Symbian S60: další užitečné programy od Nokie

Vylepšete si prohlížeč obrázků v mobilu. Používáte sítě peer-to-peer? Měli bychom pro vás jeden klient zdarma. Nokia N90 se již brzy objeví na pultech a proto se začaly objevovat nové aplikace pro displej s větším rozlišení. Nakonec jedna povedená adventura.
Symbian S60: další užitečné programy od Nokie

Připravit, N90 se blíží

Nokia N90 už se pomalu chystá na prodejní pulty, a tak jí výrobce připravuje co nejpevnější půdu pod nohama. Minulý týden se proto na webových stránkách Nokie objevily programy plně využívající potenciál vysokého rozlišení telefonu. Jde o následující aplikace:

  • Quickoffice – prohlížeč souborů kancelářských aplikací
  • Nokia Push to talk – klient pro službu Push to talk
  • CardDeck – soubor karetních her

Protože Nokia svůj nový model ještě k oficiálnímu testování neposlala, jedinou možností bylo vyzkoušet aplikace na standardní Series 60. Nakonec se ale žádné velké problémy s kompatibilitou nekonaly a aplikace šlapaly naprosto bez problémů. Čtečku souborů sady Microsoft Office nebo soubor jednoduchých karetních her si tak zahrajete i na svých starších symbianových smartphonech.

   
Nástroje sady QuickOffice • Quickword • seznam her CardDeck • ukázka hry

Autor: Nokia (stránky aplikací)
Download (QuickOffice, Push to talk)
Download (CardDeck)
Cena: zdarma

Nová verze Nokia PC Suite

V minulých dnech se konečně dočkali všichni uživatelé symbianových smartphonů, kterým už psaní textovek na miniaturní klávesnici telefonu nevyhovuje. Nokia na svých stránkách zpřístupnila novou verzi balíčku pro správu mobilního telefonu Nokia PC Suite. Podrobnější informace o novinkách najdete v naší bleskovce. Kromě zmiňovaných aktualizací je zde ještě jedna příjemná inovace – možnost přistupovat ke složkám se zprávami a kontakty přímo z Průzkumníka systému Windows.

  
Základní rozhraní • nastavení přenosu souborů • editace SMS

Kupte si smartphone

Pokud se rozhodujete upgradovat nebo si koupit svůj první nový smartphone, měli byste zbystřit. V minulém týdnu totiž operátoři představili své ceníky na měsíc červenec. A opravdu je na co se dívat. Ačkoli jsou ceny v běžných internetových obchodech nižší, co se symbianů týče, výrazně se změnily, v pozitivním slova smyslu, především ceníky Eurotelu. Proto pokud už se těšíte na svůj nový smartphone, zkontrolujte nejvýhodnější nabídku a objednávejte, dokud jsou ještě na skladě.

Nejlepší plošinovky

Nechcete se v těchto deštivých dnech nudit doma? Proč si nezahrát nějakou mobilní hru? Stačí si na mobilní telefon pořídit některou z recenzovaných plošinovek a nuda bude pryč. Vybrali jsme dvě javové, dvě symbianové a dvě hry pro herní konzole Nokia N-Gage.

ZScreenCapture 0.97

Budete-li chtít někde prezentovat displeje svého mobilního telefonu, budete potřebovat program, který jejich obsah dokáže zachytit. Proč ale za takový software platit, když jej můžete mít zcela zdarma? Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci ZScreenCapture. Funkčně sice není nijak na výši, ale základní dovednosti ovládá bez problémů. Obrázky mohou být ukládány do souborů typu BMP, PNG, MBM a také JPG. U JPG je navíc možné nastavení kvality snímku. Nemůže chybět ani výběr paměti pro ukládání. Stačí zvolit médium a program si už automaticky vytvoří ukládací složku.

   
Ikona v menu • ukládání do JPG (i s nastavením kvality) • ukládání do BMP • složka se screeny

Autor: ZenithCore
Download
Cena: zdarma

Symella 1.0

Peer-to-peer sítě jsou dnes jednou z nejproblematičtějších oblastí počítačové branže. Oficiálně jsou sice využívány k jednoduššímu stahování updatů a instalačních balíčků volně šiřitelných programů, ale téměř každému je jasné, že není v lidských silách udržet na síti pouze legální obsah. Pokud máte neomezené připojení k internetu přes mobil a počítač doma, nezoufejte. Symella je klient sítě Gnutella pro symbianové smartphony. Vzhledem k omezené velikosti paměťové karty je možné ze sítě pouze stahovat. Podmínkou tedy není žádný minimální sdílený limit. Celá aplikace je navíc dodávána zdarma včetně zdrojových kódů.

   
Lokální menu • nastavení • seznam připojení • vyhledávání

Autor: Imre Kelényi, Balázs Molnár
Download
Cena: zdarma

ADnota album 3.0.3

Prohlížeč obrázků je standardní součástí systému telefonu. Protože jsou jeho možnosti značně omezené, alternativním klientem by mohla být právě aplikace ADnota album. Dokáže obrázky nejen přehledně zobrazit pro jednodušší prohlížení, ale také je přehledně třídit podle nejrůznějších položek a informací. Ke každému obrázku si můžete přidat hlasový záznam a podle něj potom vyhledávat. ADnota album navíc dokáže spolupracovat s GPS přijímačem připojeným přes Bluetooth. V okamžiku vyfocení snímku do něj tedy přidá i informace o aktuální pozici. Také podle těchto informací lze vyhledávat. Testovací verze poskytuje všechny možnosti programu po dobu čtrnácti dnů.

   
Tvorba náhledů • nastavení • zobrazení v mřížce • podrobnosti o snímku

Autor: adnota
Download (testovací verze)
Cena: 23,90 USD

Astro Quest: Unlicensed Surgery 1.0

Další adventura z dílny vývojářské společnosti MagiXoft. Tentokrát nás autoři zavedou do prostředí temného vesmíru. Hlavní hrdina Robert Stark, pilot kosmické lodi, řeší problémové situace, které vznikají nečekaně po přistání na jedné z orbitálních stanic. Kvalitu her od MagiXoftu dokazuje i úspěch předchozí adventury Magic's Quest II: The Dream. Pokud vám tedy angličtina není cizí a rádi do hraní her trochu zapojíte mozkové závity, není důvod, proč Astro Quest: Unlicensed Surgery nevyzkoušet.

   
Splash screen • úvodní pokyny • ukázky ze hry

Autor: MagiXoft (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 11,95 USD

Diskuze (3) Další článek: Jaké telefony se vyplatí koupit? Hledáme nejlepší poměr cena/výkon

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia N90, Nokia N-Gage, Seznam her, Program, Příjemná inovace, Základní dovednost


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80