Symbian S60: ping z mobilu a ochrana před ptačí chřipkou

Další várka užitečných programů pro Symbian je tu. Nechte si fotografii volajícího zobrazit na celý displej, otestuje síťové okolí pingem přímo z mobilu, synchronizujte efektivně svůj telefon a chraňte se před ptačí chřipkou. A pro zábavu jsou tu tři nové hry.
Symbian S60: ping z mobilu a ochrana před ptačí chřipkou

Power Call 1.41

Pokud nemáte pro každého volajícího nastavený jiný vyzváněcí tón, pak je velmi těžké rozeznat volajícího i na dálku. Fotografie přiřazené v jednotlivým volajícím jsou navíc miniaturní a prakticky nic na nich není vidět. Tento problém vám pomůže vyřešit jednoduchá aplikace Power Call.

   
Hlavní menu • úprava automatické odpovědi • lokální menu • příchozí hovor

V Power Callu, který je spouštěn automaticky se startem operačního systému, si totiž můžete ke každému kontaktu nastavit fotografii, která bude při příchozím hovoru zobrazena přes celý displej a na první pohled tak i na dálku uvidíte, kdo vám volá. Navíc Power Call umožňuje nastavení automatické SMS odpovědi volajícímu pro případy, že nemůžete hovor přijmout, ale chcete se volajícímu za tuto skutečnost omluvit. Tento jednoduchý, ale užitečný nástroj je ke stažení zdarma.

Autor: Wireless Lab Technologies
Download
Cena: zdarma

Aspicore Ping 1.13

Standardní počítačová utilita pro kontrolu síťových odezev v mobilním podání. Pokud vám nefunguje připojení k internetu, je ping většinou prvním nástrojem, který k diagnostice použijete. Podle jeho výsledků se pak řídíte při dalším postupu. Nyní si nastavení firewallu, odezvy vzdálených serverů nebo zobrazení současné IP a DNS adresy můžete pohodlně dopřát i ve svém symbianovém smartphonu.

Autor: Aspicore
Download
Cena: zdarma

H5N1 (Avian Flu) Decontamination 1.0

Strach z ptačí chřipky se v poslední době šíří prakticky všude. I proto není divu, že už byla vydána dokonce i mobilní aplikace určená zvláště pro pracovníky zdravotnických zařízení obsahující podrobné informace o tom, jak postupovat při dekontaminaci.

   
Ukázky z aplikace

Autor: Tea Vui Huang
Download
Cena: zdarma

Psiloc BlueSync 0.9

Nástroj, který se bude starat o to, že vaše kontakty, úkoly a záznamy v kalendáři budou jak na mobilním telefonu, tak v desktopovém e-klientu vždy aktuální. K synchronizaci s počítačem nepotřebujete žádný přídavný software. Vystačíte si s Psiloc BlueSync a ovladači Bluetooth adaptéru Widcomm verze 3.0 a vyšší. K synchronizaci pak stačí aktivovat Bluetooth na obou zařízeních a spustit PIM synchronizaci v ovládacím panelu ovladačů Widcomm. O ostatní už se aplikace postará sama. Psiloc BlueSync spolupracuje s aplikacemi Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express (pouze kontakty) a Lotus Notes.

Autor: Psiloc Mobile Solutions
Download (testovací verze)
Cena: 24,95 USD

Stat Monitor 2.7

Přímo v operačním systému Symbian je k dispozici jednoduchý ukazatel délky hovorů a objemů přenesených dat. Pokud máte nad svými výdaji rádi přehled, vyzkoušejte aplikaci Stat Monitor určenou k monitorování většiny zpoplatněných úkonů. Kontrolovat tak můžete nejen odchozí a příchozí hovory, ale také přenesená data a odeslané resp. Přijaté textové zprávy. Pokud si chcete svoje výpisy prohlédnout v pohodlí počítače, Stat Monitor zvládá i export do excelovského formátu CSV.

 

Autor: Team Force, LLC
Download (testovací verze)
Cena: 7,99 USD

Reminder 1.10

Jistě se vám už někdy stalo, že jste pracovali na něčem důležitém a najednou vám přišla SMS. Řeknete si: „Přečtu si ji hned, jak to dopíšu.“ Časem však na tuto SMS zapomenete a pokud jde o něco důležitého, problém je na světě. Řešením může být aplikace Reminder, jejíž jedinou funkcí je upozorňovat na zmeškané hovory, přijaté zprávy nebo nové záznamy v hlasové schránce. Pro každou událost si můžete nastavit vlastní tón upozornění a interval mezi jednotlivými připomínkami.

 

Autor: UNTEH
Download (testovací verze)
Cena: 8 USD


Kdo si hraje...

Another World 1.25

Slavná hra z devadesátých let je zpět ve verzi pro mobilní telefony. Na začátku hry, jejíž grafika je velice kvalitně zpracována, se jako mladý nukleární vědec ocitáte v laboratoři. Během posledního experimentu vás však částice a světelný záblesk odnesly do Jiného světa (Another World). Vaším jediným úkolem teď není nic jiného, než najít cestu zpět.

 

Autor: Telcogames
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

Magic Puz 1.0

Jednoduchá hra, kde je vaším hlavním úkolem odstranit všechny kuličky z obrazovky displeje. Na začátku každé mise byste si měli určit strategii, jak kuličky odstranit, aby ani jediná nezbyla. Odebírat jednotlivé míčky pak lze umisťováním dvou a více stejných barev těsně vedle sebe.

 

Autor: Telcogames
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

Nebulus 1.0

Na planetě Nebulus došlo k problémům. V moři byly nepovoleně vystavěny obří věže. Vy, jako nešťastný zaměstnanec firmy určené k demolici těchto staveb, musíte pro splnění úkolu splnit jednotlivé mise. Nebulus je symbianová variace původní hry z osmdesátých let, kterou jste si mohli zahrát ještě na původních počítačích Atari/ST.

Autor: Telcogames
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

Diskuze (6) Další článek: Poradna: užitečné rady pro telefony Siemens

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Ochrana, PIN, Mobil, Jednoduchá hra


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82