Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Na světě je další multimediální přehrávač dostupný zcela zdarma. Chcete univerzální editor pro jednoduché a rychlé psaní textů přímo na mobilním telefonu? Nabídneme také kapesní verze dvou oblíbených her. A nejen to...
Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Nokia N90 ještě jednou

Informace o recenzi špičkové Nokie N90 jsme přinesli již v minulém vydání našeho seriálu. Nokia N90 je opravdu povedený kousek, a proto jsme využili každé volné chvilky k tomu, abychom otestovali jeho schopnosti a dovednosti. Nejdříve přišla studená sprcha – světe div se, ale nová N90 neumí vibrační vyzvánění. Že by málo místa? Následně přišel na řadu podrobný test fotomožností. Ve srovnání s klasickým digitálním fotoaparátem si Nokia vedla více než dobře. Ihned poté přišlo na řadu srovnání se špičkovými mobilními konkurenty Sony Ericssonem W800i a K750i, které si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Pokud se vám Nokia N90 líbí, ale finanční možnosti vám její koupi nedovolují, můžete telefon získat v soutěži Můj mobil

Zpoplatněný Agile Messenger

Další nepříjemnou zprávu přinesla společnost Agile Mobile. Zveřejnila totiž tiskovou zprávu, v níž informuje o plánovaném zpoplatnění používání aplikace Agile Messenger. Podle informací se budou poplatky stát od státu lišit a jejich placení bude přímo vázáno na konkrétního operátora. Podrobnější informace zatím společnost nevydala, takže můžeme jen hádat, jaká nakonec přijde realita.

   
Contact list • volba statusu • nastavení při příchodu nové zprávy • zobrazení historie

Vydrží silná dvojka?

Server ARCchart.com zveřejnil zprávu o možnosti přechodu mobilních telefonů Nokia k operačnímu systému Linux. Těchto dohadů se rázem chytla veřejnost celého světa a dokonce i v Česku se rozproudily vášnivé diskuse. Rozhodli jsme se proto sebrat dostupné údaje, vše poskládat dohromady a zveřejnit náš vlastní pohled na celý problém. A výsledek? Podle našich dohadů nemá Nokia jediný důvod Symbian opouštět a pokud ano, rozhodně by to nebyl tolik ziskový krok, jak se mnozí domnívají. Nu, posuďte sami.

PhoneLock 1.0.1

Zapomněli jste telefon doma a nechcete, aby se vám někdo přehraboval v jeho obsahu nebo z něj uskutečňoval odchozí hovory? Ideálním řešením je v tomto případě aplikace PhoneLock. Nejenže dokáže telefon zamykat a odemykat pomocí družicového navigačního systému GPS, ale jednou textovou zprávou zaslanou na číslo mobilního telefonu se postaráte o jeho zablokování až do doby, než se znovu vrátíte domů a zadáte bezpečnostní kód. Už nikdy se tak nemusíte obávat o svá soukromá data v telefonu.

  
Hlavní menu • nastavení programu • nastavení bezpečnosti

Autor: SysOpen Digia
Download (testovací verze)
Cena: 19,45 USD

FIVN Player 2.0

Kvalita hudby z mobilního telefonu už je v dnešní době jedním z hlavních hledisek při koupi nového modelu. Pro přehrávání hudby je však třeba správné aplikace. Hudební programy jsou dnes už jednou z mála kategorií, kde je stále možné najít software dodávaný zdarma bez jakýchkoliv poplatků. Výjimkou není ani FIVN Player. Jde o jednoduchý nástroj podporující nejpoužívanější mobilní multimediální formáty aac, amr, mp3, mp4 a wav. Ani v tomto případě bohužel ze svého telefonu stereo zvuk nedostanete – kvalita přehrávaných skladeb je však velice dobrá.

   
Hlavní obrazovka • lokální menu • nastavení • výběr formátů

Autor: Loc Nguyen
Download
Cena: zdarma

Maxinote 1.10

Stěžujete si stále na to, že není možné do žádné aplikace uložit často používaná slova psaná do textovek a poznámek pro jejich další použití? Teď už nemusíte. Program Maxinote je univerzální textový editor pro jednoduchou tvorbu nejen poznámek, ale také textových a multimediálních zpráv, e-mailů, záznamů v kalendáři a dalších. Výhodou je možnost definovat často používaná slovní spojení, jednoduše vkládat emotikony a další. Možností, které Maxinote nabízí je nespočet. Stačí si jen najít to správné využití.

   
Klasické zobrazení • zobrazení na celou obrazovku • lokální menu • možnosti odeslání textu

Autor: Mobystar (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD

Bowling Master 1.0

Zatímco v Americe už jde o pravidelnou zábavu lidí během pátečních večerů, v České republice je bowling zatím stále ne příliš tradičním sportem. I přesto se ale u nás setkává s velkými sympatiemi hráčů. Pokud nechcete vyhazovat velké peníze za každou návštěvu bowlingové herny, můžete si díky mobilnímu telefonu dopřát tuto zábavnou hru prakticky kdykoliv a kdekoliv. Stačí jen stáhnout a nainstalovat Bowling Master a hra může začít.

   
Hlavní menu • prostředí hry • výběr prostředí

Autor: Mobirate (stránka programu)
Download (testovací verze)
Cena: 5 USD

Checkers Challenge 1.0

Dáma, anglicky Checkers, je v Česku hned po hře v šachy druhou nejoblíbenější stolní hrou. Díky vývojářům ze známé herní společnosti Absolutist.com si můžete dámu kdekoliv a kdykoliv zahrát, aniž byste potřebovali vedle sebe protivníka. Pokud znáte pravidla, pak je hra jednoduchou záležitostí. Checkers Challenge neobsahuje žádné složité nastavování, takže si s jeho ovládáním poradí opravdu téměř každý. Jednoduchost hry na druhou stranu vyvažuje výborná grafika.

   
Hrací plocha • hlavní menu • nastavení • informace o programu

Autor: Absolutist.com
Download (testovací verze)
Cena: 16,95 USD

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, SMS, Symbian, Nokia N90, Celý problém, Studená sprcha, Telefon, Páteční večer

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

Dnes | Pospíšil Aleš | 44

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33