Symbian S60: nenechte se rušit

Obtěžují vás „prozváněči“ nebo nežádané SMS? Nepřejete si, aby se vám jistí lidé mohli dovolat? Dnes vám představíme aplikace, které tento problém dokonale (a účinně) vyřeší. A abychom nezapomněli na naše čtenářky, v dnešním přehledu je jedna aplikace jen a jen pro ně.
Symbian S60: nenechte se rušit

BlackBaller

Rozsahem funkcí se program BlackBaller řadí na pomyslné první místo. Jako jediný z dnes uváděných totiž umí zablokovat jak příchozí hovory, tak i zprávy SMS nebo MMS. Veškeré nastavení případného blokování se odvíjí od seznamů uživatelů a telefonních čísel – tzv. listů. Těch jsou dva hlavní typy – black list (v něm uvedení uživatelé se vám nedovolají, ozve se jim pouze obsazovací tón) a white list (nedovolá se vám nikdo krom uživatelů v něm uvedených).

   
Splash screen • seznamy • práce s blacklistem

Jména v seznamech můžete kombinovat. V jednom tak mohou být ti, od kterých si nepřejete dostávat zprávy SMS a v druhém ti, od nichž jsou nežádoucí hlasové hovory. Trochu nešťastné je, že pokud v jednom z nich určitou volbu zapnete, v druhém se automaticky vypne. Nemůžete tak mít například dva seznamy, kde v jednom by byli uživatelé plně blokovaní co se volání a zpráv týče a v druhém například uživatelé, se kterými si nepřejete mluvit, ale psát vám mohou. Tuto část bohužel autoři poněkud nedořešili. Nechybí ani přehled odmítnutých hovorů a zpráv SMS či MMS. U těch si dokonce můžete zvolit, zda si přejete nechat zaznít oznamovací tón či je jen necháte potichu mizet v propadlišti dějin. Zajímavostí je pak tzv. pokročilý senzor blokování, který sleduje hovory a pokud dojde k názoru, že vás volající např. pouze prozvání, okamžitě nabídne jeho číslo k přidání do blacklistu. Nezanedbatelnou výhodou jistě je i existence české lokalizace.

Autoři: KillerMobile
Download testovací verze
Cena: 10 USD

Best Blacklist

Narozdíl od výše uvedeného konkurenta, tato aplikace slouží pouze k automatickému filtrování hovorů. I zde se setkáte s whitelisty a blacklisty a i zde je můžete podle svého gusta kombinovat. Oproti BlackBalleru přibylo i několik nových a užitečných voleb. U zamítnutých hovorů již nejste odkázáni pouze na klasický obsazovací tón. Aplikace umí odmítnutému volajícímu automaticky odeslat textovou zprávu s předem připraveným vysvětlením, proč že to s ním právě nemůžete mluvit. V kombinaci s možností konfigurace různých blacklistů či whitelistů se jedná o velmi elegantní řešení – „prozváněči“ uslyší pouze oznamovací tón, zatímco vaše VIP kontakty budou automaticky informovány textovou zprávou. Druhé a podstatné vylepšení je tzv. scheduler – zde si můžete nastavit, kdy se mají jednotlivé blacklisty či whitelisty zapínat. Jak se vám líbí představa, že v noci se vám dovolá pouze vaše rodina a nejbližší známí, zatímco všechny ostatní bude telefon odmítat?

  
Seznamy • scheduler • nastavení

Autoři: SmartphoneWare
Download testovací verze
Cena: 9,95 USD

Best SpamKiller

Program od téže firmy jako Best Blacklist tuto aplikaci funkčně doplňuje – slouží k blokování nevyžádaných SMS zpráv. I zde se setkáte s blacklisty a whitelisty. Oproti BlackBalleru však nemáte možnost pouhé blokace určitého uživatele, ale i filtrování podle textu zprávy. Program si zkrátka příchozí textovku „přečte“ a pokud v ní najde výraz, který se vám nelíbí, bez jakýchkoliv dalších upozornění ji přesune do logu. Tam si ji také můžete případně později přečíst. Jednoduché a efektivní.

  
Přehled filtrů • lokální menu • editace filtru

Autoři: SmartphoneWare
Download testovací verze
Cena: 9,95 USD

SMS Spam Manager

Další program, sloužící k filtrování příchozích SMS. Svými možnostmi nastavení však hravě překonává všechny předchozí. Hned v hlavním menu najdete několik módů – přijímat všechny SMS, všechny SMS automaticky zablokovat, přijímat SMS pouze od lidí ve vašem telefonním seznamu či blokovat SMS podle nastavení v blacklistu. Zde přichází opět na řadu filtrování podle telefonního čísla či textu, zvláštností pak je možnost blokovat SMS podle telefonní předvolby. Nechcete zprávy od dotěrných příbuzných z Německa? Proč si klidně nevyřadit z přijatých zpráv celé Německo? Zprávy opět končí v tzv. logu. SMS Spam Manager je však jako jediný umí vrátit zpět tam, kde měly být původně – do tzv. Inboxu, či chcete-li do adresáře zpráv. Vkusně také vypadají průhledné informační ikonky programu, umístěné v pravém horním rohu displeje, kde se běžně objevuje označení nově přijaté zprávy. S touto aplikací pro vás již nikdy nevyžádané zprávy nebudou problém.

   
Hlavní okno • nastavení aktivního módu • log • ikonka na pohotovostním displeji

Autoři: WebGate
Download testovací verze
Cena: 9,90 USD

Woman Calendar

Poslední dnešní aplikace neslouží k filtrování hovorů ani SMS zpráv. Woman Calendar může něžnému pohlaví pomoci proti otěhotnění (případně právě naopak) či pomoci předejít zdravotním potížím. Jedná se o skutečný ženský kalendář se vším všudy – můžete si v něm zaznamenávat průběh menstruace, počet dní menstruace, kdy nastal první den, individuální poznámky, návštěvy u lékaře atd. Program všechny získané údaje hodnotí a dokáže tak spočítat dny s největší (či nejmenší) pravděpodobností otěhotnění i dny, kdy by se měla vyskytnout další menstruace. Aby se k vašim citlivým údajům nikdo nedostal, obsah programu je možné ochránit heslem.

 
Kalendář s vyznačenými dny • lokální menu

Autoři: LevelUP Software
Download testovací verze
Cena: 9,95 USD

Diskuze (21) Další článek: Přechodové tarify: levná cesta z předplacenky na paušál

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Počet dní, Podstatné vylepšení, Něžné pohlaví, Obsazovací tón, Rušit


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21