Symbian S60: poručte času i svým aplikacím

Vylepšení stávajícího, zjednodušení dobrého a nové informace o telefonu navrch. To vše zcela zdarma.

Alarm Manager

Vadí vám absence opakovaného budíku, ve vašem jinak „chytrém“ telefonu? Aplikací, které tuto funkci nahradí je celá řada, dnes vám krátce představím jednu z nich. Jmenuje se Alarm Manager, je to malý a nenáročný program, nikdo po něm přece nechce nic složitého. Navíc program sám o sobě není přímo budíkem, pouze šikovně nastavuje budík vašeho telefonu podle vámi zadaných kritérii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Není tedy nutné nastavovat speciální melodii nebo hlasitost buzení. Na druhou stranu možnost nastavit si pro každý čas buzení jinou melodii by někdy přišla vhod. Aplikace umožňuje nastavit až 16 budíků, přičemž u každého musí být nastaveno datum, čas a frekvence opakování. Buzení se může opakovat denně, týdně, měsíčně, v pracovních dnech, nebo vždy jen určitý den v týdnu. Volitelně můžete nastavit zprávu, která se při vyzvánění budíku zobrazí. Po nastavení budíku se zobrazí zpráva s časem, který zbývá do buzení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zajímavé je zobrazování zprávy při vyzvánění budíku. Pokud nastavíte frekvenci opakování budíku na „once“ tedy pouze jedno buzení bez opakování, tak se žádná zpráva na displeji nezobrazí.

PhoNetInfo

Také vás vždycky zajímalo co má váš telefon pod krytem? Nebo potřebujete jen znát IMEI svého telefonu a nedokážete si zapamatovat magický příkaz? Potom je pro vás řešením aplikace, která dokáže nakouknout hluboko do telefonu a vše vám přehledně vyjevit. Jednou z takových aplikací je i PhoNetInfo – tato utilitka dokáže zobrazit spoustu důležitých údajů o vašem telefonu. Všechny jsou rozděleny do několika sekcí: General, Tasks, Profile, Network a HAL.

Nabídka „General“ poskytuje základní informace o telefonu, například: model, kód IMEI, nabití baterie nebo verzi softwaru. Další z nabídek je „Tasks“, jedná se o velmi jednoduchý správce, nebo spíš prohlížeč (nelze tedy provádět žádné operace) právě běžících procesů. U každého z nich se zobrazuje pouze jestli je systémový nebo nikoliv. Záložka „Profile“ nemá téměř žádnou podstatou funkci, můžete si pouze prohlížet několik základních informací o právě zvoleném vyzváněcím profilu. Pod položkou „Network“ najdete například sílu signálu nebo kód buňky. Nejobsáhlejší záložka je zajisté „HAL“ kde si objasníte například typ a takt procesoru, velikost celkové a volné paměti RAM, rozlišení displeje, počet zobrazovaných barev a podobně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Bohužel se mi nepodařilo vytvořit vlastní screenshoty této aplikace, proto přikládám několik screenshotů ze stránek autora.

AppQLaunch

Jestli pracujete ve svém telefonu s velkým množstvím aplikací, nebo jen některé z nich chcete spouštět snadněji, určitě zkuste program AppQLaunch. Pomocí programu můžete aplikace pohodlně vyhledávat stejným způsobem jako v seznamu kontaktů. Vždy po instalaci nových aplikací je nutné obnovit jejich seznam a pak už můžete pohodlně vyhledávat a spouštět. Zajímavé je, že program umí přistupovat i k utilitám, které jsou přímo součástí operačního systému. Není tedy problém spustit například Adresář SIM karty nebo jiné položky, které jsou jinak ukryty hluboko v menu. Podobnou funkci nabízí i komerční program Handy Taskman, ten však na rozdíl od AppQLaunch není zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Čas, Důležitý údaj, Počet zobrazovaných

Určitě si přečtěte