Symbian S60: praktické programy pro každý den

Smartphony s operačním systémem nabízejí majitelům o mnoho více než dokáží klasické telefony. Po nainstalování příslušné aplikace se váš telefon stále zdokonaluje. Chcete mít vše pod kontrolou, psát SMS bez omezení, užívat si luxus a kvalitní hudbu?
Symbian S60: praktické programy pro každý den

NaSMS

Program NaSMS je již delší dobou v oběhu, ale teprve nedávno se objevila verze pro nejnovější verzi Symbianu, tedy pro 3rd Edition. Kdo neví, na co lze NaSMS použít, pro toho trochu opakování. Jde o to, že telefony od Nokie se občas neumí poprat s diakritikou a zprávu jednoduše ořežou na 70 znaků. Ale pokud budete psát přes editor aplikace NaSMS, můžete napsat plnohodnotnou zprávu se 160 znaky a s českou diakritikou. Jedná se o český výrobek zpoplatněný pěti eury.

Autoři: Uniweb
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (5,09 EUR)
Platforma: S60 3rd


Best Full Screen Clock

Jednoduchá, ale zároveň luxusní záležitost. Pro Symbianové telefony bylo takovýchto prográmků již hodně, pokaždé s možností hodin na celou obrazovku a pokaždé s nějakou specialitkou. Best Full Screen Clock má specialitek hned sedm, a to v podobě překrásných náramkových ručičkových hodinek, které ukazují přesný čas. S aplikací jde manipulovat jako s každým jiným Symbianovým programem a navíc je možno nastavit vypnutí hodinek po určitém časovém intervalu. Další použití je například ve spořiči obrazovky nebo jako náhrada za nástěnné hodiny.

Autoři: Smartphoneware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (7,79 EUR)
Platforma: S60 1.x až 2.x


Handy Taskman

Handy Taskman umí zobrazovat vytížení pamětí: RAM, telefonu a paměťové karty. Pomocí jednoho stisknutí vypnete veškeré spuštěné složky v pozadí telefonu. K dispozici je i stručný přehled o naposledy spuštěných souborech, které jdou ihned obnovit. Cena přesahující částku 200 Kč není zase tak velká, abyste si nemohli dopřát přehledný program, který bude mít váš telefon pod naprostou kontrolou.

 

Autoři: Epocware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


OggPlay

Hudební soubory OGG jsou dnes stále více rozšířené, a to právě proto, že jejich velikost je asi o půlku menší než formát MP3 a kvalita zůstává srovnatelná se stávají velkým hitem. Pro telefony bez možnosti rozšíření o paměťovou kartu je to skoro revoluce, zkrátka něco, co ušetří půlku paměti. Stačí si sehnat dobrý program na převod formátu a pak už jen využívat freewarovou aplikaci zvanou OggPlay.

Autoři: Oggplay Team
Stáhnout freeware
Platforma: S60 3rd


Turning

A nakonec tu máme jednu hru pro ty, co se rádi baví. Princip hry je založený na logice a chytrém uvažování. Herní plocha je plná diamantů různých barev a vaším úkolem je dostat jednu barvu do jedné řady. Ale pozor, pohybovat můžete pouze čtyřmi drahokamy najednou, v tom je ten háček. Jakmile vám bude chybět do ukončení řady jeden drahokam a otočíte všechny čtyři, nový se do linky dostane, ale starý vypadne. Jistě se najdou tací, kteří si s touto zapeklitou hrou poradí.

 

Autoři: Tendbeyond
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (9,69 EUR)
Platforma: S60 1.x – 2.x

Diskuze (13) | Nový TomTom One je v prodeji a levnější, než jsme čekali

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Den, Herní plocha, Cena přesahující, Program

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 112