Presenter funguje na podobném principu jako aplikace Psiloc Mobile Mouse ovládající kurzor počítačové myši směrovou klávesou či joystickem. Podrobnější informace o možnostech práce s prezentacemi hledejte na stránkách výrobce.


Ukázka programu

Autor: Psiloc Mobile Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 65 USD

Theft

Krádeži mobilního telefonu někdy zabráníte jen stěží. Můžete však zloději radost z tučného úlovku alespoň řádně znepříjemnit s pomocí aplikace Theft. Zjistí-li Theft, že byl mobilní telefon odcizen, začne nejen nepřetržitě zobrazovat informace o původním majiteli na displeji, dokonce vás i upozorní textovou zprávou na alternativní, předem definované číslo o tom, jaká SIM je právě v telefonu vložena. Podrobnější informace o aplikaci Theft najdete v naší bleskovce.

   
Hlavní okno • lokální menu • nastavení


Informace ze světa Symbianu

Vyzkoušeli jsme nové Nokie

Nokia minulý týden představila tři nové smartphony s operačním systémem Symbian. Měli jsme možnost vyzkoušet je na vlastní kůži a první dojmy jsme si samozřejmě nemohli nechat pro sebe. Společně se „živými“ fotografiemi je můžete najít zde. Do výběru jsme nezařadili manažerskou Nokii E70, jejíž distribuci firma v České republice do budoucna neplánuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia E60

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia E61

Kolik jazyků umíš

Jazyky jsou v dnešní době nepostradatelné. Pokud se vám nechce mechanicky učit spousty slovíček a jste příliš pohodlní na to, abyste nosili s sebou v kapse neustále překladový slovník, vyzkoušejte javovou mobilní aplikaci LiveDictionary.

    
Hlavní obrazovka • lokální menu • nastavení • ukázka aplikace


Vytrženo z diskuse

Symbian a elektronické knihy
Vase zkusenosti a postrehy s Nokii 6670
Obrázek na displeji 6681

Diskuze (8) Další článek: Už vím, jak pracuje navigační systém GPS

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E61i, Program


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80