Symbian S60: další vynikající instant messenger

RSS kanály jsou dnes běžným prostředkem sledování obsahu webů. Jednoduše je můžete využívat i na mobilních telefonech. Víte, že digitální televize už je dostupná i pro smartphony? Přehled o aplikacích a procesech můžete mít jednoduše a hlavně zdarma i ve svém mobilu.
Symbian S60: další vynikající instant messenger

Nepřehlédněte

VeriChat 1.00b

Pokud již nějakou dobu patříte mezi šťastné uživatele telefonu s operačním systémem Symbian Series 60, pak vám jistě nedávno neunikla informace o zpoplatnění jednoho z nejlepších programů pro rychlé posílání zpráv, aplikace Agile Messenger. Pokud už ale máte platit, proč se nejdříve neporozhlédnout, zda se nevyplatí raději investovat na jiném místě.

   
VeriChat: výběr protokolu • seznam kontaktů • lokální menu • možnosti práce s kontakty

Šikovnou alternativou k Agile Messengeru by mohla být právě aplikace VeriChat. VeriChat podporuje čtyři nejznámější komunikační protokoly MSN, Yahoo, AIM a samozřejmě také ICQ. Online můžete být samozřejmě na všech protokolech zároveň. K největším kladům aplikace patří nejen jednoduché uživatelské prostředí s možností použití grafických emotikonů při psaní zprávy, ale také funkce pro odesílání souborů nebo předdefinové zprávy, které odesíláte často v nejrůznějších situacích.

   
S češtinou si příliš nerozumí • emotikony • předdefinované odpovědi • ukázka datové náročnosti

Komunikace je velice jednoduchá. V seznamu online kontaktů stačí kliknout na vybranou osobu a ihned můžete začít psát. Ve spodní části okna se zobrazuje vámi psaný text, v horní polovině pak průběh konverzace. Aplikace si bohužel zatím nedokáže poradit s českými diakritickými znaménky, ale i tento nedostatek se dá prozatím obejít tak, že budete psát cesky. VeriChat můžeme pochválit za velmi nízkou náročnost na přenášená data.

Autor: PDAapps (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 USD


Nové zajímavé programy

Resco News 1.10

Příjem nejnovějších aktualit pomocí RSS kanálů je velice populární. Prakticky každý server dnes své novinky distribuuje pomocí RSS. Resco News je díky rychlý a také méně datově náročný způsob, jak sledovat nejaktuálnější dění a aktuality pohodlně na displeji mobilního telefonu. Mimo RSS kanálů, které lze do programu jednoduše přidat, najdete několik předem definovaných kanálů přímo v Resco News. Jde především o kanály zpravodajských serverů CNN, BBC nebo Reuters. Resco News také nabízí spoustu možností práce se zprávami včetně jejich exportu nebo odesílání dále přes Bluetooth nebo e-mailem.

   
Předdefinované zdroje • přidání nového zdroje • seznam zpráv • detailní zobrazení článku

Autor: Resco.net
Download (testovací verze)
Cena: 11,95 USD

ContaStick 1.1

Pokud máte v telefonním seznamu spoustu položek, může se vyhledávání mezi nimi stát velice nepraktické. Pro tento případ vytvořila vývojářská skupina n-e-ware jednoduchou utilitu pro rychlé vyhledávání v seznamu a pohodlnou práci s kontakty. ContaStick se ovládá výhradně joystickem nebo kurzorovými klávesami mobilního telefonu. Postupně jsou vybírána písmena, s jejichž pomocí se díky správnému sledu rychle dopracujete k požadovanému kontaktu. Pak už stačí jen vybrat, co vlastně s položkou zamýšlíte a stisknout příslušný směr kurzorového tlačítka. ContaStick je hlavně rychlým pomocníkem pro situace, kdy se vám vyhledávání v samotném seznamu zdá až příliš zdlouhavé.

