Symbian S60: pohrajte si s časem

Dnešní přehled ovládnou nástroje pro práci s časem - stopky, minutka nebo jednoduchý nástroj pro export seznamů odchozích zpoplatněných služeb. Nezapomeneme ani na hry. Vyzkoušet si můžete třeba mobilní dráhu pro hru bowling nebo sadu pěti logických deskových a karetních her.
Symbian S60: pohrajte si s časem

Time Machine 1.4.0

Hodně často se při vývoji symbianových aplikací vývojáři soustředí na programy pracující s časem. Na světlo světa jsou pak vypouštěny nejrůznější variace stopek, alarmů nebo minutek. Jen málo z nich ale dokáže všechny tyto funkce nabídnout najednou.

   
Hlavní menu • seznam budíků • nastavení alarmu • stopky

Jednou z těchto univerzálních aplikací je Time Machine kombinující všechny tři zmiňované služby. Několik na sobě nezávislých alarmů umožňuje naplánovat upozornění tak, jak potřebujete. Stopky dokáží měřit nejen čas, který uběhnul od začátku měření, ale i čas jednotlivých měřených okruhů zatímco jednoduchá minutka vás svým zvoněním upozorní na vařící se vodu v konvici.

   
Seznam časů • nastavení minutky • odpočítávání • upozornění na hlavním displeji

Autor: Chitale Enterprises
Download
(testovací verze)
Cena: 10 USD

AquaAlarm 1.0

Aplikace, která daleko předčí možnosti standardního budíku v symbianových smartphonech. Mimo jednoduchého zvonění, nastavení několika na sobě nezávislých upozornění, pokročilých možností funkce Snooze, logování událostí nebo přiřazení určitého kontaktu z telefonního seznamu k upomínce si dokáže pohrát i s nastavením automatického blokování klávesnice nebo podsvícení. AquaAlarm navíc plně spolupracuje jak s vestavěným kalendářem, tak s alternativní aplikací AquaCalendar.

Autor: PocketTorch
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 USD

CallItemising 1.0

Marně se snažíte vzpomenout, jaká volání mohou za tak vysoký měsíční účet? Buď si tedy připlaťte za podrobné vyúčtování hovorů nebo vyzkoušejte aplikaci CallItemising. CallItemising bude do přehledných seznamů ukládat nejen vaše hovory, ale také odeslané SMS a všechny datové přenosy. A že je prohlížení seznamů na mobilním telefonu nepohodlné? Není problém. S aplikací CallItemising lze jednoduše všechny záznamy uložit do tabulky a odeslat na osobní počítač, kde si je následně můžete archivovat pro pozdější použití.

Autor: Mihály Lákics
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

SnapDV Mobile 1.0

Pohodlný nástroj pro práci s fotoaparátem mobilního telefonu. SnapDV je zaměřen především na snímání panoramatických fotografií. Stačí stisknout jedno tlačítko a otáčet telefonem kolem jeho vlastní osy. Pro snímání panoramat je aplikace vybavena speciálně vyvinutým systémem QinetiQ. Ten by se měl postarat nejen o správné navázání částí fotografie, ale také o eliminaci světelných rozdílů mezi jednotlivými scénami.

Autor: EMCC Software Ltd
Download (testovací verze)
Cena: 5 USD


Kdo si hraje...

MiniBowling 1.0

Bowling se u nás stává s postupem času čím dál populárnějším odpočinkovým sportem. Pokud nemáte bowlerskou dráhu blízko svého bydliště, ale rádi byste ve volných chvílích trénovali, jednou z variant je hra MiniBowling od společnosti Megasoft2000. Hra samotná obsahuje několik herních módů včetně možnosti soupeřit se známým přes Bluetooth rozhraní.

Autor: Megasoft2000
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 USD

5-in-1 Game Pack 3.0

Znáte problém, kdy si na cestu vlakem pořídíte mobilní hru, ale během půl hodiny ji máte dohranou? Řešením může být sada pěti her v jednom „balení“ 5-in-1 Game Pack. Všechny hry (Astrology, Black jack, Crystal Clear, Love Meter a Slide Solver) jsou převážně logického charakteru, přičemž každá z nich obsahuje několik hratelných variant. Nejenže tedy zabijete čas, ale zároveň si i procvičíte vaše mozkové závity.

Autor: Gan-X Software Pvt. Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 18 USD

Crystal Clear 3.0

Pokud nechcete utrácet za celý balíček 5-in-1, můžete si samostatně zakoupit asi nejoblíbenější hru sady – Crystal Clear. Vaším úkolem v Crystal Clear je odebrat z hrací plochy pokud možno co nejvíce kuliček. To provedete odstraněním dvou nebo více kuliček stejné barvy umístěných vedle sebe, přičemž čím více kuliček spolu sousedí, tím vyšší je bodový nárůst po jejich destrukci. Jednoduchá hra, jejíž předchozí verze a alternativy si u nás získaly již mnoho příznivců.

Autor: Gan-X Software Pvt. Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 5 USD

Diskuze (5) Další článek: Skype pro Symbian je na světě, ale zatím neoficiálně

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Podrobné vyúčtování, Čas, Jednoduchá hra, Automatické blokování, Vestavěný kalendář, Měsíční účet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11