Symbian S60: nosit noviny v mobilu

Nosit při sobě papírové časopisy dnes už není to pravé, mobilní telefony jsou přeci jenom mnohem skladnější. Zvláště, pokud si můžete vybrat z řady časopisů podle svého přání. A dnes také velmi potěšíme pamětníky starých her.
Symbian S60: nosit noviny v mobilu

Mobile magazines - Mobizines

Pokud vás nudí prohlížet jednotlivé internetové magazíny pomocí vestavěného prohlížeče v mobilním telefonu, nyní si je díky aplikaci Mobizines můžete vybrat přesně podle svého gusta a mít je všechny pěkně na jednom místě. K dispozici je 17 periodik, od zpravodajského BBC, přes magazíny o mobilních přístrojích a gadgetech až po lifestylové publikace.

Ty, které si vyberete, se začnou automaticky pravidelně stahovat pomocí internetového připojení do prostředí aplikace. Jedno nové vydání každého z elektronických časopisů má zhruba 70 kB. Některé jsou k dispozici zdarma, pro jiné si už budete muset pořídit registraci. Zvláštní pochvalu si zaslouží grafické zpracování aplikace a intuitivní a přehledné ovládání. Například úvodní animace oznamující nové vydání BBC připomíná televizní znělku.

Pokud vás některý magazín omrzí, můžete jeho aktualizace pozastavit, případně jej celý zrušit. Pochybnosti však ve mně vzbuzuje způsob, jakým se aplikace pravděpodobně dozvídá o nových aktualizacích. Ihned po instalaci je totiž bez předchozího upozornění! odeslána na jakýsi server SMS zpráva obsahující např. IMEI vašeho telefonu, nemluvě o tom, že se logicky také dozví vaše telefonní číslo. Předpokládám tedy, že tento server odesílá zpět zprávy, které upozorňují na nová vydání. Zda to tak skutečně je se však můžeme pouze dohadovat, autoři o tomto mlčí. Jedno je však jisté, odeslání SMS zprávy s informacemi o vašem telefonu, byť se samotná aplikace snaží tvářit velice seriózně, vzbuzuje přinejmenším pochybnosti. Malým uklidněním může být fakt, že na aplikaci nereagují antivirové programy.

Autoři: Refresh Mobile
Download
testovací verze
Cena: 4,95 USD

Omai Protect

S bezpečnostními aplikacemi se poslední dobou roztrhl pytel. Omai Protect je další z této stále rostoucí řady. Nabízí standardní funkce jako je možnost uzamknutí telefonu kódem po určitém časovém prodlení a odeslání informační SMS na předem nastavená čísla, dojde-li k záměně karty SIM. Stejně tak je možné vyvolat uzamknutí vašeho telefonu pomocí speciální SMS zprávy, odeslané na číslo vašeho telefonního přístroje z předem nastaveného „spřáteleného“ čísla. Vzhledem k množství nabízených funkcí se mi však zdá cena nepřiměřeně vysoká.

   

Autoři: Omaitek
Download
testovací verze
Cena: 15,99 USD

eBook Mobile

Aplikace eBook Mobile, jak název napovídá, slouží ke čtení elektronických knih na displeji chytrého telefonu. Neoplývá žádnými nadstandardními funkcemi, zvolit si však můžete velikost a barvu písma a orientaci textu na obrazovce telefonu (na výšku či na šířku). Bohužel, nepodporuje češtinu, takže tato zmínka o něm je zde spíše proto, abychom našim čtenářům ušetřili čas. Doufejme ale, že se jednou podpory naší mateřštiny dočkáme, aplikace používá velmi dobře čitelný a příjemný font a pokud si rádi počtete v angličtině, rozhodně ji můžete zkusit.

   

Autoři: m-internet
Download
testovací verze
Cena: 20 USD

SymStart

Tento program se chová podobně jako složka „Po spuštění“ ve Windows. V přehledném seznamu nainstalovaných aplikací si vyberete ty, které si budete přát spustit okamžitě po novém startu/restartu telefonu. Občas jsem se ale setkal s tím, že se zvolená aplikace sice otevřela, vzápětí na to se ale opět uzavřela. Věřím však, že problém je spíše v množství volné paměti mého telefonu (SymStart si jí přeci jen část zabírá pro sebe), a že majitelé novějších přístrojů již tento problém mít nebudou.

 

Autoři: Symbysoft
Download
testovací verze
Cena: 4,99 USD

Blockeroo

Blockeroo je dalším tetrisem pro mobilní telefony. Ptáte se, čím je tedy tak zvláštní? Jako první totiž nabízí kromě klasické hry i multiplayer přes Bluetooth. Nemáte-li však po ruce živého protivníka, může ho samozřejmě zastoupit i váš telefon. Vyhrává ten, kdo se déle udrží ve hře a aby hra byla zajímavější, můžete svému soupeři pěkně „zatopit“. Čím více řad se vám totiž podaří zlikvidovat najednou, tím více jich protivníkovi na obrazovce přibude. Za jednu nic, za 2 už se protivníkovi objeví 1, za 3 vámi naráz zlikvidované řady protivník dostane 2 atd.

 

Autor: Mark Ryen
Download pro telefony se Symbianem verze 7
Download pro telefony se Symbianem verze 8
Cena: zdarma

Arcade Park

A to nejlepší pro milovníky starých her jsem si nechal až na úplný konec. Firma Herocraft přepracovala největší hity z herních automatů na mince a vydala je jako jeden velký soubor v jediné aplikaci. Pamětníci se tak mohou těšit na takové hity, jakými byly Arcade Ball (prapůvodní arkanoid), Riverside Assault (střílečka s letounem, letícím korytem řeky), Rushman (dokonale zpracovaný Pac-man), nebo legendární Asteroids. Titulů je v souboru celkem osm a všechny disponují skvělou hratelností a jistě vženou nostalgickou slzu do očí nejednoho pamětníka. Existují i verze pro Windows Mobile (Pocket PC i Smartphone) a Palm OS.

 

Autoři: HeroCraft
Download
testovací verze
Cena: 9,95 USD

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • flying.rhino 5. 5. 2006 14:24:29
    to je problem symbianu. zas tak moc jich neni (pokud nepouzivas irc a...
  • flying.rhino 5. 5. 2006 14:07:59
    tak to jste me nepotesil. uvidime na konci mesice
  • deepr, deepr 4. 5. 2006 18:26:16
    Proč někdy nepíšete o aplikacích které jsou zdarma? Já osobně bych si...
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Dnes | Miksa Martin

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení