Symbian S60: nová verze ProfiMailu a skvělý anglický slovník

V dnešním přehledu programů, o kterých byste měli vědět, upozorníme na další kvalitní výkladový slovník a u překladů si můžete pustit hudbu ve formátu OGG Vorbis. Nakonec si vyzkoušíme tři výborné hry – například zabíjení komárů mobilem.
Symbian S60: nová verze ProfiMailu a skvělý anglický slovník
Na světě je další z červů napadajících mobilní telefony. Říká se mu Lasco.A. Přestože uživateli zatím nehrozí žádné výraznější nebezpečí, z malého neškodného červíka, který se jenom rozesílá dál, se může časem vyklubat docela zákeřný červ. Takže v žádném případě neinstalujte neznámé programy a především si pak dávejte pozor na soubor velasco.sis. Ten je zdrojem celé nákazy. Pro podrobnější informace čtěte naší bleskovku nebo přímo stránky společnosti F-Secure.

Aktualizace

ProfiMail 2.0

Aktualizace se v minulém týdnu dočkal jeden z nejlepších e-mailových klientů pro symbianové telefony Series 60 – ProfiMail. Díky ProfiMailu můžete s elektronickou poštou v mobilním telefonu pracovat takřka stejně komfortně a efektivně jako na počítači. Hlavní novinkou je podpora práce se složkami na vzdáleném serveru za pomoci protokolu IMAP4 (více informací v bleskovce). Stejně jako v předchozích verzích je k e-mailovému klientu zdarma připojen i správce souborů ProfiExplorer. Pokud ještě balíček ProfiMail neznáte a rádi byste se dověděli více podrobností, pak si přečtěte podrobnou recenzi.

  
Podpora složek • přehled hlaviček • stáhnutá zpráva

Autor: Lonely Cat Games
Download (zkušební verze)
Cena: 21,99 $

PuTTY 1.3.2

PuTTY je jeden z nejznámějších freewarových SSH klientů. Kromě verze pro Symbian Series 60 je dostupná i pro komunikátor Nokia 9210. Kromě podpory protokolu SSH a základního uživatelského rozhraní umožňuje ještě například emulaci terminálu. Podle webových stránek obsahuje nová verze důležitou bezpečnostní záplatu. Všem novým, ale i stávajícím uživatelům je důrazně doporučována aktualizace.

Autor: Sergei Khloupnov
Download
Cena: zdarma


eDictionary Reader for Series 60 1.0

Nedávno jsem psal o výborném anglickém výkladovém slovníku od nakladatelství Oxford University Press. Neuběhl ani měsíc a objevil se nový, tentokráte ještě kvalitnější, obsahově bohatší a navíc o 15 amerických dolarů levnější kousek. Ve zkušební verzi najdete databázi obsahující 216 673 položek a 259 748 odkazů na podobné výrazy. Právě prolinkovanost mezi jednotlivými termíny je velkým plusem pro eDictionary, protože tuto funkci jen tak nenajdete. Slovník má příjemné grafické rozhraní, lze v něm samozřejmě vyhledávat, nabízí prohlížení historie a i další pokročilé volby. Samozřejmě není nutné mít instalovánu jen anglickou verzi – můžete si stáhnout a vyzkoušet další. Jako snad jediný zápor vidím velikost databáze – má totiž více než 15 MB. V tomto případě se tedy bez paměťové karty neobejdete.

   
Vyhledávání výrazu • pohotovostní nabídka • historie • detail výrazu

Autor: PPCLINK
Download (zkušební verze)
Cena: 14,95 $

QuodRings v23

Většina hudebních přehrávačů pro Series 60 podporuje přehrávání nejrozšířenějšího hudebního formátu MP3. Na ostatní formáty, mezi které patří i OGG Vorbis, se trochu zapomíná. Pokud holdujete právě oggům, pak budete z QuodRings nadšeni. Kromě klasického přehrávání hudby nabízí některé nadstandardní funkce. Soubor lze mít umístěn kdekoli v paměti telefonu nebo na paměťové kartě, program si jej díky pokročilému vyhledávání vcelku rychle najde a automaticky zařadí do playlistu. Navíc si jakýkoli OGG můžete nastavit jako vyzváněcí tón. A nejlepší je, že za používání přehrávače není třeba platit ani korunu.

 
Seznam skladeb • nabídka • příchozí hovor • detaily o skladbě

Autor: Quod Software
Download
Cena: zdarma

Alarm Manager 1.0

Přestože vám název vůbec nic neříká, možná právě na tuto aplikaci už nějaký ten týden čekáte. Symbianovým Nokiím se často vytýká absence opakovaného budíku a Alarm Manager tento problém jednou provždy vyřeší. S minimálními nároky, jak na operační paměť, tak kapacitu, plní svoji jedinou funkci na výtečnou. Podrobnější informace si můžete přečíst v bleskovce.

Autor: Igor Dontsov
Download
Cena: zdarma

Skeeter 1.1

Znáte skeet? To je sport, při kterém se střílí na létající objekty. A znáte komáry? To jsou takové létající objekty. Většina lidí komáry příliš v lásce nemá a snaží se je lovit. Pokud si chcete takový lov komárů natrénovat, vyzkoušejte Skeeter. Díky němu a objektivu vašeho fotomobilu se najednou všude kolem vyrojí spousta odporného hmyzu. Vaším jediným úkolem je co nejvíce jich odstranit, jedinou zbraní je plácačka. Na výběr máte několik typů her, přičemž demoverze dovolí zabít pouze tři z několika desítek kolem poletujících komárů. Hru doporučuji hrát v uzavřené místnosti, protože ne každý pochopí, proč se s mobilem v ruce zmateně točíte kolem dokola.

Nejde o žádnou novinku, podobnou hru jsme už viděli na Siemensu SX1 a stejným způsobem se dají střílet i slepice.

 
Hlavní menu • nastavení • hra • informace o výrobci

Autor: YewSoft (stránka programu)
Download
Cena: 12,95 $

Capsule SE 1.9

Jednou z věcí, na které hledím, když si vybírám nějakou hru, je i její grafické prostředí. Pokud je design a celkové zpracování kvalitní, hned je o důvod víc hru vyzkoušet. Jedním z nejkvalitnějších vývojářských nástrojů pro tvorbu herních prostředí je DieselEngine od společnosti 3D Art (více informací). A právě v tomto prostředí je vytvořena i odpočinková hra Capsule SE. Účelem hry je, jako u podobných, zbavit se všech zvířátek (pokud se tomu tak dá říkat) na hrací ploše postupným stavěním stejných barev vedle sebe.

Autor: 3D Arts (stránka programu)
Download
Cena: 12,50 $

Diamonds 1.06

Stejně jako Capsule SE i Diamonds je produktem společnosti 3D Arts. A stejně jako Capsule SE i Diamonds je vytvořen pomocí vývojářského nástroje DieselEngine. Takže i zde se můžete těšit na dokonale propracovanou hru. Ani tentokrát však nejde o žádnou bojovku pro milovníky akce, ale jednoduchou věcičku, která procvičí mozkové závity a hbitost prstů i očí. Hlavním cílem je stavět stejnobarevné kostky vedle sebe.

 
Vytvořeno v DieselEngine • hlavní menu • hrací plocha • nejlepší skóre

Autor: 3D Arts (stránka programu)
Download
Cena: 12,50 $

Diskuze (9) Další článek: Oskar prodává mobily na splátky

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nová verze, Plácačka, Profi, Verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11