Symbian S60: konečně pořádný diktafon

Na jednominutové omezení hlasového záznamu můžete v klidu zapomenout. Vytvořit si vlastní grafické téma není nic složitého s pomocí nového Nokia Theme Studia. Abyste se však mohli se svými výtvory pochlubit ostatním, budete potřebovat nástroj pro ukládání obrazovek. Dnes bychom tu měli jeden zdarma.
Symbian S60: konečně pořádný diktafon

Best Screen Snap 1.01

Pokud si na internetu vedete svůj blog a chtěli jste se někdy pochlubit s vybavením svého symbianového smartphonu, potřebovali jste aplikaci na snímání obrazovek. Právě v této kategorii najdete vůbec nejvíc freewarových aplikací. Stačí si vzpomenou například na konkurenční Screenshot.

   
Hlavní menu • nastavení zkratky • výběr grafického formátu • akce

Best Screen Snap je tedy dalším programem na seznamu. Ve srovnání s ostatními konkurenty nabízí širší možnosti nastavení. Vybrat si můžete ze třinácti klávesových zkratek, které zahajují snímání displeje, dvou různých grafických formátů s pěti stupni nastavení kvality nebo z pěti různých akcí po „vyfocení“ obrazovky. Zvolit si samozřejmě můžete i používanou paměť a název složky resp. ukládaných souborů.

Autor: Smartphoneware
Download
Cena: zdarma

ALON MP3 Dictaphone 1.00

ALON MP3 Dictaphone je vůbec jeden z prvních diktafonů pro smartphony S60, který dokáže ukládat nahrávky do formátu MP3. Nemusíte tak už být omezeni jen jednominutovým intervalem pro záznam hlasu prostřednictvím standardního nástroje, ale délka vašich záznamů bude závislá pouze na kapacitě paměťových médií.

   
Záznam • přehrávání • ekvalizér

Kromě nahrávání do formátu MP3 (pět stupňů kvality) umí ALON MP3 Dictaphone zaznamenávat i do formátu WAV (čtyři stupně kvality). K dispozici je také ekvalizér, s jehož pomocí si kvalitu a úroveň zvuku upravíte podle svých požadavků. Aby bylo ovládání co možná nejjednodušší, můžete si v nastavení programu nadefinovat vlastní klávesové zkratky pro jednotlivé akce.

   
Kontextové menu • nastavení • výběr formátu • klávesové zkratky

Autor: ALONsoftware
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 USD

ALON MP3 Player 1.15

Ze stejné dílny jako ALON MP3 Dictaphone pochází i nástroj pro přehrávání hudebních souborů ALON MP3 Player. Na první pohled byste aplikace MP3 Dictaphone a MP3 Player od sebe jen těžko rozeznávali. I MP3 Player nabízí široké možnosti nastavení, tvorbu seznamů skladeb, obsahuje grafický ekvalizér pro úpravu vlastností zvuku nebo systém pro usnadnění práce pomocí vlastních klávesových zkratek.

Autor: ALONsoftware
Download (testovací verze)
Cena: 18,95 USD

Nokia Theme Studio 3.0 for Symbian OS

Spousta uživatelů si svoje symbianové smartphony vylepšuje nejen zvenčí, ale také uvnitř. Základním nástrojem pro vylepšování je pak aplikace Nokia Theme Studio, s jejíž pomocí si můžete jednoduše vytvářet svoje vlastní témata uživatelského prostředí a integrovaných aplikací v operačním systému Symbian. Hlavní inovací verze 3.0 je podpora novinek prostředí S60 3rd Edition jako je např. možnost použití animovaných efektů. Podrobnější informace o možnostech aplikace Nokia Theme Studio 3.0 for Symbian OS najdete na stránkách Forum Nokia.

Tip: Několik rad pro správnou tvorbu grafických témat najdete v dřívějším článku zde na MobilManii.

Autor: Nokia
Download
Cena: zdarma

The World Factbook 2.6

Existuje spousta možností, jak se zabavit mobilním telefonem během dlouhé chvíle. Jednou z nich je nepochybně i samovzdělávání. Pokud si chcete rozšířit svoje znalosti z geografie nebo se třeba jen dovědět více informací o zemi, do níž se chystáte na dovolenou nebo služební cestu, vyzkoušejte aplikaci The World Factbook. Kromě základních údajů, jako jsou mapy, počty obyvatel, nebo geografická členitost, se můžete dovědět více informací o historii a ekonomice země, platidlech apod.

Autor: jDictionary-mobile
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 USD

GSM-Tracker 1.005

Informace o počtu obyvatel vám ale nebudou moc platné, když se někde ztratíte. K tomu, abyste se znovu našli, poslouží aplikace GSM-Tracker. Po spuštění vám zobrazí základní informace o tom, jakou síť využíváte a v jaké buňce se momentálně nacházíte. Protože vám tyto informace asi mnoho neřeknou, můžete všechny údaje odeslat pomocí internetu na server společnosti exoSyphen Studios. Jako výsledek se vám vrátí nejen geografická poloha, ale i podrobnější informace o blízkém okolí místa, kde se právě nacházíte. Pokud není zeměpisná poloha buňky uložena v databázi, pak můžete být nápomocni ostatním uživatelům a potřebné údaje uložit sami.

Tip: aplikace MobiGPS nabízí podobné funkce, navíc je ale zdarma a polohu ukáže na mapě České republiky. Více zde.

Autor: exoSyphen Studios
Download (testovací verze)
Cena: 0,99 USD

Minute Beep 1.2

Šetřit na hovorném se dá mnoha různými způsoby. Někdo si vybírá známé podle používaného operátora, někdo komunikuje s ostatními jen pomocí levnějších textových zpráv a někdo si zase pořídí do svého telefonu aplikaci, která mu šetřit pomáhá. Jednou z nich je Minute Beep – nástroj, který vás upozorní, že uplynula další minuta hovoru.

Autor: Igor Dontsov
Download (testovací verze)
Cena: 5,25 USD


Kdo si hraje...

ChaseHQ2Evo 1.0

Hry v trojrozměrném prostředí se stávají v mobilních telefonech čím dál populárnějšími. Jednou z dalších na stále rostoucím seznamu je ChaseHQ2Evo, klasická automobilová honička za co nejlepším časem. Stejně jako počítačoví bráškové, ChaseHQ2Evo nabízí možnost výběru několika automobilů, několika pohledů kamery nebo různé profily trati. Vývojáři aplikace se v oficiálních tiskových zprávách chlubí především detailní propracovaností zvukových efektů, díky nimž můžete slyšet i vodu tekoucí v okolí trati.

Autor: TouchTao
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

Diskuze (10) Další článek: Motorola L6: žiletka za pár šupů (test)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Diktafon, Chase


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34