Symbian S60: pečujte o svůj telefon

V dnešním díle si představíme zámek telefonu, velice užitečný antivirus pro S60 a program pro kompletní práci s obrázky. Stalo se vám někdy, že se telefon vypnul a vy jste měli něco rozpracováno? I tento problém se dá řešit šikovnou aplikací. Na závěr nebude chybět ani zábavná hra.
Symbian S60: pečujte o svůj telefon

AutoLock

Velice jednoduchý a přitom tak dobře využitelný program pro zamykání klávesnice na nejnovějším Symbianu verze 3rd Edition. Při startu telefonu se automaticky zapne a běží na pozadí, aniž byste o něm věděli. Nastavit lze i zamknutí po časovém limitu, který si zvolíte. Zájemce o program jistě potěší, že je zcela zdarma a bez jakýchkoli poplatků.

Autoři: Petteri Muilu
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd


exoVirusStop

Viry se čím dál tím víc vyskytují i v mobilních telefonech a tím pádem vzniká otázka, jak chránit systém telefonu. Existuje několika aplikací s antivirovým nádechem a jedním z nich je i exeVirusStop, který se vyznačuje hned několika kladnými vlastnostmi. Program skoro neubere paměti, jeho skenování probíhá rychle a kvalitně. Pokud se objeví virus, budete si moci prohlédnou jeho detaily a také ho ihned smazat. Samozřejmostí je i nenáročná aktualizace, která probíhá stažením z internetu přímo v telefonu. Za bezpečnost si ale budete muset trochu připlatit, cena činí necelých 15 euro.

Autoři: exoSyphen Studios
Koupit plnou verzi (14,59 EUR)
Platforma: S60 3rd


Resco Photo Viewer

Práce s nejen vyfocenými obrázky je v mobilním telefonu pro hodně lidí velice zajímavá. Program Resco Phoro Viewer je známý svou obratností a velkou škálou nastavení při práci s obrázky. Nyní přichází i pro novou platformu 3rd Edition.

Jaké obrázky lze upravovat:

 • vyfocené přední či zadní kamerou telefonu
 • stáhnuté z PC
 • přijaté MMS, e-mailem atd.

Podporované formáty:

 • JPG
 • GIF, animovaný GIF
 • BMP (OS2 a RLE komprese)
 • PNG, WBMP, OTA, MBM, TIFF/FAX

Co můžete s obrázky dělat:

 • prohlížet, prohlížet přes celou obrazovku
 • otáčet
 • měnit barvy, jas, kontrast a další atributy
 • mazat, přesouvat, kopírovat, přejmenovávat
 • odesílat přes všechny dostupné komponenty (BT, IRDA, MMS, e-mail)

Další dostupné možnosti:

 • sledovat animace
 • prohlížet vícestránkové dokumenty
 • promítat prezentace z fotek – slide show

Program je vzhledem k náročnosti docela rychlý a zvládá zobrazení v několika režimech. Vyzkoušet můžete trial verzi, abyste zjistili, zda je aplikace pro vás to pravé a pokud se vám bude líbit, plná verze vás vyjde na 14,69 euro.

 

Autoři: Resco
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (14,69 EUR)
Platforma: S60 3rd


SymStart

Program běžící na pozadí, který dokáže podržet spuštěné aplikace i při nečekaném restartu přístroje. Hodí se třeba u her či rozpracovaných dokumentů, kdy o data můžete lehce přijít. Pokud máte zapnutý SymStart, už se nemusíte bát. Po zapnutí telefonu můžete neuložené aplikace, hry či programy opět načíst. Užitečný prográmek za necelých pět euro přináší společnost Symbysoft.

Autoři: Symbysoft
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (4,79 EUR)
Platforma: S60 1.x – 2.x


S-Tris 2

Tato hra navazuje na velice známou a rozšířenou hru Tetris, ve které musíte padající kostičky a jejich obrazce skládat do linek z jedné barvy. Pokud uděláte linku, spojené barvy vybuchnou, vy máte větší skóre a také možnost postupu do dalšího kola. Nastavovat lze několik obtížností a režimů hry. S-Tris 2 je zadarmo a dostupný pro všechny verze Symbianu i ostatní operační systémy.

 

Autoři: Elements Interactive
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd, S60 1.x – 2.x

Diskuze (11) Další článek: Nokia N95: nejvybavenější Nokia všech dob (první pohled)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39