   
Postupný výběr • lokální menu

Autor: n-e-ware
Download (testovací verze)
Cena: 7,95 USD

TaskSpy 0.96

TaskSpy je většině uživatelů, kteří se o svůj mobilní telefon zajímají trochu více, již notoricky známou aplikací. Poskytuje nejdůležitější informace o běžících procesech a programech, instalovaných aplikacích, zatížení procesoru a dalších položek úzce spjatých s chodem operačního systému Symbian. S pomocí TaskSpy můžete snadno odhalit nežádoucí programy nebo procesy, které zatěžují baterii a zpomalují telefon. Z jednoho místa lze tyto aplikace zavírat a odstraňovat.

   
Seznam běžících procesů • instalované aplikace • informace o systému • nastavení

Autor: PushL.com
Download
Cena: zdarma

TimeTool 1.4

Jak už název samotné aplikace napovídá, půjde v tomto případě o čas. TimeTool je univerzálním nástrojem pro nejrůznější možnosti práce s časem. V jediné aplikaci tak získáte jednoduchou minutku s odpočítáváním nastavené doby, upozorňovač na události, budík s možností nastavení melodie a stopky pro měření časů nejen při sportovních soutěžích. Součástí aplikace TimeTool je i sada zvukových znamení, které pak lze přímo z aplikace jednoduše použít pro nejrůznější situace. Chcete, aby vás každé ráno budil příjemný hlas mladé sympatické slečny? Stačí si trochu pohrát s nastavením.

   
Hlavní obrazovka • seznam naplánovaných upozornění • minutka • nastavení

Autor: TimeTool Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD


Novinky ve světě Symbianu

Nokia N91 s iTunes?

Plánovaná hudební lahůdka z nejmodernější N-Series mobilních telefonů Nokia by se mohla stát velkým lákadlem nejen pro hudební technoidy, ale také pro společnosti angažující se v hudebním průmyslu. Zatímco služba iTunes se už pomalu objevuje v mobilních Motorolách, ostatní výrobci s podobnými novinkami vyčkávají. Podle finského listu Taloussanomat by měla být právě zmiňovaná Nokia N91 službou iTunes jako první z Nokií vybavena také. Tuto informaci však prakticky v zápětí dementovalo oficiální prohlášení Nokie s tím, že žádná taková služba zatím není v přípravě. Zároveň však byla vyslovena myšlenka, že pokud by nebyli samotní zákazníci nějak zásadně omezováni autorskými právy na hudební skladby, mohlo by ke spolupráci mezi Nokií a společností Apple Computers klidně dojít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip do diskuse: Využili byste možnost stahování placených hudebních skladeb přímo do mobilního telefonu?

Budoucnost je digitální

„Budoucnost televize je v našich rukou.“ Přesně tímto sloganem můžeme charakterizovat počin, který prezentovaly v Kuala-Lumpur společnosti Astro (jeden z předních malajských mobilních operátorů), Maxis Communications Berhad (přední světový mobilní operátor) a finská Nokia. Jde o vůbec první Digital Video Broadcasting – Handheld (DVB-H) vysílání na světě. A co vůbec jde? DVB-H je nový standard digitální televize pro mobilní zařízení. Zatímco u nás se proces digitalizace teprve připravuje, v Asii je digitální televize už oblíbeným druhem interaktivní zábavy a DVB-H tuto cestu jistě nemalým podílem podpoří. Podrobnější informace o digitální televizi v mobilním telefonu hledejte na speciálních webových stránkách, které za tímto účelem vytvořila společnost Nokia.


Vytrženo z diskuse

Jake hry hrajete na SX1?
Co byste změnili na současných smartphonech Series 60?
M75 + symbian

Ačkoli se poslední téma může zdát trochu jako banalita, nikdo není dokonalý a správnými otázkami a odpověďmi se této dokonalosti můžeme alespoň přiblížit. Proto se nemusíte bát položit v diskuzním fóru jakýkoliv dotaz. Ostatní uživatelé vám vždy rádi pomohou a vyjdou vstříc. Stačí jen překonat obavy.

Diskuze (9) Další článek: Vycházejí zářijové Mobility: 100 stran a velký přehled parametrů

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Messenger, Symbian, Nokia N91, Nokia N91 8GB, Současný smartphone

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20